K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 68 11,7%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,6%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,2%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,2%

  • Вкупно гласачи
    582
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Невероватно е колкава фама се крена за Холовеј, да не си ја гледал добиваш претстава дека Холовеј го избришал подот со Алекс. А за Дејна Вајт се знае одамна. Не му оди ова во прилог, пошо ќељавото сакаше да праи прича као Конор со Сероне, големото враќање на Мах Холовеј ама го издуха. Друг борец паѓаше после првите 2 рунди гарант, и психички и физички. Алекс се врати во шампионски стил, и стварно ме изненадува како одредени фанови, па и фајтери потенцираат само одредени ствари кои нив им одговараат од борбава, а друго нишо не гледаат. Се потенцира како Алекс бил легнат, иако не беше ни класично на под, ете јасно е дека тие први две рунди во кои се случи тоа беа бодувани за Холовеј. За Алекс пак се коментира како направил 2 рушења, ама нишо посебно одма станал Холовеј, ама затоа директните страјкови у фаца коа го плескаше ко Касиус Клеј што се битни:)) Не е битно тоа:)) Многу ми е драго што вака испадна, нека се избори сеа поштено Холовеј за нова борба, после одредено време. Време е за други противници.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Невероватно е колкава фама се крена за Холовеј, да не си ја гледал добиваш претстава дека Холовеј го избришал подот со Алекс. А за Дејна Вајт се знае одамна. Не му оди ова во прилог, пошо ќељавото сакаше да праи прича као Конор со Сероне, големото враќање на Мах Холовеј ама го издуха. Друг борец паѓаше после првите 2 рунди гарант, и психички и физички. Алекс се врати во шампионски стил, и стварно ме изненадува како одредени фанови, па и фајтери потенцираат само одредени ствари кои нив им одговараат од борбава, а друго нишо не гледаат. Се потенцира како Алекс бил легнат, иако не беше ни класично на под, ете јасно е дека тие први две рунди во кои се случи тоа беа бодувани за Холовеј. За Алекс пак се коментира како направил 2 рушења, ама нишо посебно одма станал Холовеј, ама затоа директните страјкови у фаца коа го плескаше ко Касиус Клеј што се битни:)) Не е битно тоа:)) Многу ми е драго што вака испадна, нека се избори сеа поштено Холовеј за нова борба, после одредено време. Време е за други противници.
Брале, остај ме мене, цел ММА свет се произнесе со ист став, ова беше блага предност на Холовеј, сли сепак предност. А нормално, и двајцата имаа свои хајлајти, никој не спомна дека со некого бил избришан подот.
Ај јас не разбирам од судење и поени, но професионалциве ваљда знаат повеќе :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Брале, остај ме мене, цел ММА свет се произнесе со ист став, ова беше блага предност на Холовеј, сли сепак предност. А нормално, и двајцата имаа свои хајлајти, никој не спомна дека со некого бил избришан подот.
Ај јас не разбирам од судење и поени, но професионалциве ваљда знаат повеќе :)
Кој те спомна тебе бе друже, што се пронаоѓаш одма:)? Па не спомна ама така испаѓа. Грабеж е многу тешок збор, со самото тоа испаѓа дека Холовеј го избришал подов со Алекс, ама судииве му подариле победа што е смешно:). Еве баш сеа има реприза на Фајт клаб, ќе ја глеам пак и ќе обрнам посебно внимание, ама за трета рунда добро се сеќавам дека и коментаториве на Фајт клаб му ја дадоа на Алекс.
Автоматски споено мислење:

А третава рунда секаде е потенцирана као дискутабилна.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Кој те спомна тебе бе друже, што се пронаоѓаш одма:)? Па не спомна ама така испаѓа. Грабеж е многу тешок збор, со самото тоа испаѓа дека Холовеј го избришал подов со Алекс, ама судииве му подариле победа што е смешно:). Еве баш сеа има реприза на Фајт клаб, ќе ја глеам пак и ќе обрнам посебно внимание, ама за трета рунда добро се сеќавам дека и коментаториве на Фајт клаб му ја дадоа на Алекс.
Автоматски споено мислење:

А третава рунда секаде е потенцирана као дискутабилна.
FB_IMG_1594585713709.jpg
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
и стварно ме изненадува како одредени фанови, па и фајтери потенцираат само одредени ствари кои нив им одговараат од борбава, а друго нишо не гледаат
Какви ствари што им одговараат? За што правиме муабет тука, за судски спор? :masa:
Нели даваме спортски мислења? Јас ти реков "не се слагам" со мислењето твое, јбг нормално е секој да има свое гледиште. Само ти реков и дека цел ММА свет смета дека е погрешна одлука, скоро и да не приметив 3-2 за алекс подирање од страна на професионален борец.
Автоматски споено мислење:

KD : 0-0
У реду је 5-0 за Алекс, идемо... :LOL:
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Еве само што ја изгледав репризава и само го зацврстив ставот кој што го имав. Значи Макс ги доби првите 2 рунди што и беше бодувано за него, иако тоа што сите го спомнуваат као не знам какво патосирање не беше ни комплетен пад на г'з, туку на колено и одма се дигна. Баш третата рунда Алекс издоминира, имаше такви везови со предни директи (5-6 ги имаше у рундата), што од авион се гледаше кој ги доби. Четврттата беше густа, ама Алекс беше поактивен и поконкретен. Уствари победија неговите чисти удари, многу повеќе понуден материјал за судиите, плус у комбинација со рушењата дефинитивно заслужено. Макс се обидуваше да биде разноврсен, меѓутоа доста удари кои ги упати со нога и скокови со колено не беа конкретни или блокирани од Алекс, а со самото тоа и не се бодувани, иако вака на око изгледа као атрактивно на што и се излетаа доста фанови. Петтата рунда исто, Алекс поконкретен, неколку директи и левици, на две рушења од кое она на крај у последни 10 секунди со удари. Многу покомплетен впечаток остави. Тотално непотребна фама од ќељавицата, и од фановиве на Холовеј.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000

Многу убаво и детално објаснување на "контроверзната" 3-та рунда. Иако повеќе од јасно е дека е најчиста рунда во корист на Алекс. Многу е важно да се знае на кој принцип се оценува.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156

Многу убаво и детално објаснување на "контроверзната" 3-та рунда. Иако повеќе од јасно е дека е најчиста рунда во корист на Алекс. Многу е важно да се знае на кој принцип се оценува.
И јас гледав,многу фајт ревју,вчера,мислењата се поделени.Но и тие што мислат дека Холоуеј требало да победи,го тврдат истото,дека премалку покажал за предизвикувач.
Кој губи има право да се љути,факт.
Исто така факт,е дека Алекс го отвори ко паштета.
Мене ме изнервира,Дејна Вајт,копиљот,се му ебам.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
И јас гледав,многу фајт ревју,вчера,мислењата се поделени.Но и тие што мислат дека Холоуеј требало да победи,го тврдат истото,дека премалку покажал за предизвикувач.
Кој губи има право да се љути,факт.
Исто така факт,е дека Алекс го отвори ко паштета.
Мене ме изнервира,Дејна Вајт,копиљот,се му ебам.
Па нормално дека малку пружи као предизвикувач за да му биде вратена титулата. Коа се ќе се собере не ја заслужи во никој случај. Реално, неговите фанови се навикнаа на нокаути, и сеа кога се појави некој како Алекс кој е тврд орев, и тешко е да го нокаутираш почнаа со плачење, судии ова она. Холовеј од 2014 има некои 10-11 борби кои ги има добиено со прекин, а многу малку, дали 2 или 3 ако не се лажам со судиска одлука. Во последните четири борби од кои со Порие ( Lightweight), Едгар, и 2 со Алекс, сите му се на одлука од кои 3 ги губи ( Порие и 2 со Алекс) и ја доби само таа со Едгар. Алекс му ги помати плановите на ќељавицата Дејна па сеа може да очекува онакво педерско минирање, пошо овде изглеа работава дошла ќе се бориш со Холовеј се додека не те победи и не си го врати појасот:) Ќе видиме што е следно.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Па нормално дека малку пружи као предизвикувач за да му биде вратена титулата. Коа се ќе се собере не ја заслужи во никој случај. Реално, неговите фанови се навикнаа на нокаути, и сеа кога се појави некој како Алекс кој е тврд орев, и тешко е да го нокаутираш почнаа со плачење, судии ова она. Холовеј од 2014 има некои 10-11 борби кои ги има добиено со прекин, а многу малку, дали 2 или
Дејна па сеа може да очекува онакво педерско минирање, пошо овде изглеа работава дошла ќе се бориш со Холовеј се додека не те победи и не си го врати појасот:) Ќе видиме што е следно.
да,веќе најавиле трета борба.Прво Геџи го победи Фергусон,сеа нашиов Холоуеј,абе каша попара
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
да,веќе најавиле трета борба.Прво Геџи го победи Фергусон,сеа нашиов Холоуеј,абе каша попара
Лудило:) Него, имам прашање до @kano.. Кажи ми дали имаш некое инфо со оглед на тоа дека живееш во Австралија, дали Алекс има некоја спонзорска помош од некој бизнисмен Македонец од Австралија, или па некоја Македонска фирма?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom