Kade Moze Covek da se Zali Protiv Odluka na Apelacioonen Sud !!???

Член од
1 јуни 2005
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo ,

Ne Sakam da Mislam deka ovaj Spor e Izguben . Najvise za toa sto E Nepravicen , pogresno procenet , i kompletno ne ispitan .

Advokati mi bea Davidovic& Jankovic , Konkretno bese Jankovic , ne bi sakala nisto loso da kazam okolu zastapuvanjeto , no Ne mozam da kazam i Kompletno Pofalni Zborovi !!! Ne sum Zadovolna !!!
Delumno mozebi e i moja vino... Dadov samo polovina od sumata pobarana za sporot --- Taka nekoj me poduci i dobro me poduci -- Sleden pat po Ucinok ke plakam samo !!! I Ako ne mi se svika , da mozam polnomosno da povlecam vednas!!! Ovde bese Problem i toa !!! Sakav da go povlecam , no parite vise bea dadeni / nepotroseni , a kaj drug trebase ista suma da platam !!! I ne znam i on/a dali ke bese ok ili ne ...
No , Najbitno od se za niv ova bese mal Slucaj ... Taka mislam go tretiraa i nekako mozebi neseriozno go Sfatija !!!

za Niv Mal , Za Mene Golem !!!Bidejki , se rabotese za staratelstvo nad mnogu malo dete !!!
I Go Izbubivme !!! Nema da navleguvam sega zosto i kako ... no Primarno bese sto navistina, Oni ne Srabotija , Mozebi i Ne Ocekuvaa !!! No CSR bese protiv nas!!! Sudajata donese Vtora odluka , koja Apelacionen Sud ( zad zatvoreni vrati ) ja potvrdi . Sega , Idam po Lavirintot na Pravdadata i ne gledam Izlez !!! Prvo i Osnovno , Zatoa sto Ne Me / Ne Bev izvestena navremeno deka imam pravo na Revizija na Vrhoven sud ( vo delot na izdrskata ) ,koj ustvari sega iskoci da bide golem problem !!! Bidejki , nekako zakluciv deka Makedonija e protiv mene , Bev resena da podnesam Aplikacija do Strazburg. No se pokaza , deka ne e vozmozna, bidejki ne sum pobarala revizija na Vrhoven ( i.e pravnite sredstva vo Makedonija ne bile iscrpeni ) . Se Custvuvav Uzasno !!! Mojot Svet Mislam se Raspadna!!! Mislev Strazburg e resenieto Navistina !!! ... I potoa ostana Povtorno pokrevanje na Postapkata so Izmeneti Okolnosti --- Ok ... Imame i toa ... Nema da navleguvam kon detalite... No , Prasanjeto mi e :

MOZNO E APELACIONEN SUD DA JA ODBIE TUZBATA !!!??? I AKO DA , STO E SLEDNO ??? KADE BI MOZELA DA JA BARAM PRAVDATA !!??? Voedno , Ve Zamoluvam , Vie Koi Citate , Da Predlozite nekoj Advokat --- Moze od Skopje a Moze i od Istocna Makedonija , bidejki tamu se vodi procesot !!! Nekoj koj ke sraboti ... Bez ni eden Detal da mu Promakne !!! Se nadevam ke dobijam odgovori na ova prasanje .... Smesno e, i Ne znam Kako da vi Objasnam , Kolku sum Povredena od Ovaa Drzava !!
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Davidovic mi e prijatel i dvojakov imam uste nekolku mnugo jaki advokati koj za jaka sum se ke zavrsat nema mal golem slucaj za niv neko moras i ti da kazes sto imas zgreseno sigurno maz ti imal jaki dokazi protiv tebe taka da ne obvinuvaj moras da si kazes za sebe ne deka mi se prijateli i gi branam
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Davidovic mi e prijatel i dvojakov imam uste nekolku mnugo jaki advokati koj za jaka sum se ke zavrsat nema mal golem slucaj za niv neko moras i ti da kazes sto imas zgreseno sigurno maz ti imal jaki dokazi protiv tebe taka da ne obvinuvaj moras da si kazes za sebe ne deka mi se prijateli i gi branam
Субјективен поглед. :)
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Vo vrska so ovoj tekst za REVIZIJA
(Ne Bev izvestenanavremeno deka imam pravona Revizija na Vrhoven sud (vo delot na izdrskata ) ,kojustvari sega iskoci da bidegolem problem !! )

Тоа требале адвокатите да ти кажат ( ТОА ЗАКОНОТ ГИ ОБВРЗУВА )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom