K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

 • Креатор на темата DJ_DEXTER
 • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 • Karate

  Гласови: 27 4,8%
 • Taekwondo

  Гласови: 34 6,0%
 • Judo

  Гласови: 10 1,8%
 • Aikido

  Гласови: 38 6,7%
 • Boks

  Гласови: 66 11,6%
 • Kick-Boks

  Гласови: 184 32,4%
 • Muay Thai

  Гласови: 41 7,2%
 • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  Гласови: 74 13,0%
 • Ninjitsu

  Гласови: 29 5,1%
 • Ја нема на листата

  Гласови: 65 11,4%

 • Вкупно гласачи
  568

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.376
Поени од реакции
13.537
За Тони и понатаму стојам дека проштална треба да му биде против МекГрегор, фала ти за се мајсторе.

Карла-розата би им забранил и на две во следните пет борби да помислат на појасот, посебно оваа шампионката бивша која не го заслужи појасот во втората борба против Жанг, ама нели Американка и плус шампионка.

Чарлс, муда до под мајсторе, сум кажувал ме нервира тоа што за 10+ години не зборува англиски, можеби и не научил, не знам, али затоа доминира во категоријава. Ке видиме дали за борба-две ке ги одмери силите против козојебон од Дагестан.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.659
Поени од реакции
6.608
Досега што сум следел, Махачев бил доста убедлив, ама во просечна или потпросечна конкуренција. Оливера има дооолга километража, и со исклучок на неколкумина, практично се има борено против секој релевантен последниве 7 години во 155.

Оливера против Махачев е најлогично во моментов, ама можен е и реванш против Порие или борба со Волкановски.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.376
Поени од реакции
13.537
Макачев прво треба да се бори против кремот Чендлер/Поирер/Дариуш/Оливеира и тоа две борби минимум. Ликот има некаква среќа задните две борби да не можат да се борат против него Дос Ањос и Дариуш.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.376
Поени од реакции
13.537
Разочарувачки јеби га, добро му појде во првите две рунди, ама тоа е. Еве сега излезе информација дека имал повреда уште од кампот...Како и да е мора да почека уште една-две борби за да догура до онаа за титулата...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.136
Поени од реакции
3.882
Разочарувачки јеби га, добро му појде во првите две рунди, ама тоа е. Еве сега излезе информација дека имал повреда уште од кампот...Како и да е мора да почека уште една-две борби за да догура до онаа за титулата...
Да бидам искрен не ме бендиса стендапот од Ракич (n)
Делуваше доста "dry", без идеја и несигурно. Употребуваше само директи во гардот од Јан.
А Јан брату доста добар во размените како и секогаш. Кога Алекс ќе влезеше во дофат овој го удираше со контри.
Но не само со контри, и доста добри комбинации му правеше, удари во тело па удари во глава.

Мислам дека ако борбава продолжеше Ракич ќе изгубеше. А се плашев и од нокаут, Блахович ја допираше таа брада доста јако.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.376
Поени од реакции
13.537
Да бидам искрен не ме бендиса стендапот од Ракич (n)
Делуваше доста "dry", без идеја и несигурно. Употребуваше само директи во гардот од Јан.
А Јан брату доста добар во размените како и секогаш. Кога Алекс ќе влезеше во дофат овој го удираше со контри.
Но не само со контри, и доста добри комбинации му правеше, удари во тело па удари во глава.

Мислам дека ако борбава продолжеше Ракич ќе изгубеше. А се плашев и од нокаут, Блахович ја допираше таа брада доста јако.
Ондак требаше како во втората рунда да го тера да се борат во партер, на партер се покажа слаб Пољакот.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.136
Поени од реакции
3.882
Ондак требаше како во втората рунда да го тера да се борат во партер, на партер се покажа слаб Пољакот.
Да да физички Ракич делуваше посилен.
Па мислам и тоа беше гејмпланот, ако не се снајди во стендап да оди на борење.

Тешко е да се бориш против Блахович во стендап. Има многу добар гард, знае да се брани и опасен е од контри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom