K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

 • Креатор на темата DJ_DEXTER
 • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 • Karate

  Гласови: 26 4,9%
 • Taekwondo

  Гласови: 33 6,2%
 • Judo

  Гласови: 8 1,5%
 • Aikido

  Гласови: 36 6,7%
 • Boks

  Гласови: 60 11,2%
 • Kick-Boks

  Гласови: 170 31,8%
 • Muay Thai

  Гласови: 40 7,5%
 • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  Гласови: 71 13,3%
 • Ninjitsu

  Гласови: 28 5,2%
 • Ја нема на листата

  Гласови: 62 11,6%

 • Вкупно гласачи
  534
Член од
29 март 2013
Мислења
2.887
Поени од реакции
2.539
1564845047991.png

Го следи ли некој србинов, што мислите ќе успее ли да се скокне горе? :)
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.374
Поени од реакции
5.692
Прегледај го приврзокот 214120

Го следи ли некој србинов, што мислите ќе успее ли да се скокне горе? :)
Јас сум го слушал Стошиќ на хрватскиот Подкаст Инкубатор, ама немам гледано нити една негова борба. Го гледав Александар Илиќ во KSW против Јаниковски, добра борба...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.374
Поени од реакции
5.692
Лудо темпо и притисок одржува Колби. Ги доминира двеве рунди, со 30-26 без проблем ги зема...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
2.887
Поени од реакции
2.539
Лудо темпо и притисок одржува Колби. Ги доминира двеве рунди, со 30-26 без проблем ги зема...
Не знам дали Лоулер е потрошен или Колби е доволно добар...
Како и да е, покажа скилови Ковингтон. Али и не и во пост фајт интервјуто... :tapp: Се бламираше до даска.

Интересен е дуелот и со Усман во ESPN. :pos:
 
Член од
10 март 2013
Мислења
32
Поени од реакции
20
Wow страшни нокаути синоќа!

Неколку нокаути драго проследени :D
Нокаутот над шит талкерот Бен, а поготово нокаутот над Рокхолд. И двајцата премногу зборуваат а не се ни пола добри од тоа колку што зборуваат. Рокхолд започна војна и со Смит, омаловажуваќи го и него како и Блахович.
Рокхолд е завршен, се здобил со скршена вилица после нокаутот, вилица која евидентно не крепи повеќе удари.

Е сеа фалеше уште еден ваков нокаут за да комотно кажам дека уживав, а тоа е Нунес - Холм. Сакав Холм да победи, а и се надевав на тоа. Имаше добар старт и добра тактика Холм, али Нунес ја погоди во многу лоша положба во која ја спушти многу долу раката и не очекуваше таков хед кик. А претпоставувам нокаутот е уште поболен за Холм бидеќи е извршен со најмоќното нејзино оружје (хед кик).
Нема што, Нунес е ѕверка, несомнено најдобра.
Постои уште една опција за нејзе во овој случај откако ги збриша сите, а тоа е Шевченко која исто така победи со страшен нокаут над Џесика Ај. Би била добра борба иако имаат две соочувања позади нив.

Џонс - Тиаго Сантос не очекував да оди на одлука. Искрено ме изненади и преформансот на Сантос, многу технички се постави. Добро тргна во прва рунда, атакуваќи по Џонс со удари по нозе, и мислам дека ќе продолжеше со истата тактика али се здоби со повреда на коленото ако не се лажам.
Џонс е терминатор, премногу талентиран. Во секоја ситуација во која е инфериорен успева да се снајде и да воспостави контрола над истата. Премногу добар и во одбрана. Премногу добар во ин енд аут ситуациите, успеа да избегне страшни удари. Но исто така прими добри удари и покрај се, но лесно ги апсорбираше. Не секогаш е битно колку можеш да дадеш, туку колку можеш да примиш и да продолжиш напред. Џонс беше добро погоден неколкупати, но покажа дека има челична брада и голма издржливост.
Е сеа доста поединци од нивниов MMA свет констатираа победа на Сантос.
И покрај тоа што беше премно тесна борба јас мислам поените сепак беа на страната на Џонс.
Роган во повеќе наврати зборува за начинот на судење од судиите во одредени ситуации (кон кој би можело да се гледа како непишано правило) и вели дека во ваква тесна борба судиите даваат повеќе поени на оној кој напаѓа и врши притисок, без разлика на бројката на удари и импактот од истите. А Џонс беше агресор во поголемиот дел од борбата.
На кои канали освен BT sports i espn+ може да се гледа UFC main events?
јас бате сабајлето си ги симннувам од замунда и си ги гледам, а ако сакаш во живо вечерта има руска страна livetv.sx. позз
Автоматски споено мислење:

Не знам дали Лоулер е потрошен или Колби е доволно добар...
Како и да е, покажа скилови Ковингтон. Али и не и во пост фајт интервјуто... :tapp: Се бламираше до даска.

Интересен е дуелот и со Усман во ESPN. :pos:
[/QUOTE
Не знам дали Лоулер е потрошен или Колби е доволно добар...
Како и да е, покажа скилови Ковингтон. Али и не и во пост фајт интервјуто... :tapp: Се бламираше до даска.

Интересен е дуелот и со Усман во ESPN. :pos:
Интересен ке биде дуелот со Усман,башка ич не се мирисаат, а на 18 ти Стипе против свинчето Кормиер ќе биде спектакл, добри дуели има исто и Диаз се враќа...
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
2.887
Поени од реакции
2.539
јас бате сабајлето си ги симннувам од замунда и си ги гледам, а ако сакаш во живо вечерта има руска страна livetv.sx. позз
Пошо секогаш се во сабајлешните часови, јас на mmashare си ги стримам.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
2.887
Поени од реакции
2.539
1565204193611.png
Не верувам да постои UFC фан кој не би бил возбуден од борбава! :)
Прејка борба нема што. Премногу моќ во една слика. Мечмејкерите го користат бифот помеќу нив двајца и им букираат борба, многу јасно...
И двајцата се пецкаа по медиа за тоа кој е juicehead, ма да јас лично сметам дека и двајцата имаат користено, поготово Коста. :LOL:

Можеби е дискутабилно кој е физички посилен, али несомнено Ромеро е далеку поексплозивен,технички и кондиционо поспремен
Исто така Ромеро е олимписки медалист во борење и затоа очекувам во оваа борба повеќе да форсира тејкаунс отколку стендап. Не дека нема шанси да го победи Коста во стендап, али мислам дека полесно би му било доколку форсира борење, или барем да миксира и од двете.

Не знам во какво светло ќе излезе Коста, пошо важи за агресивен напаѓач со страшен волумен во страјкингот, а Ромеро знае да биде slow starter, така да сметам дека тука Ромеро може да биде казнет.

Ромеро е машина, 42 години а онаква спремност...
Феномен на природата, без разлика на тоа дали користел строиди или не, човекот има години во кои многу јузери на стероиди не поседуваат таква спремност.
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2013
Мислења
32
Поени од реакции
20
Прегледај го приврзокот 214504
Не верувам да постои UFC фан кој не би бил возбуден од борбава! :)
Прејка борба нема што. Премногу моќ во една слика. Мечмејкерите го користат бифот помеќу нив двајца и им букираат борба, многу јасно...
И двајцата се пецкаа по медиа за тоа кој е juicehead, ма да јас лично сметам дека и двајцата имаат користено, поготово Коста. :LOL:

Можеби е дискутабилно кој е физички посилен, али несомнено Ромеро е далеку поексплозивен,технички и кондиционо поспремен
Исто така Ромеро е олимписки медалист во борење и затоа очекувам во оваа борба повеќе да форсира тејкаунс отколку стендап. Не дека нема шанси да го победи Коста во стендап, али мислам дека полесно би му било доколку форсира борење, или барем да миксира и од двете.

Не знам во какво светло ќе излезе Коста, пошо важи за агресивен напаѓач со страшен волумен во страјкингот, а Ромеро знае да биде slow starter, така да сметам дека тука Ромеро може да биде казнет.

Ромеро е машина, 42 години а онаква спремност...
Феномен на природата, без разлика на тоа дали користел строиди или не, човекот има години во кои многу јузери на стероиди не поседуваат таква спремност.
Ромеро не е истиот фајтер како што беше, двата порази од Витакер некако го скршија..
Очекувам во оваа борба да видам изненадување и ке навивам за Коста,ако веке прогнозирам 2 рунда leg kick tko хехех иначе за Коста ова е прв тест за него да видиме од што е направен, има 4 или 5 последователни победи, последната ја доби против Урија Хал.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
2.887
Поени од реакции
2.539
Ромеро не е истиот фајтер како што беше, двата порази од Витакер некако го скршија..
Очекувам во оваа борба да видам изненадување и ке навивам за Коста,ако веке прогнозирам 2 рунда leg kick tko хехех иначе за Коста ова е прв тест за него да видиме од што е направен, има 4 или 5 последователни победи, последната ја доби против Урија Хал.
Секако дека имаат импакт поразите од Витакер, али сепак Ромеро е хај левел противник, нешто со кое Коста прв пат се среќава. (пошо Џони Хендрикс не го рачунаме :icon_mrgr: )
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.726
Поени од реакции
12.172
и Ромеро и Коста ќе пазат да не издишат наеднаш, секој ќе чува енергија за да го убие наеднаш, Коста не ме бендисува како тепач, Ромеро ако се бори паметно може да си победи лагано, единствена дилема ми е за импактот од последната борба со Витакер каде што психички го скина тоа што на крајот сепак изгуби.
 

ski

Член од
19 јануари 2019
Мислења
78
Поени од реакции
119
ufc 241
Кормие 2 рунда нокаут
Диаз на поени (единствена маана на Диаз му се стаклените нозе.Петис ако иде со low kick напади на почеток можно е да има шанси за победа)
Ромеро со нокаут
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.652
Поени од реакции
4.186
Викендов покољ а?
Мислам дека Штипе ќе биде попаметен во реваншот и нема да биде фатен така како минатиот пат. Очекувам сосема различен фајт.

А за Диаз vs Петис не знам што да очекувам. Не знам дали е уште Диаз толку изджлив како што беше. Се нема борено од памтивек. Но мислам дека и двајцата ќе бидат лом послем фајтот.

Ромеро може да биде премногу за Коста.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
2.887
Поени од реакции
2.539
Мене ми се тешки за прогноза.
Али ќе кажам што сакам...
Стипе
Петис
Ромеро
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.652
Поени од реакции
4.186
Да не е викендов за кладење воопшто :D

Но што му е на Конор бе, забегал скроз.

Изгледа стариов му го навредил вискито па Конор го удрил. Не е во ред човеков веќе дефинитивно.
 
На врв Bottom