K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

 • Креатор на темата DJ_DEXTER
 • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 • Karate

  Гласови: 27 4,8%
 • Taekwondo

  Гласови: 34 6,0%
 • Judo

  Гласови: 10 1,8%
 • Aikido

  Гласови: 38 6,7%
 • Boks

  Гласови: 66 11,6%
 • Kick-Boks

  Гласови: 184 32,4%
 • Muay Thai

  Гласови: 41 7,2%
 • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  Гласови: 74 13,0%
 • Ninjitsu

  Гласови: 29 5,1%
 • Ја нема на листата

  Гласови: 65 11,4%

 • Вкупно гласачи
  568
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.661
Поени од реакции
6.613
Конор никогаш нема да го видите како гејткипер.
Не ми беше зборот за гејткипер, туку готов е, време е да се пензионира. Освен што е километри далеку од каква било релевантност во борбата за појас, мислам дека и чисто од аспект на забава/entertainment не може да понуди некоја интересна борба против кој и да е противник. Целосно истрошен е...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.138
Поени од реакции
3.889
Не ми беше зборот за гејткипер, туку готов е, време е да се пензионира. Освен што е километри далеку од каква било релевантност во борбата за појас, мислам дека и чисто од аспект на забава/entertainment не може да понуди некоја интересна борба против кој и да е противник. Целосно истрошен е...
Тоа и беше поентата. Го мечуваш со Тони, а Тони е на излезна врата, Конор не е.
Да беше било кој друг обичен борец УФЦ ќе го исклучеа од ростер секундарно уште после првиот инцидент.
Конор ужива привилегии и никогаш нема да се бори против нискорангирани противници, без разлика колку и да имаат логика борбите.
За Конор моментално борбата со Тони не значи ништо, моментално хајпот е кај Чендлер и Гејџи. Гејџи оди право горе по појас а за Чендлер победа над Конор е враќање back on track рапидно.

И Конор колку што е потрошен толку и е демотивиран.
$$$$$
 
Член од
7 јануари 2021
Мислења
15
Поени од реакции
38
Zdravo,bi sakal da zapocnam so treniranje kik boks vo Skopje i bi sakal da ve prasam koj klub bi mi go preporacale,inaku imam 26 godini i sum pocetnik vo kik boks,imam trenirano 10 godini profesionalno fudbal i 8 godini redovno teretana.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.661
Поени од реакции
6.613
Кога веќе збориме за потенцијални борби, Мегрегор против Масвидал ќе има поголем интерес и заработка, иако Масвидал (освен ако нема некоја повреда) ќе го размонтира за многу кратко време.

Од рангираните во LW, најверојатно сите лесно би го добиле Мегрегор, освен можеби RDA и Фергусон, поради бројни повреди, истрошеност и години...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.891
Поени од реакции
5.835
Иначе пред некој ден и Макс во интрвју со Ариел Хелвани пушти водичка дека е можна негова борба со Конор. Хелвани го праша као дали тоа значи дека федервејт титулата во овој момент не ти е толку важна, на што доби одговор- Ќе видиме, се е во игра отсекогаш бев спајан со Конор за евентуална борба. Употреби ја својата имагинација.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
320
Поени од реакции
311
Иначе пред некој ден и Макс во интрвју со Ариел Хелвани пушти водичка дека е можна негова борба со Конор. Хелвани го праша као дали тоа значи дека федервејт титулата во овој момент не ти е толку важна, на што доби одговор- Ќе видиме, се е во игра отсекогаш бев спајан со Конор за евентуална борба. Употреби ја својата имагинација.
Па перфектен камбек за Конор. Макс има големо име а не е природен во лесна категорија, нема многу моќ во ударите но има волумен и техника како и да е. Не викам дека е лесна борба али го фаворизирам Конор само поради разликата во големина и тоа што Макс не е баш граден за лесна категорија.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.891
Поени од реакции
5.835
Па перфектен камбек за Конор. Макс има големо име а не е природен во лесна категорија, нема многу моќ во ударите но има волумен и техника како и да е. Не викам дека е лесна борба али го фаворизирам Конор само поради разликата во големина и тоа што Макс не е баш граден за лесна категорија.
Да тоа секако, него ова го спомнав во контекст на тоа дека не му е главна тема борбата за титула во федервејт против Алекса, туку нагло се појавува и друга можда попрималлива понуда за борба против Конор ( бар према неговиот одговор).
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.138
Поени од реакции
3.889
Холовеј и Родригез се отепаа од ќотек. Браво, одлична борба!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.138
Поени од реакции
3.889
Беше густа борба или Макс беше доминантен?
Јас мислам дека Мкс најмногу победи поради ground and pound-от. Во страјкингот беше доста изедначено, поготово првите 2 рунди.

Многу ме изненади Јаир, знаев дека е брз и технички спремен, но не мислев до толку да ја најди главата од Макс.
Го допре со доста солидни удари.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.891
Поени од реакции
5.835
Јас мислам дека Мкс најмногу победи поради ground and pound-от. Во страјкингот беше доста изедначено, поготово првите 2 рунди.

Многу ме изненади Јаир, знаев дека е брз и технички спремен, но не мислев до толку да ја најди главата од Макс.
Го допре со доста солидни удари.
Интересно. Баш ќе ја гледам.По оваа победа на Макс извесно е дека иде меч за титула против Алекс, освен ако не се сврти Макс на друга страна ( после изјавите кај Хелвани дека е можен меч против Конор). Ќе видиме.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.934
Поени од реакции
20.220
Интересно. Баш ќе ја гледам.По оваа победа на Макс извесно е дека иде меч за титула против Алекс, освен ако не се сврти Макс на друга страна ( после изјавите кај Хелвани дека е можен меч против Конор). Ќе видиме.
Треба да е луд да се сврти према Конор, кога и Дена самиот изјави вчера дека следно за Макс е борба за титула против Алекс.
Освен ground and pound-от како што кажа @_BerzerkeR_, Јаир мислам дека го потцени и reach-от на Макс, неколку пати го спушти гардот и при повлекување мислеше дека ќе ги избегне ударите на Макс, а овој сепак го стигаше и му направи доста штета на лицето.
Башка Јаир беше преагресивен во првата рунда и мислам дека тотално издиша после втора рунда.
Иако заслужено си победи Макс, сепак доста почит за Јаир што после 2 години пауза успеа таков настап да приреди.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.138
Поени од реакции
3.889
Во преговори борба - Дурињо vs. Хамз... амм.. Камшoт Чимаев.
Милина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom