K9 Blue Coat Web Protection HELP!!!

Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
Па вака во школо ни ставија Blue Coat и блокирани се многу сајтови па прашањето е како може да го декативирам или избришам тоа ...(не ми давајте proxy сајтови :nenene:)

п.с. не ми е за facebook,youtube.....чисто онака сакам да знам како може да се деактивира. :salut:
 
На врв Bottom