K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 68 11,7%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,6%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,2%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,2%

  • Вкупно гласачи
    582
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Адесања дома како ја изгледал борбава на Волк :D

Некаде прочитав таа киската, Адесања... наводно прифатила борба со Брунсон, што значи го одбегнува Витакер.
Но не верувам да пројди таа борба вака преку ред. Вајт одамна најави дека Роб е следен.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
Немам поима како избега од гилотината зошто беше ептен длабоко, за триаголникот Ортега беше уморен и не успеа пред да го намести пред овој да си направи простор. Али гилотината беше комплетно фатена.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Немам поима како избега од гилотината зошто беше ептен длабоко, за триаголникот Ортега беше уморен и не успеа пред да го намести пред овој да си направи простор. Али гилотината беше комплетно фатена.
Imase i srekja Alex bidejki ednata raka mu beshe zaglavena pod ortega, beshe kompletno priklesten.
Moja teorija e deka headbuttot sho se sluci pred minuta malku go zashemeti ortega.
Pocna i boja da menuva i gotov beshe.
Svaka cast sho beshe priseben i ne ispanici i go izdraza choke ot inaku od samata panika ke padnese vo nesvest.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Некаде прочитав таа киската, Адесања... наводно прифатила борба со Брунсон, што значи го одбегнува Витакер.
Но не верувам да пројди таа борба вака преку ред. Вајт одамна најави дека Роб е следен.
Киската:)?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Imase i srekja Alex bidejki ednata raka mu beshe zaglavena pod ortega, beshe kompletno priklesten.
Moja teorija e deka headbuttot sho se sluci pred minuta malku go zashemeti ortega.
Pocna i boja da menuva i gotov beshe.
Svaka cast sho beshe priseben i ne ispanici i go izdraza choke ot inaku od samata panika ke padnese vo nesvest.
Да али реално и сите зборат дека борбата по правилата мораше да биде запрена после третата рунда. Ортега со помош на својот тим беше пренесен до столчето што е против правила, беше дезориентран и одговараше неточно на прашања, и плус доби минута вишак за одмор што е исто така недозволиво бидејќи тоа е и повеќе од доволно за борецот да се врати у нормала. За нас гледачите секако подобро бидејќи добивме плус 2 рунди, али по правила секако дека погрешно.
Автоматски споено мислење:

Зошто киска, или што е киска ти е прашањето?
Не знам што е киска, па прашувам:)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Нешто како „пичка„ на руски, можда и на бугарски не знам... :icon_mrgr:
Pussy*
Ахаа, е добро го проширив видиците за еден нов израз :D. Иначе не верувам дека се пичка да се соочи со Витакер,у 2019 го патосираше во 2 рунда.Мислам и не е потврдено ништо, така да може и ќе се одржи Адесања-Витакер. Ќе видиме.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Ахаа, е добро го проширив видиците за еден нов израз :D.
:LOL:

Иначе не верувам дека се пичка да се соочи со Витакер,у 2019 го патосираше во 2 рунда.Мислам и не е потврдено ништо, така да може и ќе се одржи Адесања-Витакер. Ќе видиме.

Пичка поради тоа што го избегнува Роберт.

Колку што се сеќавам Роберт бараше неколку месеци пауза заради рожба.
А овој прифати борба со Витори одма после Блахович.

Не дека му се плаши, но сака на ваков начин да провоцира.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Пауло Коста - Марвин Ветори.
Коста братеее, шта ти било?

Која брука е овој Коста...
Не успева да постигни 185, па од тимот негов бараат кечвејт на 195, па потоа и таа е недостижна и ја букираат борбава на 205.

А ликов излегува пред камери и на прашање „што е проблемот со тежината„ тој одговара - „па не знам... од тимот на Ветори рекоја 195... „


:popce:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
eventot se odviva vo nashe vreme.
momentalno ima na fight channel vo zivo.
btw Fedor tepa so KO
FEDOR BLESS
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Ау ау ау и покрај одземениот поен... како да беше украдена победава од Коста :cautious:

Многу тесно. Првите 2 рунди дефинитивно од Ветори, за понатаму не можам да проценам. Но последната рунда Коста дефинитивно го демолираше италијанецот.

Во секој случај капа долу за Ветори, челична вилица, импресивна издржливост. Помислив ќе го откини со киковите по бубрези.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Ау ау ау и покрај одземениот поен... како да беше украдена победава од Коста :cautious:

Многу тесно. Првите 2 рунди дефинитивно од Ветори, за понатаму не можам да проценам. Но последната рунда Коста дефинитивно го демолираше италијанецот.

Во секој случај капа долу за Ветори, челична вилица, импресивна издржливост. Помислив ќе го откини со киковите по бубрези.
Посебно кога го прими хај кикот во малиот мозок. Некој ке беше готов, овој и тоа го издржа. Изи го обожавам во таа категорија, ама бразилскава свиња никако не ја поднесувам, посебно за ова со килограмите.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Ау ау ау и покрај одземениот поен... како да беше украдена победава од Коста :cautious:

Многу тесно. Првите 2 рунди дефинитивно од Ветори, за понатаму не можам да проценам. Но последната рунда Коста дефинитивно го демолираше италијанецот.

Во секој случај капа долу за Ветори, челична вилица, импресивна издржливост. Помислив ќе го откини со киковите по бубрези.
4ta vettori poveke volume imase, cista ja zede spored mene
 

Kajgana Shop

На врв Bottom