K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
I sea što praime? U sabota ke padne li mitot za dagestancive i nivnoto pelivanstvo, ili u nedela pak ke vikame deka ušte ne se najde junak da se odbrani od - dlabokite vodi :) ludilo karta imame baš ona od borba do borba.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
I sea što praime? U sabota ke padne li mitot za dagestancive i nivnoto pelivanstvo, ili u nedela pak ke vikame deka ušte ne se najde junak da se odbrani od - dlabokite vodi :) ludilo karta imame baš ona od borba do borba.
Оливеира е вистинскиот човек кој ќе докаже од што се дагестанциве.
Баш ми е малку криво да бидам искрен ( :ROFLMAO: ) .. Козево немаше среќа со противникот во неговата прва прилика за контакт со појасот, живот, јбг, штачеш :cool:

Оливеира може многу. Не гледам апсолутно никој друг во ростерот кој би бил доволно висок за да го спречи Махачев во скокот.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
I ja se nadevam na takvo scenario. Islam sakaše skraten pat do titula i mislam ke mu se odbie toa od glava. Plus onakvi izjavi i potcenuvanje na šampion kao Čarls se smešni ali tipično za profilive koi mu se protivnici. Ke bide jako Čarls da tepa, prvo bi gi poparil dagestancive, a plus potoa mnogu verojatno ke go brani pojasot protiv Aleks vo Pert vo februari.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
a plus potoa mnogu verojatno ke go brani pojasot protiv Aleks vo Pert vo februari
Ич не ја сакам оваа идеја.
Искрено тешко би минел кај Оливеира, а скоро невозможно кај Махачев.
Типот е стендап борец, а го пречекуваат all rounded ѕверки во категорија погоре. Хммм.. скептик сум.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Ич не ја сакам оваа идеја.
Искрено тешко би минел кај Оливеира, а скоро невозможно кај Махачев.
Типот е стендап борец, а го пречекуваат all rounded ѕверки во категорија погоре. Хммм.. скептик сум.
Pa ne znam baš. Čovekot e maksimalno fokusiran na niv dvajca, trenira maksimalno takedown defence posvetuva dosta vreme na tie stvari, taka da po mene ništo ne e nevozmožno. A i realno ako ne proba nikad nema da doznaeme. Ja baš se raduvam na taa borba.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Pa ne znam baš. Čovekot e maksimalno fokusiran na niv dvajca, trenira maksimalno takedown defence posvetuva dosta vreme na tie stvari, taka da po mene ništo ne e nevozmožno. A i realno ako ne proba nikad nema da doznaeme. Ja baš se raduvam na taa borba.
Јас не.
Не го гледам како победник во нити една од двете опции.

Човекот евидентно е левели испод двајцата во граплинг и борење.
Не знам како би го запрел Махачев кој најверојатно ќе биде физички посилен од него...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Јас не.
Не го гледам како победник во нити една од двете опции.

Човекот евидентно е левели испод двајцата во граплинг и борење.
Не знам како би го запрел Махачев кој најверојатно ќе биде физички посилен од него...
Epa dobro sekoj glea različno.Ako gleame taka Aleks e dva levela jači od dvajcata u strajking. Ne vikam deka ne može da izgubi ama ne mi se tolku očigledni nivnite pobedi nad Aleks posebno ako e Oliveira u prašanje. Ke vidime zdravje u februar:)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Epa dobro sekoj glea različno.Ako gleame taka Aleks e dva levela jači od dvajcata u strajking. Ne vikam deka ne može da izgubi ama ne mi se tolku očigledni nivnite pobedi nad Aleks posebno ako e Oliveira u prašanje. Ke vidime zdravje u februar:)
И Хукер беше далеку подобар во страјкинг од Махачев (и физички поголем) но го јаде.
Колку и да ги ругаме и блуеме дагестанциве, тие се најопасниот стил во MMA.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
И Хукер беше далеку подобар во страјкинг од Махачев (и физички поголем) но го јаде.
Колку и да ги ругаме и блуеме дагестанциве, тие се најопасниот стил во MMA.
Točno, ali Huker e daleku od Aleks. I u fighting IQ, kardio itn. Aleks e nizok ali mnogu jak kao bik taka da. Ke vidime u februari be, nema kaj da idat i edniot i drugiot.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
И јас мислам дека Алекс нема што да бара против двајцава, без разлика што ми е мил како борец и фан сум му. Оливеира ако победи утре кажа дека не само што сака да го брани појасот против Алекс, туку сака и да го нападне неговиот појас, така што ќе биде интересно.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Kakva borba medju Jan i Šuga. Ne sum siguren deka trebaše da pobedi Šuga ama toa e. Ideme dalje.
On same page.
Автоматски споено мислење:

Не очекував и TJ вака да го демолираат.
Очекував пораз, али не ваков ќутек.
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
On same page.
Автоматски споено мислење:

Не очекував и TJ вака да го демолираат.
Очекував пораз, али не ваков ќутек.
Tи Џеј го изместо рамото и поради тоа не можеше да се бори...
Автоматски споено мислење:

Искрено ако она не е гурање од страна на Дена Вајт на кловнов, не знам што да кажам. Далеку од тоа дека беше лош, ама ова беше чисти 2-1 за Јан. Ме интересира кој е изговорот ако за поразот со Стерлинг беше дека „Ако сакаш да бидеш шампион мораш да го победиш шампионот“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom