K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Јас не го отпишувам Нејт така лесно. Ако борбава биде подолго на партер... Хамзат е во опасност.
Па дури и стендап.
Во последната Хамзат беше отворен ко конзерва.
Се согласувам, иако мислам дека во први 2-3 рунди тешко дека може да направи нешто Нејт. Е сега ако се истрошат на партер повеќе рунди, четврта и петта, па евентуално и трета не би ме чудело да заврши Нејт, без разлика дали во партер или стенд ап. Нема некоја кондиција Хамза, ако издржи до кај трета рунда Нејт можда и во предност би бил.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.276
Поени од реакции
45.675
Единствено прашање е колку Нејт има глад и желба за ова. Ја не сум убеден баш дека ги има. Имам впечаток е на аутопилот пуштен, со години и тоа.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Може и да не се случи борбата, Хамзат на мерењето ја промаши тежината за 3.5 кг...

 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
Кој идиот е козојебов. Пред 3 месеци закажана борба и да утнеш тежина, тежок копач треба да си.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Промена на распоред:

Nate Diaz vs. Tony Ferguson

Khamzat Chimaev vs. Kevin Holland

Li Jingliang vs. Daniel Rodriguez

***

Ако се прашувам јас, доста покомпетитивни ќе бидат вака борбите...

П.С. Хамзат против Холанд ќе биде во 5 рунди...
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Налет, Диаз и Тони ми се едни од најомилените борци, а и двајцата на крај на кариера, многу веројатно нема ни да ја гледам. Жално.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Уф не сум сигурен дали вака сакав да ги видам борбиве.
На почетокот бев против Хамзат-Нејт ама отпосле како да се хајпнав

До душа бифот меѓу Хамзат и Холанд е од пред година и нешто, така да...

А Хамзат изгуби доста поени од контото кај Вајт, се осети :cool:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Одлични преформанси ноќеска во 279, со очекуван исход на повеќето. Диаз, Чимаев, Родригез, Џони.... Инаку Диаз ептен го испоштува Фергусон иако му даде асално тепање, браво за респектот кој го покажа.
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Samo deka se legendi pa mi držeše pažnja borbata. Toni očaj e više, a na Nejt uperena snimka. Da mu beše nekoj posaglam koa ke mu ja sevneše edna. Mislam deka borbata so Čimaev ke beše pogubna za Nejt, ke go smaknepše odma.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Лудница е Чеченецот, огромен потенцијал. Се надевам следната борба ќе биде посериозно тестиран, ќе се наредат коцките да му се падне некој противник од типот Колби, Пауло Коста или Хермансон...

И се надевам пештерското однесување ќе го стави под контрола колку-толку, овде не мислам на испуштањето неартикулирани звуци на пресовите или интервјуата по борбите (да не се лажеме, нема лек за тоа...), туку безобѕирно однесување кон тежината, и клошаризми како синоќешната борба, кога Холанд во почетокот му пружи рака за фер борба, а овој му направи takedown...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Лудница е Чеченецот, огромен потенцијал. Се надевам следната борба ќе биде посериозно тестиран, ќе се наредат коцките да му се падне некој противник од типот Колби, Пауло Коста или Хермансон...

И се надевам пештерското однесување ќе го стави под контрола колку-толку, овде не мислам на испуштањето неартикулирани звуци на пресовите или интервјуата по борбите (да не се лажеме, нема лек за тоа...), туку безобѕирно однесување кон тежината, и клошаризми како синоќешната борба, кога Холанд во почетокот му пружи рака за фер борба, а овој му направи takedown...
Коста ќе го демолира.
Со Колби ќе биди жустро по мое.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Коста ќе го демолира.
Со Колби ќе биди жустро по мое.
Јас мислам дека Коста ќе се упичи со Хамза, исто како со Адесања. Ако биде на 100% би добил Коста, само да нема ментална блокада. Колби верувам дека би добил, и може е и единствен што може да му се спротистави. Само да нема гадов борба за титула со Едвардс, добива без исклучок.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Јас мислам дека Коста ќе се упичи со Хамза, исто како со Адесања. Ако биде на 100% би добил Коста, само да нема ментална блокада. Колби верувам дека би добил, и може е и единствен што може да му се спротистави. Само да нема гадов борба за титула со Едвардс, добива без исклучок.
Mislam deka e pregolem za site vo walter. Gi traska site od parter dokolku vleze so gameplan kako snosti.
A protiv Costa realno tesko. Tipot e cudoviste od fizicki aspekt. Ne deka ne bi go soboril, no Costa e daleku pospremen fizicki od Burns koj Chimaev edvaj go sobori.
Costa ke go skine na polovina so kikovi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom