K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Go postuvam covekov ama podosadno nesto od negovite tepacki nemam gledano isto taka denesnata borba bese najgolemata smeska...Ne znam kako ova go smetaat lugjeto za borba koga protivnikot ne samosto mu e najgolem fan tuku od nogavici mu tecese...Spored mene najdobriot pound for pound treba da e i kje bide israel adesanya, a jon jones da nemase problemi vo privatniot zivot kje si ostanese.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Go postuvam covekov ama podosadno nesto od negovite tepacki nemam gledano isto taka denesnata borba bese najgolemata smeska...Ne znam kako ova go smetaat lugjeto za borba koga protivnikot ne samosto mu e najgolem fan tuku od nogavici mu tecese...Spored mene najdobriot pound for pound treba da e i kje bide israel adesanya, a jon jones da nemase problemi vo privatniot zivot kje si ostanese.
Лол
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
a jon jones da nemase problemi vo privatniot zivot kje si ostanese.
А како му се одрази тоа во рингот?
"Најдобар во рингот" не значи и "најпримерен".

Хабиб е можеби најдоминантниот непоразен шампион. Но многуте одбранети титули на Џонс едноставно не го туркаат од тоа место како ГООТ.

Не се сомневам дека во наредните 2-3 години Хабиб ќе го собореше и тој рекорд, но до овој момент според мене сѐ уште е ЏЏ.
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
А како му се одрази тоа во рингот?
"Најдобар во рингот" не значи и "најпримерен".

Хабиб е можеби најдоминантниот непоразен шампион. Но многуте одбранети титули на Џонс едноставно не го туркаат од тоа место како ГООТ.

Не се сомневам дека во наредните 2-3 години Хабиб ќе го собореше и тој рекорд, но до овој момент според мене сѐ уште е ЏЏ.
Ne moze da go sporeduvame Jon Jones so Khabib sto e kepec...vo rok od 10 sekundi kje go prepolovi i prati nazad vo borbite so mecki
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Ne moze da go sporeduvame Jon Jones so Khabib sto e kepec...vo rok od 10 sekundi kje go prepolovi i prati nazad vo borbite so mecki
А кој зборуваше за евентуална борба помеѓу овие двајцата, тие погоре зборуваат за сосема нешто друго.

Очигледно немаш врска од овој спорт.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Go postuvam covekov ama podosadno nesto od negovite tepacki nemam gledano isto taka denesnata borba bese najgolemata smeska...Ne znam kako ova go smetaat lugjeto za borba koga protivnikot ne samosto mu e najgolem fan tuku od nogavici mu tecese...Spored mene najdobriot pound for pound treba da e i kje bide israel adesanya, a jon jones da nemase problemi vo privatniot zivot kje si ostanese.
Ако тебе онаа уметност “triangle choke” која ја изведе на крајот не ти е интересна за гледање, иди пушти го Васо Бакочевич и лабави си.
Автоматски споено мислење:

А како му се одрази тоа во рингот?
"Најдобар во рингот" не значи и "најпримерен".

Хабиб е можеби најдоминантниот непоразен шампион. Но многуте одбранети титули на Џонс едноставно не го туркаат од тоа место како ГООТ.

Не се сомневам дека во наредните 2-3 години Хабиб ќе го собореше и тој рекорд, но до овој момент според мене сѐ уште е ЏЏ.
Друго ниво се овие мечеви со тие на ЏЏ. Многу поизедначени борби имаше Џонс, во некои (Густафсон и Рејес), дури дискутабилни победи добиваше. Можеа да одат на двете страни.
Со Белфорт секунда го делеше да предаде.
Допинг скандали и слично.

Хабиб рунда не губи, не па некој да доведе во прашање дали ќе тепа или што одлука ќе донесат судиите. Најдоминантен убедливо, без никаква дамка цела кариера.

Како и да е, еве Џонс отиде во тешка. Ако дојде до титула и таму, ГОАТ е.
Евентуален пораз ќе го врати многу назад во очите на секој мма фан. Ептен ризичен потег му е одењето во тешка, ама ќе видиме.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Подарок од Шабан Трстена, книга и бела капа за шампионот. А мисла мдека порано и Кхабиб му и ма пратено национална капа на нашиот шампион.
Инаку овој во сликата со Кхабиб е Магомедгаџи Нуров нашиот репрезентативец во борење.
1603611438710.png
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.315
Атрактивен или не, дечкото е робот. И кога ќе пишам робот се чуствувам како нешто лошо да сум напишал.

Знаете во денешниов спорт сите спортисти ги оценуваме за лоши или добри по многу споредни дешавки од приватниот живот кои не се поврзани со примарното- спортот со кој што се занимаваат.

Дечкото е роден и цела кариера и живот ги посветува на една цел, да биде појасот кај него и да биде шампион. Дополнително видете ја доминацијата со која го оствари тоа.

И после ќе се најде дел од публиката да е гневна и да го омаловажува неговиот успех со глупи коментари дека не е атрактивен и премногу досаден.

Јбг.. али ОК е и што добар дел од публиката ја сфаќа професионалноста и посветеноста како примарна особина кај секој професионалец, така што скроз им е небитно на кое ток шоу гостувал, кој бренд го рекламира, колку милиони чинела борбата итн, туку колку од убавините на тој приватен живот жртвувал за да оствари доминација во спортот во кој што се натпреварува.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Ако тебе онаа уметност “triangle choke” која ја изведе на крајот не ти е интересна за гледање, иди пушти го Васо Бакочевич и лабави си.
Автоматски споено мислење:


Друго ниво се овие мечеви со тие на ЏЏ. Многу поизедначени борби имаше Џонс, во некои (Густафсон и Рејес), дури дискутабилни победи добиваше. Можеа да одат на двете страни.
Со Белфорт секунда го делеше да предаде.
Допинг скандали и слично.

Хабиб рунда не губи, не па некој да доведе во прашање дали ќе тепа или што одлука ќе донесат судиите. Најдоминантен убедливо, без никаква дамка цела кариера.

Како и да е, еве Џонс отиде во тешка. Ако дојде до титула и таму, ГОАТ е.
Евентуален пораз ќе го врати многу назад во очите на секој мма фан. Ептен ризичен потег му е одењето во тешка, ама ќе видиме.
Точно, во право си. :)
Затоа и реков - "најдоминантен" непоразен, бидеќи нема рунда изгубено. Но сепак се само 2 одбранети титули (Пориер и Гејџи), против Конор го доби вистинскиот појас, пошо таа со Иакинта не ја рачунаме :)
А Џонс има 13 бате, сеа некои контроверзни али сепак се многу.
Плус двапати го порази ДК, а тие борби му вредат многу.

Како што кажа и ти, ако успее кај тешкашиве дефинитивно ГООТ, без дилема.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
Покрај тоа со мајка му шо обеќал, оправдана е пензијава и ради тоа што вистина нема конкуренција како што кажа. Конор и Порие ги сотре, а со Тони Фергусон да чека борба е сулудно.
ЏСП наводно оставил отворена врата за борба со Хабиб, ама и тоа тешко да го видиме.

Иначе, Гејџи треба да е сериозно разочаран сам од себе. Оноа во втората рунда беше недостојно не само да шампион, туку и за било кој во топ 10. Како само да чекаше да биде поразен и да си брка работа, така, само да си помине на редот.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Мајкл Чендлер спомна дека сакал турнир за титулата во 155.
Одма сите борби си ги направив во глава:
1. Конор - Пориер оваа веќе е договорена, мислам дека можи и титулата да ја добие победникот.
2.Чендлер - Фергусон Јасно ко ден
3.Џастин - Хукер само поради тоа што Џастин беше издоминиран и мислам послаб ранк дека треба да добие, плус добар стилистички дуел е ова.
4.Чарлс Оливеира - Ислам Макачев Чарлс е во добра форма а Ислам има голем потенцијал.

Make it happen Dana!!!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Покрај тоа со мајка му шо обеќал, оправдана е пензијава и ради тоа што вистина нема конкуренција како што кажа. Конор и Порие ги сотре, а со Тони Фергусон да чека борба е сулудно.
ЏСП наводно оставил отворена врата за борба со Хабиб, ама и тоа тешко да го видиме.

Иначе, Гејџи треба да е сериозно разочаран сам од себе. Оноа во втората рунда беше недостојно не само да шампион, туку и за било кој во топ 10. Како само да чекаше да биде поразен и да си брка работа, така, само да си помине на редот.
На моменти ме потсети као што се маавме на ферка коа бевме копињаци, со познатото вентилатор боксирање. Дефинитивно многу повеќе се очекуваше од него, посебно во борење делот каде што беше најјавено дека има добар бекраунд, ама очито во споредба со Хабиб се е смешка.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Макачев ќе доминира со дивизијава само прашање на време е. Дали за 2 дали за 3 години.
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
А кој зборуваше за евентуална борба помеѓу овие двајцата, тие погоре зборуваат за сосема нешто друго.

Очигледно немаш врска од овој спорт.
Vazi druze kje go gledam a ti ocigledno cim si tolku zapoznaen mozes slobodno da si pustis videa od anakondi kako stegaat lugje ako toa ti e interesno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom