K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Мислам дека Џонс е доволно технички поткован за да се справи со Франсис. Ако се реализира таа борба некогаш мислам дека нема да биде многу забавна и Џонс ќе победи на поени. Ќе му го неутрализира нападот со движење и одбрана. Френсис нема јак напад, мисловниот процес му е повеќе - "ќе замавнам и се надевам дека ќе погодам".

Ако Френсис така замавне кон елитен боксер како што замавна против Розенструк мислам дека ќе биде страшно нокаутиран :D Многу аматерски без некој боксерски фундаментали, али тоа е, силата го вади.
Стипе неколкупати во борбата така го контрираше, со одбегнување и повратен удар. Тоа лесно можеше и Розенструк да го направи, али беше затекнат во дисбаланс поради внатрешниот кик кој го направи а во меѓувреме се обидуваше да излезе од рејнџот на Францис, јбг. :icon_mrgr:
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
другпат немој вакви испади викаш во 00, а почна во 05
Епа биди појасен следниот пат, затоа што има повеќе борби не е само една. Ти пиша кога почнуваат борбите јас ти кажав. Преелиминарните почнаа во 12 и 30, а главната беше последна после 5 часот
 
S

ski

Гостин
Шон Омали има рефлекс и фокус кои не се учат,вродено идат тие работи генетика.. но има проблем со стаклени нозе.Вечерва имаше проблем со десна нога а пред две години во една борба знам дека иако победи го скрши стапало и направи огромна пауза после тоа.
Мислам дека му фали и прецизност за да има реални шанси за бантамвејт појас.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Точно, последната (пред оваа) борба издоминира, но 2 пред тоа го скршија противниците по нозе. Одличен рефлекс и преголема самодоверба. Засега со бенефит за него, за во иднина... не знам. Мислам дека е hyped train.

Омали добар нокаут, али оној од Гарбрент човече....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ski
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Кормиер немаше одговор на ударите по тело од Џонс, а исто така и од Стипе. Стипе во претходната борба сфати што треба да прави и ја заврши работата.

Ако Кормиер се справи добро со тие удари, мислам дека ќе го заврши. Очекувам повеќе борење, Стипе ќе се брани, но не верувам да се одбрани и можно е да гледаме повеќе борба на партер.

Искрено очекував Стипе да издоминира и во претходните борби, но се деси спротивното. Можам да кажам дека освен ударите по тело кои беа тригерот на дигресијата кај Кормиер, во сите други полиња Кормиер доминираше.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.143
Ne čekaat pravi poslastici u juli na Fight Island.. Edvaj čekam da vidam na koj način ke nastapi Alex the Great, odnosno ke proba da ja odbrani titulata protiv Max. Mislam deka Max ke napadne porano vo ovoj meč, a toa e baš ona što go čeka Alex, a togaš e najgaden. Ke bide epten dobar meč pošo so uše edna pobeda Alex ke gi zapuši site koi ja negiraat negovata titula a gi ima dosta. Taa ista večer ima uše nekolku vozbidlivi borbi, kao na pr maliot i eksplozivren Petr Jan protiv živata legenda na Ufc Jose Aldo koj nikogaš ne bil po gladen za novi pobedi i dokažuvanja. Isto taka očekuvam fantastična borba. Kao zadnja bobra taa većer ne očekuva uše edna dobra borba pomedju Usman i Burns. Prethodno Namajunas VS Andrade, borba koja se čeka ušte koa završi prvata so ogled deka Rose cel meč ja delkaše Andrade za na kraj Andrade da ja digne ko Ultimate Warrior i da ja tresne od zemja za golema pobeda. Toa e toa za 12 juli i Ufc 251. Posle toa sekako u Avgust Stipe - DC, isto ke bide poslastica.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
1592175131726.png

Двајцата имаат нешто заедничко... Франсис Нгану!
Логична борба, ма да искрено не очекував противник за Дос Сантос од топ 10.

Само добар footwork го вади циганот овде, ништо друго.
Ако и со овој разменува удари... wrap!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
1593894505345.png

Голем е хајпот кај мене за борбава.
Искрено, ми се допаѓа стилот на Јан фан сум, али како да стојам повеќе на страната од Алдо.
Сакам во овој момент од неговата кариера да докажи дека сѐ уште може да се натпреварува на високо ниво, па дури и за појас во бантамвејт.
Ептен сакав борба Сехудо - Алдо, али јбг.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
burns pozitiven, izgleda ke go trgnat usman od kartata.
Alex ke bidi main so holloway
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Масвидал да се убаци место Барнс ќе биде x10 појака картата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom