K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.331
4ta vettori poveke volume imase, cista ja zede spored mene
Можда.
Јас верувам да не му го одземеа поенот, Коста имаше шанси да ја добие борбата само поради петтата рунда.
Се има десено и претходно во други борби.
Ветори буквално на последната рунда како да не присуствуваше, а во исто време и ќотек јадеше... што ја прави трагедијата уште поголема :popce: :ROFLMAO:
Тотална доминација од Коста.
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Двеста шеесет и седмицата ке ја гледаме по „наше“ време. Дефинитивно централна ке биде меѓу Блахович и Тешеира кој имаше шанса да го освои појасот против Џонс, арно ама ја изгуби борбата по судиска одлука. Ветеран е, ама и Блахович е четири години помлад.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Двеста шеесет и седмицата ке ја гледаме по „наше“ време. Дефинитивно централна ке биде меѓу Блахович и Тешеира кој имаше шанса да го освои појасот против Џонс, арно ама ја изгуби борбата по судиска одлука. Ветеран е, ама и Блахович е четири години помлад.
Ќе бидат неколку одлични борби. Посебно имам желба Хукер да го патосира Макачев. Не ги можам органски Хабиб и неговото друштванце. Имам респект за нивното борење, пред се заради тоа што до сеа не се најде некој кој ќе им го најде лекот, али првенствено таквиот стил ми е досаден. Се надевам дека Хукер има сила да држи дистанца, и дека ќе успее да го начека и патосира. Исто и главната борба Блахович -Тешеира треба да биде интересна.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.331
Ќе бидат неколку одлични борби. Посебно имам желба Хукер да го патосира Макачев. Не ги можам органски Хабиб и неговото друштванце
Исто и јас.
Голем респект за стилот. Не мислам дека е досаден но друштвенцето ми е многу некако конзервативно и поради тоа не им сум фан :) Плус на тоа и фактот што се од тимот на Кормиер и Кејн...

Мои фаворити - (објективно)
Блахович (Блахович)
Јан (Сендхеген)
Хукер (Макачев)
Лич (Чимаев)
Тибура (Волков)
Оздемир (Анкалаев)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Исто и јас многу би сакал Хукер да му ја изгаси ѕвездата на Ислам во сам зачеток. Нема да можам да трпам уште еден Хабиб и исфорсиран хајп за човек што е сам по себе досаден.

Само Хазбула го поштувам од таа екипа Чеченци.

 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Леле значи сум имал еден куп истомисленици. :D Посебно ми се сере кога Кабиб го нарекуваат ГОАТ, ама да не влегуваме во тие дискусии.

П. С. 268. е следната недела во Њу Јорк. :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.331
Леле значи сум имал еден куп истомисленици.
IMG_20211029_121618.png


:cool:
Автоматски споено мислење:


Еве доказ зошто го сакам спортов, баш на ваков начин!
Тешко е да не бидеш фан на Блахович :cuc:
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Прегледај го приврзокот 311527


:cool:
Автоматски споено мислење:


Еве доказ зошто го сакам спортов, баш на ваков начин!
Тешко е да не бидеш фан на Блахович :cuc:
O'мали еден од нас! А Блахович полска људина, секоја чест. Иначе исто многу е напалено русчено Јан едвај дочека да си ја врати титулата. Верувам дека ќе успее:). Исто многу ме занима борбата Ли-Чимаев. Шведскиов талибан ептен е сигурен и превише се курчи за тоа што го има досега позади себе. Ќе биде многу јако да изеде добро ќутече вечерва :D
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.236
O'мали еден од нас! А Блахович полска људина, секоја чест. Иначе исто многу е напалено русчено Јан едвај дочека да си ја врати титулата. Верувам дека ќе успее:). Исто многу ме занима борбата Ли-Чимаев. Шведскиов талибан ептен е сигурен и превише се курчи за тоа што го има досега позади себе. Ќе биде многу јако да изеде добро ќутече вечерва :D
Хамзат знам имаше многу лошо боледување од корона. Не знам во каква форма ќе биде, ова ќе му биде прва борба од тогаш...
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Нема шанси да изгуби Ислам од Хукер. Полјакот треба да тепа (ко мослам). И Чимаев има да го среди јапонецот или кинезот што и да е противникоѕ( очекува многу крв на борбава) Од колки почнува 8 по наше ?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Нема шанси да изгуби Ислам од Хукер. Полјакот треба да тепа (ко мослам). И Чимаев има да го среди јапонецот или кинезот што и да е противникоѕ( очекува многу крв на борбава) Од колки почнува 8 по наше ?
Ќе видиме вечер. Ако налета на некоја од бомбите на Хукер, по мое мислење многу лесно иде у нокаут. Ако го спушти на партер нормално има предност и големи шанси да добие.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Ќе видиме вечер. Ако налета на некоја од бомбите на Хукер, по мое мислење многу лесно иде у нокаут. Ако го спушти на партер нормално има предност и големи шанси да добие.
Во прва рунда едино да го закачи со некој лаки пунч, па да му изгаси светло. Едино така гледам како Хукер би победил. Ама тоа и Ислам го знае, башка има од кој да учи како да им ја земе душата на противниците така да мислам паметно и тактички ќе го добие.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Во прва рунда едино да го закачи со некој лаки пунч, па да му изгаси светло. Едино така гледам како Хукер би победил. Ама тоа и Ислам го знае, башка има од кој да учи како да им ја земе душата на противниците така да мислам паметно и тактички ќе го добие.
Не мора да биде лаки панч, како што има стратегија доле, има стратегија и горе во боксингот. По мене горе Хукер е доста подобар, така да ќе видиме вечер. Во секој случај ќе има доста добри борби.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Не мора да биде лаки панч, како што има стратегија доле, има стратегија и горе во боксингот. По мене горе Хукер е доста подобар, така да ќе видиме вечер. Во секој случај ќе има доста добри борби.
Самата претпазливост од рушење ќе му ја отежне имплетацијата на било каква стратегија горе, според мене не е толку вешт да издоминира против ваков стил на борач. Како и да е, ќе видиме, опасно добри борби има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom