K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 68 11,7%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,6%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,2%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,2%

  • Вкупно гласачи
    582
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Не би се согласил со констатацијата погоре дека Холовеј бил ограбен. Што толку посебно направи Холовеј за да ја врати титулата. Го млател 3 рунди? Дали си сериозен друже? Холовеј беше попретпазлив од првата борба, одлична ствар му беше што не се залета. По мене ги доби првите 2 рунди само ( никако доминантно) и од тогаш Алекс доминираше во октагон. Ја доби третата, а посебно 4 и 5 рунда каде што беше доминантен, поконкретен, чисти удари, за разлика од Холовеј кој само статираше и примаше удари. Тешка борба за Алекса кој сакаше да ја заврши со нокаут, ама со оглед на минусот од 2-0, направи одличен кам-бек како што му доликува на еден шампион и ја запиша својата прва одбрана.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Не се слагам.
Нели шампионот е тој кој мора да покажи повеќе, да биди доминантен?
Алекс покажа многу помалку од претходната. Беше турнат на двапати, многупати беше станиран во контра а покажа и левото око.
Чиста пљачка според мене. А гледам и интернетов е на исто.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Нели не е веќе... ? :)
Од секогаш бил очигледно, не му требало никаков белт или фајт со диаз за да го докаже тоа. Човеков се тепал по дворови за да стигне онаму каде што е денес. Не споредливи ми се вакви фајтери со борачи од типот на Усмам или Нурмагомедов.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Не се слагам.
Нели шампионот е тој кој мора да покажи повеќе, да биди доминантен?
Алекс покажа многу помалку од претходната. Беше турнат на двапати, многупати беше станиран во контра а покажа и левото око.
Чиста пљачка според мене. А гледам и интернетов е на исто.
Ок тоа е твое мислење. Ја друго гледав. И ја колку што знам предизвикувачот мора да покаже многу повеќе за да дојде до титулата. Кога е тесно, предноста ја има актуелниот шампион. Според мене чисти 3-2 за Волкановски. Ако глеаме така покажа и носот и фацата на Макс:)). Ок секој со свое мислење.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Од секогаш бил очигледно, не му требало никаков белт или фајт со диаз за да го докаже тоа. Човеков се тепал по дворови за да стигне онаму каде што е денес. Не споредливи ми се вакви фајтери со борачи од типот на Усмам или Нурмагомедов.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Лол, тепачка у двор на млитави црнци со судија и улиците на дагестан сериознао на исто рамниште ги ставаш
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
@kano дај подберете го Волкановски,нека стаи некоја слика со македонско знаме на инстаграм,да не глуми Австралијанац многу,ќе му ебам тоа ))))))
Или боље некоја тетоважа да збрца,ко Нина Сарафаоф...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
@kano дај подберете го Волкановски,нека стаи некоја слика со македонско знаме на инстаграм,да не глуми Австралијанац многу,ќе му ебам тоа ))))))
Или боље некоја тетоважа да збрца,ко Нина Сарафаоф...

mu treba sponzori momentalno, deckovo si e nas ne se sekiraj, ima kolku sakas sliki so nase zname... nego da ne se luti zaeff

1594577955188.png

1594577999665.png

1594578020045.png
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Подугачко време не сум во "тема" со ММА,али главниве борби,ги следам.
Повеќе поштуваф К1, со Боњански,Хост,ЛеБанер,Аретас и кпмпанија.Но нејсе.
Ептен ми е ќеиф,за Волкановски,го здрви на два пути поштено Холоуеј.Нека не сере тој Дејна Вајт,имале слабо судење,не му личи.Башка како како се испонаша коа требаше да му го стави појасот на Алекс,серко.
Него му требаат шутови ко Мекгрегор,да прават глупости за пари.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
Dejna e peder mada ako gledame realno epten blisku bese... Prviot pat go rasturi ovoj pat se razbudi tek u 3ta runda. Kako i da e vo vakvi situacii sepak sampionot bi trebal da ima blaga prednost, predizvikuvacot treba da tepa.. Aleks prosliot pat tepase, toa e toa.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
Халовеј покажа повеќе на оваа борба, него Александрар што покажа на минатата кога го детронизираше.
Се освен убедлива претстава и едногласна судиска одлука или нокаут, бар за мене е недоволно за појас Предизвикувачот мора да е убедлив.

Правиот победник на картава беше Пјотр Јан, страшно е тоа мало копиленце

А на Волкановски не му требаат знамиња да мафта за да се види дека е наш. Крстот опнат на грб сам си кажува све :icon_lol:
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
mu treba sponzori momentalno
па да се праи муабет со Самсоненко,да видиме,нешто?))))))
Копиљ е бе,дугачко не го пушташе Хабиб на Конор,зашто знаеше Конор ќе изеде ќутек,а сакаше да штанца пари на него.Па скаламуции пред борбата.Па не му го даде појасот ма ринг.Копиљ бе копиљ
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
Sams neka go sredi Vardar lol...

Ke se najdat ovde. Imame teski supaci (balkanci) sto ja vodat MMA federacijata ovde taka da epten slabo e vo odnos na drugite boracki sportovi. Primer kick box pa i thai box se 100 pati podobro organizirani i sponzorirani. MMA ovde e uglavno za perenje pari.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Sams neka go sredi Vardar lol...

Ke se najdat ovde. Imame teski supaci (balkanci) sto ja vodat MMA federacijata ovde taka da epten slabo e vo odnos na drugite boracki sportovi. Primer kick box pa i thai box se 100 pati podobro organizirani i sponzorirani. MMA ovde e uglavno za perenje pari.
хахаха да да знам верувам.Влегов прееска на еден аустралиски форум,грчиштата копиљаците од љубомора пишуваат "Алекс е Македонец,исто колку што Миочич е Хрват )))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom