K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
O'мали еден од нас! А Блахович полска људина, секоја чест. Иначе исто многу е напалено русчено Јан едвај дочека да си ја врати титулата. Верувам дека ќе успее:). Исто многу ме занима борбата Ли-Чимаев. Шведскиов талибан ептен е сигурен и превише се курчи за тоа што го има досега позади себе. Ќе биде многу јако да изеде добро ќутече вечерва :D
И јас мислам дека Чимаев ја зема оваа. Има шанси да ја добие и само со стендап, но е доста ризично, кинезот знае да користи раце и е доста брз. Мислам дека мора уште во прва минута да почни да му дренира енергија на кинезот.

Истото го мислам и за Макачев. Ако му дозволи на Хукер предолго да менаџира дистанца... Хукер може да му ги изгаси светлата. Што мислам дека нема да се случи. Ова му е клучен меч на Абрахам и нема да си дозволи луксуз, ќе оди уште од прва секунда на тејкдаун.
Автоматски споено мислење:

Ovaj Andre Petroski nash da ne e?
Не бе, мислам дека е нешто Полјак, Белорус... така нешто.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.143
Аууу сељаков дифтарски пак издоминира. Чоече ги фаќа и дига у 5-та секунда и си игра курташак со нив. Понашањево му е многу смрдено, ептен ме нервира црепов. Се надевам дека брзо ќе му дадат некој појак противник да видиме дали вака исто ќе биде или стварно е машина. Али со понашањево само покажува дека е класичен дифтар.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Аууу сељаков дифтарски пак издоминира. Чоече ги фаќа и дига у 5-та секунда и си игра курташак со нив. Понашањево му е многу смрдено, ептен ме нервира црепов. Се надевам дека брзо ќе му дадат некој појак противник да видиме дали вака исто ќе биде или стварно е машина. Али со понашањево само покажува дека е класичен дифтар.
Тек доаѓа неговото време. Таков менталитет споено со скилот кој го има тешко се победува.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Тек доаѓа неговото време. Таков менталитет споено со скилот кој го има тешко се победува.
А бога ми и просточа...
На што личеше интервјуто.. ?
Вели - „ааа, ју билив ми нау, ааа, кил ми, нау слип... АААААААААААУУУУУУУУ!!„ :facepalm:
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
А бога ми и просточа...
На што личеше интервјуто.. ?
Вели - „ааа, ју билив ми нау, ааа, кил ми, нау слип... АААААААААААУУУУУУУУ!!„ :facepalm:
Тоа е веќе друго, збориме за кога рингот е затворен.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Многу тепа Јан, многу и физички и технички поспремен во борбава влезе. Се гледа очигледна разлика.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.685
Кори покажа многу, за било кој друг противник ќе беше доволно, ама интензитетот на Јан е пеколен, плус со тој фокус и беспрекорно читање на борбата, не знам кој може да му парира во дивизијата.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.143
А бога ми и просточа...
На што личеше интервјуто.. ?
Вели - „ааа, ју билив ми нау, ааа, кил ми, нау слип... АААААААААААУУУУУУУУ!!„ :facepalm:
Ужас. Никаков спорстмен, имаш впечаток дека некој од оние талибаните што се вратија во Авганистан влегол во ринг. Чак ни после победа нема респект кон противникот, се виде кога Лич искрено плескаше после борбата ама овој само се поздрави и го одјеба. Воопшто го немаше оној спортски респект кој прав спортист му го дава на противникот па нека биле и у најлуто ривалство пред борбата. Факт е дека за сега за нивното р'вање нема лек, ама по мене далеку се од комплетни спортисти.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.100
Eден од ретките Бразилци за кого имам почит. Не е како она нивно племе да парла на оној нинвниот одвратен јазик. А и заслужено.

П. С. Би сакал Ракиќ да дојде во позиција за борба за појасот во оваа категорија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom