K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

 • Креатор на темата DJ_DEXTER
 • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 • Karate

  Гласови: 27 4,8%
 • Taekwondo

  Гласови: 34 6,1%
 • Judo

  Гласови: 9 1,6%
 • Aikido

  Гласови: 37 6,6%
 • Boks

  Гласови: 64 11,5%
 • Kick-Boks

  Гласови: 182 32,7%
 • Muay Thai

  Гласови: 40 7,2%
 • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  Гласови: 72 12,9%
 • Ninjitsu

  Гласови: 29 5,2%
 • Ја нема на листата

  Гласови: 63 11,3%

 • Вкупно гласачи
  557

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.687
Поени од реакции
1.540
Vazi druze kje go gledam a ti ocigledno cim si tolku zapoznaen mozes slobodno da si pustis videa od anakondi kako stegaat lugje ako toa ti e interesno
Screenshot_1.png

Еве за оваа збореа погоре, и официјално е ставен број еден poud for pound во сите дивизии...

Јас го сакам спортов таков каков што е, со сите стилови на борење. Да сакав да гледам само станд уп борење ќе гледав бокс а не мма, поздрав.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.004
Поени од реакции
78.494
Член од
29 март 2013
Мислења
3.628
Поени од реакции
3.328
Прегледај го приврзокот 272041

Еве за оваа збореа погоре, и официјално е ставен број еден poud for pound во сите дивизии...

Јас го сакам спортов таков каков што е, со сите стилови на борење. Да сакав да гледам само станд уп борење ќе гледав бокс а не мма, поздрав.
Да не најавеше пензија немаше да му го дадат ова место. Мислам ... реално и не го зазлужува, и покрај сѐ.
Разбирам, доминантен беше и се осеќаше огромен гап помеѓу него и остатокот од борците во категоријата, но сепак мислам дека местово (подарено) требаше да го пополно со малку повеќе конзистентност и да ги расчисти сомнежите околу прашењто - кој го заслужува тронот.

Според мене (а и според голем дел од публиката) Џон Џонс е сѐ уште на врвот. 14 одбранети титули, 9 години го поседува појасот...
Е сеа точно, имаше 2 тесни борби (Густафсон и Рејез) но јбг, нијанси беа во прашање што доведе до субјективни одлуки кај судиите. Противниците не го издоминираа, да беше така немаше да зборуваме сега за овие цифри.

Голем дел од фановите не го признаваат само поради допингот и испадите кои ги направи, но јас гледам само во рингот.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.919
Поени од реакции
3.725
Подарок од Шабан Трстена, книга и бела капа за шампионот. А мисла мдека порано и Кхабиб му и ма пратено национална капа на нашиот шампион.
Инаку овој во сликата со Кхабиб е Магомедгаџи Нуров нашиот репрезентативец во борење.
Прегледај го приврзокот 271712
Види ги како браќа се, некој би рекол дека потекнуваат од исти краишта и имаат исти традиции...:toe:
 
Член од
5 април 2010
Мислења
514
Поени од реакции
150
Да не најавеше пензија немаше да му го дадат ова место. Мислам ... реално и не го зазлужува, и покрај сѐ.
Разбирам, доминантен беше и се осеќаше огромен гап помеѓу него и остатокот од борците во категоријата, но сепак мислам дека местово (подарено) требаше да го пополно со малку повеќе конзистентност и да ги расчисти сомнежите околу прашењто - кој го заслужува тронот.

Според мене (а и според голем дел од публиката) Џон Џонс е сѐ уште на врвот. 14 одбранети титули, 9 години го поседува појасот...
Е сеа точно, имаше 2 тесни борби (Густафсон и Рејез) но јбг, нијанси беа во прашање што доведе до субјективни одлуки кај судиите. Противниците не го издоминираа, да беше така немаше да зборуваме сега за овие цифри.

Голем дел од фановите не го признаваат само поради допингот и испадите кои ги направи, но јас гледам само во рингот.
ЈЈ добар си е ама никад не доминирал како што треба, мн рунди има губено и има неколку меча кај што е дискутабилно дали ги добил т.с ги доби зошто беше шампион и има некоја предност ако се оди на поени,башка и допинг знаете ли која предност дава тоа, не заслужува ни да се спомне за местово.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.628
Поени од реакции
3.328
ЈЈ добар си е ама никад не доминирал како што треба, мн рунди има губено и има неколку меча кај што е дискутабилно дали ги добил т.с ги доби зошто беше шампион и има некоја предност ако се оди на поени,башка и допинг знаете ли која предност дава тоа, не заслужува ни да се спомне за местово.
Не заебавај бе, допингот те прави попаметен? 80% се допингуваат а никој друг не одбранил титула 14 пати. А Џонс е еден (ако не и нај) од најинтелигентните борци во УФЦ.
Животот надвор од рингот е ирелевантна ствар, се гледа внатре и титулата "гоот" им ја даваат за поседување на бројки внатре во рингот. Џонс 9 години не е поразен, што не се најде некој да го нокаутира па да не ги оставеа судиите да му поклонат победа?
Многумина велеа Ремпејџ Џексон ќе го нокаутира... Мачида ќе има незгоден стил за Џонс... ДК ќе го заврши... Маретата ќе го прати на спиење.... - никој ништо! Против сите се снајде.
Чудо големо рунда не изгубил Хабиб. Кој е победник во фудбалот, тој на полувреме што води или тој на крајот што има повеќе голови?

Не бил професионалец Џонс бла бла... а колкупати Хабил направил пулаут и не постигнал тежина, тоа не е непрофесионализам?
Автоматски споено мислење:

FB_IMG_1603879048435.jpg
 
Последно уредено:

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.056
Поени од реакции
13.365
овие p4p дискусии се малку безвредни.
Утре ќе тепа ЏЏ во тешка категорија и ќе му ја дадат него, знам дека сон му е на Хабиб да биди ГОАТ ама реално тие дискусии се за 10 години од сега кога ќе има нова генерација на борци кои ќе ги споредуваме со старите. Вака секоја победа ќе се менува статусот.
Чист пример ти е тенисот со Рафа-Новак-Федерер.
прво Федерер освои 20 гренд слема, за кратко време И Рафа освои и дискусијата за ГОАТ пак се враќа на почетна точка, Ноле ќе стигни за година две и тој до 20 и пак на нула.

За мене валидни дискусии се на пример:
Џордан- Леброн, Џордан - Коби, Меси- Марадона или Пеле-Марадона. Тука историјата е значаен фактор.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.512
Поени од реакции
9.255
Исто зборев со ММА тренер од странство, вика дека Кабиб е далеку од ГОАТ. Најголем аргумент му беше бројот на одбраните титули, вика дека има борци кои многу повеќе титули успеале да одбранат. Инаку Џон Џонс ни две, ни три. :pos:

 
Член од
5 април 2010
Мислења
514
Поени од реакции
150
Не заебавај бе, допингот те прави попаметен? 80% се допингуваат а никој друг не одбранил титула 14 пати. А Џонс е еден (ако не и нај) од најинтелигентните борци во УФЦ.
Животот надвор од рингот е ирелевантна ствар, се гледа внатре и титулата "гоот" им ја даваат за поседување на бројки внатре во рингот. Џонс 9 години не е поразен, што не се најде некој да го нокаутира па да не ги оставеа судиите да му поклонат победа?
Многумина велеа Ремпејџ Џексон ќе го нокаутира... Мачида ќе има незгоден стил за Џонс... ДК ќе го заврши... Маретата ќе го прати на спиење.... - никој ништо! Против сите се снајде.
Чудо големо рунда не изгубил Хабиб. Кој е победник во фудбалот, тој на полувреме што води или тој на крајот што има повеќе голови?

Не бил професионалец Џонс бла бла... а колкупати Хабил направил пулаут и не постигнал тежина, тоа не е непрофесионализам?
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 272050
Па види неспорен му е талентот на џонс. Допингот може да те напраи по алертен што може да се манефестира ма тој начин што ќе го направи борачот по " интелегентен", да не зборам за улогата на кардиото и силата. А тоа за 80% дека се на допинг е дискусија која нема смисла. Збориме за две различни категори каде што и двете си имаат своја тежина, зборот за рундите ми беше за доминантност. Никој не се ни доближил да најде решение против кабиб, додека џонс во неколку наврати бил близу до пораз и не се покажал како достоен за гоат во тие мечеви без разлика што ги добил. Сепак и двајцата борци се наддругите во својта категорија така да споредбите се малце по субјективни
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
2.350
Не сум во тек повеќе години ама знам дека порано Силва го рачунаја за гоат и беше најатрактивен фајтер што имам гледано, што се деси сега што не е во таа дискусија Силва и како го сметате вие што пратите повеќе?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.628
Поени од реакции
3.328
Не сум во тек повеќе години ама знам дека порано Силва го рачунаја за гоат и беше најатрактивен фајтер што имам гледано, што се деси сега што не е во таа дискусија Силва и како го сметате вие што пратите повеќе?
Точно, Силва и ЏСП не се во дискусија, сите зборуваат за ЏЏ и Хабиб.
Според многу експерти Силва, а поготово ЏСП заслужуваат да бидат пред овие двајца.
Но има неколку ствари поради кои тие двајца не се во игра според мене...
ЏСП е пензиониран и одамна не е активен, а Силва си фрли сенка со неколкуте последни борби во кои беше издоминиран. Да завршеше после Вајдман јас мислам ќе уживаше повеќе кредит.
Но како и да е, тројцата имаат остварено повеќе во УФЦ од Хабиб, а тоа - "нешто повеќе" не знам како да го објаснам поинаку освен низ бројки, едноставно до толку е едноставно, сѐ е бројки. Ваљда кој поседува поголема цифра на победи и одбранети титули ваљда тој треба да е на врвот, не знам...

А ме нервира во ситуацијава кај Хабиб што сите зборуваат за нековиот рекорд "29-0"... Ок, треба ли на Масвидал уличните борби во статистика да му ги стават?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.584
Поени од реакции
1.330
Никој не потекнува од Адам и Ева, туку нејсе... то е друга тема на дискусија. :rolleyes:
Ете гледаш, пак со поделби, не Адем , туку Адам, не е Адам туку неандерталец, не е неандерталец, туку ванземаљац ...чекај , чекај, ванземалјац е србин, нашите се вонземјани,... Ии ти па, веднаш со поделби. Сите сме исти :D !!!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
5.136
Поени од реакции
7.616
Според мене најверојатно ќе беше ГОАТ на крај од кариера ако не се пензионираше, ама со ова до сега, не би го сметал за таков.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom