K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 68 11,7%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,6%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,2%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,2%

  • Вкупно гласачи
    582
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
"It's not about how hard you can hit, it's about how hard you can get hit and keep moving forward"
- Brendon fucking Moreno

7-8 години го следам спортов и да бидам искрен не паметам некој да бил удиран онака со фул поувер, ѕверски, а да достои на нозе без никакви реакции на болка и било какво зашеметување.
Морено е терминатор ала Арнолд Шварценегер!

Фигуередо без сомнение физички посилен со ударите, а можеби и на техника нијанса подобар пошо многу вешто мести комбинации и задава удари, но Морено дечки супер дурабл, стварно немам видено поиздржлив борец од него.
Па можеби изеде 30-тина такви удари и ништо... одма возвраќаше и шутираше тејкауни.

Дефинитивно во подобрите борби годинава.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Pocnav da pratam UFC vo posledno vreme, borbata vo kafezi.

Sega ne mi e jasno ovoj jutuberot Paul sto go predizvikuva Megregor, za kade saka borba, za vo ring ili vo kafez?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Sega ne mi e jasno ovoj jutuberot Paul sto go predizvikuva Megregor, za kade saka borba, za vo ring ili vo kafez?
Е баш поради вакви ликови како овој сакам да престанам да го пратам спортов. :facepalm:
Сега засега го игнорираат кловнов, но ако решат да му ги дадати тие пари... стварно се циркуз.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Е баш поради вакви ликови како овој сакам да престанам да го пратам спортов. :facepalm:
Сега засега го игнорираат кловнов, но ако решат да му ги дадати тие пари... стварно се циркуз.
Go gledav videoto na Paul, dva grama mozok nema. Pa i lom go napravi Dena Wajt.....co koe lice kje zastane do nego ako mu dozvolat... cccccc
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
УФЦ на Твитер објавиле анкета за нокаут на годината :icon_lol:

Од Бакли нокаутот беше ептен нинџа стајл, ептен ванземаљски, но гласав за Гарбрент фак ит :icon_mrgr:
Јас се чудев како му остана главата на рамена на Асансао после ударот...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
не ја направија оваа за титула?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
не ја направија оваа за титула?
Претпоставувам кељавиот се надева на Хабиб - Конор 2 (Хабиб дифендер).
Ако ова беше борба за титула која Конор хипотетички ја добива... не верувам Хабиб да сака да го враќа појасот од кај Конор, a Дастин не е предизвик и не го враќа Хабиб од пензија.

Мое мислење :angel:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom