K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

 • Креатор на темата DJ_DEXTER
 • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 • Karate

  Гласови: 27 4,8%
 • Taekwondo

  Гласови: 34 6,1%
 • Judo

  Гласови: 10 1,8%
 • Aikido

  Гласови: 37 6,6%
 • Boks

  Гласови: 64 11,4%
 • Kick-Boks

  Гласови: 183 32,6%
 • Muay Thai

  Гласови: 40 7,1%
 • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  Гласови: 74 13,2%
 • Ninjitsu

  Гласови: 29 5,2%
 • Ја нема на листата

  Гласови: 63 11,2%

 • Вкупно гласачи
  561
Член од
29 март 2013
Мислења
3.914
Поени од реакции
3.605
Да бе и јас го ѕирнав видеово некаде.
Не знам дали би смеел да кажам дека ме зачуди... Алекс го издоминира Петр во спаринг.
Русинот важи за хај левел боксер.
Ама ваљда му помага на Алекс пред порбава.
Автоматски споено мислење:

1632426277888.png
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.693
Поени од реакции
5.317
Морам да одам на работа, ќе го гледам после кога ќе си дојдам дома
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.708
Поени од реакции
5.157
Еден ден до УФЦ 266! Се надевам дека нема да има никакви ковид срања и конечно ќе ја дочекаме борбата на Алекс против Ортега. Се напумпа атмосферата помеѓу нив двајца уште на ултимејт фајтер каде беа тренери. Алекс кажа дека е разочаран од непрофесионалниот однос на Ортега, дека е ленчуга и ред други ствари кои он не ги употребува за своите противници. Напротив секогаш имал респект и добри зборови за противникот. Така беше и за Ортега пред ултимејт фајтер ама после тоа се смени се. Најавува дека ќе оди на финиш, па ќе видиме што ќе биде. Се надевам дека Алекс ќе го тресне Мехикано и ќе го врати во реалноста после победата над Зомби:)
Иначе на клипов во продолжение на 4:41 убаво се гледа македонското знаме на десната ракавица.

https://www.youtube.com/watch?v=--apTvjP5U4&ab_channel=AlexVolkanovski
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.708
Поени од реакции
5.157
Auuuuu što beše ova od Volkanovski i Ortega!! Ušte se tresam od vozbuda edna najdobrite borbi što sum ja videl u životov. Kakov kam bek na Aleks od giljotina pa toa e ne verovatno!! Ortega pa ludiot što se izdrža ne e realno!! Neverovatna stvar! Što bi rekol eden na Twitter treba da se vika Aleksandar Kardio Volkanovski. Sekoja čest!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.708
Поени од реакции
5.157
Не е нормален Алекс. И сеа дур го гледав ми поминаа морници. Што би рекол Ортега после борбата, направив се како треба го стиснав јако и чекав, ама ова е многу цврсто и јако копиле:)) Борба и момент као за на филм, уствари и изгледаше како филм. Кога позитивниот јунак а во безизлезна ситуација и се враќа од мртвите и ебава матер. После онакво гушење Алекс го врти него и почнува да му дава таква макљажа да имаше уше една секунда Ортега ќе завршеше во несвест, уствари и беше малку после рундата. Невероватно!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.914
Поени од реакции
3.605
Пред да ја прокоментирам борбата, да кажам само една работа - Ортега е МАЖИШТЕ, ѕвер со мадиња до земја!

Алекс добар, можеби не толку шарп како против Холовеј но сепак доволно добар за победа.
Можеби беше и повеќе од добар и неправедно му одземам од сработеното но не можам да поминам преку фактот дека Холовеј го направи Ортега да изгледа како аматер, а Алекс не успеа до тој степен да издоминира.
Но факт е и дека styles make fights after all.

Шевченко мора да се соочи уште еднаш со Нунес, МОРА!
Автоматски споено мислење:

12:20!

Сите пијат од чевли и патики, само Алекс од „влечки„ :pos:
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
2.708
Поени од реакции
5.157
Пред да ја прокоментирам борбата, да кажам само една работа - Ортега е МАЖИШТЕ, ѕвер со мадиња до земја!

Алекс добар, можеби не толку шарп како против Холовеј но сепак доволно добар за победа.
Можеби беше и повеќе од добар и неправедно му одземам од сработеното но не можам да поминам преку фактот дека Холовеј го направи Ортега да изгледа како аматер, а Алекс не успеа до тој степен да издоминира.
Но факт е и дека styles make fights after all.

Шевченко мора да се соочи уште еднаш со Нунес, МОРА!
Автоматски споено мислење:

12:20!

Сите пијат од чевли и патики, само Алекс од „влечки„ :pos:
Добро мора да го земеме во предид и фактот дека Ортега после фајтот со Макс направи големи промени во однос на мајндсет, тим и комплетна филозофија, да кажеме доста подобрен и наоштрен после кошмарот со Макс. Али по мене, само да излезеш од онаква гиљотина е шокантно и треба време да се прибереш и физички и психички, овој севиџов македонско-австралиски као што го нарекуваат на Фајт клаб го преврте назад и почна да го макља као мало дете до онесвестување. Ѕвоното го спаси. Последната рунда беше претпазлив пошо знаеше дека добива, чекаше само да заврши. Предобра борба, а плус ме купија и со респектот после натпреварот тоа се прави шампиони.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.234
Поени од реакции
15.845
Пред да ја прокоментирам борбата, да кажам само една работа - Ортега е МАЖИШТЕ, ѕвер со мадиња до земја!

Алекс добар, можеби не толку шарп како против Холовеј но сепак доволно добар за победа.
Можеби беше и повеќе од добар и неправедно му одземам од сработеното но не можам да поминам преку фактот дека Холовеј го направи Ортега да изгледа како аматер, а Алекс не успеа до тој степен да издоминира.
Но факт е и дека styles make fights after all.

Шевченко мора да се соочи уште еднаш со Нунес, МОРА!
Автоматски споено мислење:

12:20!

Сите пијат од чевли и патики, само Алекс од „влечки„ :pos:
12.20 - Им објаснува за влечките :D
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
2.708
Поени од реакции
5.157
Прегледај го приврзокот 308308

Стариот Сехудо би бил проблем за Акекс...
Леее колку е глупо малово, се изнамоли и изнадудла да се бори со Алекс и никој не го ебе. А каков ќутек ќе изеде ни самиот не е свесен.Му го собира Алекс веќе долго време, можда и ќе се реализира нешто по тоа прашање пошо имаше изјава дека до следната борба во неговата дивизија сака да одработи уште некоја борба измеѓу за да остане во форма. Чак и после пресерувањето на Мегрегор и негов стил, Алекс рече дека не би имал ништо против да се пробаат, само нормално да искешира чика Дејна. У секој случај ќе биде интересно.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.252
Поени од реакции
14.373
malku treba da vnimava na toa da ne se forsira so podolgi kombinacii bidejki jadi kontri iako e brz ama e nizok. ortega i holloway zatoa konektiraa pocesto.
cardio fenomenalno ama ke treba malku na parter da poraboti da ne zaglavuva vo vakvi situacii.
Ortega e majstor vo bjj ama sepak treba da vnimava.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom