K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

 • Креатор на темата DJ_DEXTER
 • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 • Karate

  Гласови: 27 4,8%
 • Taekwondo

  Гласови: 34 6,0%
 • Judo

  Гласови: 10 1,8%
 • Aikido

  Гласови: 37 6,6%
 • Boks

  Гласови: 64 11,4%
 • Kick-Boks

  Гласови: 183 32,6%
 • Muay Thai

  Гласови: 40 7,1%
 • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  Гласови: 74 13,2%
 • Ninjitsu

  Гласови: 29 5,2%
 • Ја нема на листата

  Гласови: 64 11,4%

 • Вкупно гласачи
  562
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.322
Поени од реакции
10.484
дали можи да се најди видео од борбата на Конор?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.237
Поени од реакции
13.018
Мене пак ми е криво што Мутињо не доби шанса до крај да остане. Човекот доби ќотек голем, ама и храбро се бореше.

Инаку Мексиканкава не ја прошла вагата, а оваа Русинкава прифатила да се бори. Убаво вика Мирко Кро Кап, треба половина час пред борбата да се оди на вага, а не вака на вагање една килажа, а за време на борбата друга.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
3.681
Мене пак ми е криво што Мутињо не доби шанса до крај да остане. Човекот доби ќотек голем, ама и храбро се бореше.

Инаку Мексиканкава не ја прошла вагата, а оваа Русинкава прифатила да се бори. Убаво вика Мирко Кро Кап, треба половина час пред борбата да се оди на вага, а не вака на вагање една килажа, а за време на борбата друга.
Русинката многу многу премногу sloppy style брат. Не можиш да се бориш против боксер како Алдана на таков начин. Бул-раш одеше по нејзе отворена како конзерва. Башка тоа и спора...
Кој ги имаше гледано претходните борби на Алдана уште во првите 10 секунди сфати како ќе зафрши борбата :kafence:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
3.681
Гледаше некој Дилашо - Сендхеген?
Што мислите за победава од Дилашо?
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
233
Поени од реакции
237
Дали може некој да ми даде повеќе инфо во колку часот ќе биди борбата на Ла Нсанг против Леандор во ONE чемпионшип и дали може да ми дадете линк каде можам да гледам?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.237
Поени од реакции
13.018
Дали може некој да ми даде повеќе инфо во колку часот ќе биди борбата на Ла Нсанг против Леандор во ONE чемпионшип и дали може да ми дадете линк каде можам да гледам?
Утре од 16:30, а ако не заборавам ке пробам да ти најдам и пуштам стрим.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
3.681
1629152284465.png

Мераци од борба! :love:
Одамна сакав да ги мечуваат. И двајцата weird style, и двајцата бразилци, и двајцата експлозивни, и двајцата во дигресија...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
3.681
Алекс ќе го мине ли Ортега дечки?
Како би се одвивала борбава, кои ви се мислењата? :D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.286
Поени од реакции
14.585
Teska borba za aleks, treba fight iq da pokazi za da go tepa, ima dobri race i jiu jitsu brian taka sa ke mora pametno da se bori
 

Kajgana Shop

На врв Bottom