K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,4%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    583
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Интересно е да се види Конор без trash talk на прес и за време на мерење. Као друг чоек е по суспензијата, се гледа дека е фокусиран на борбава која доста му значи. У случај да го јаде ќе иде неколку скалила подоле а дефинитивно не го сака тоа. Гладен е да докаже дека се уште може да биде доминантен. Ја мислам дека предноста е на страната на Конор, ама далеку од тоа дека е сигурен и дека Каубој ќе биде така лесен противник. Баш ме интересира како ќе делува Конор во првата борба по суспензијата.
На Конор му заврши суспензијта многу одамна, уште Април некаде минатата година, али одлучи тек сега да се врати.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Што да видам бе друже? За Гејџи ли?
Знаеш од кога е Гејџи во UFC?

Го доби Џонсон па потоа загуби од Алварез и Пориер.
Сите тие бројки кои ги спомнуваш се ирелевантни.
Сакаш да ти најдам борец со исти такви бројки (дури и подобри) кој не вреди за топ 10 во UFC?

Гејџи е slugger, brawler.

Не го оспорувам, човекот е добар и опасен противник, има добри кикнови но мислам дека Сероне поседува техника и е поопасен за партер, можеби не и за борење (и ако Гејџи го немаме видено да форсира борење), но за партер Серони знае да искреира нешто генијално (пр. против Пери).
Овој подобар од Гејџи?
Има респект зошто не одбива борба, буквално со секој се има тепано, инаку далеку е од топ борциве.
95-5 реков % за победа се во мечов, дури и многу му дадов 5% - уште 100 меча да има никад нема да го тепа Конор.
Каков Сероне какви бакрачи.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.557
Поени од реакции
8.138
Ova beše smešno. Serone kao mrtvo puvalo beše. Očekuvav da tepa Konor ama ne vaka brzo i dominantno. Odlično za nego da se vrati na stari pateki u smisla polesno dogovaranje na najsilnite mečevi i povtoren napad na titula, ama mislam Kauboj ne beše na nivo. Mi se dopadna promenata na Konor i fokusot, i pred se respektot kon protivnikot. Zemal soveti od LeBron za zdrav život i zdrava vitaminska ishrana i toj način na život mu pomognal pred se mentalno i psihički kade se gleda deka e druga osoba. Se na se maestralno vrakjanje, baš kao što pokažuvaše ama.. Ke go vidime so prava konkurencija? Što mislite koj mu e sleden? Masvidal ili Usman?
 
Член од
10 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
63
Све ми иде на Масвидал ама мислам дека прво ќе ја почека борбата на Кабиб и Тони.
Surprice, surprice mothafacka!!!!
The King is back!!!
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Ме интересира сега дали Конор би се спуштил на 155 или би останал во велтер. Ми делува како да сака да остане во Велтер. Ако има реванш со Кабиб мислам дека Конор ќе се обиде да го донесе во велтер. Али Кабиб малце се пичи да се качи во велтер. Можеби би сакал за Конор, сепак стилот на Кабиб е добра контра на стилот на Конор.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.496
Поени од реакции
4.324
Мислам дека ќе се спушти на 155 и ќе чека евентуална шанса да улета во борбата Хабиб-Фергусон (доколку некој се повреди или не постигни тежина). Истото и Вајт го потврди.

Така да очекувам до оваа борба Конор да стушти килажа. А доколку не се деси ништо од ова, тогаш претпоставувам ќе се натреварува повторно во велтер. И не мислам дека би го зел Масвидал. Според досега одиграното Конор сака појаси, и мислам дека ќе проба да го детронизира Усман.

А Масвидал е муни фајт, тоа факт.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
Покрај потенцијал за борба Конор-Масвидал/ Усман ,не знам зашто некој би сакал да гледа пак Конор-Хабиб.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
29 март 2013
Мислења
4.496
Поени од реакции
4.324
Ova beše smešno. Serone kao mrtvo puvalo beše. Očekuvav da tepa Konor ama ne vaka brzo i dominantno. Odlično za nego da se vrati na stari pateki u smisla polesno dogovaranje na najsilnite mečevi i povtoren napad na titula, ama mislam Kauboj ne beše na nivo. Mi se dopadna promenata na Konor i fokusot, i pred se respektot kon protivnikot. Zemal soveti od LeBron za zdrav život i zdrava vitaminska ishrana i toj način na život mu pomognal pred se mentalno i psihički kade se gleda deka e druga osoba. Se na se maestralno vrakjanje, baš kao što pokažuvaše ama.. Ke go vidime so prava konkurencija? Što mislite koj mu e sleden? Masvidal ili Usman?
Истото го коментирав и јас пред некое време, Сероне знае да влези гладен во борба и да земе W, али знае и да биди слоу стартер и да го папа како сега.
Автоматски споено мислење:

Покрај потенцијал за борба Конор-Масвидал/ Усман ,не знам зашто некој би сакал да гледа пак Конор-Хабиб.
Конор ако сака, и Вајт ќе сака. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom