K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од DJ_DEXTER, 28 април 2005.

?

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 1. Karate

  26 гласови
  4,9%
 2. Taekwondo

  33 гласови
  6,2%
 3. Judo

  8 гласови
  1,5%
 4. Aikido

  36 гласови
  6,8%
 5. Boks

  60 гласови
  11,3%
 6. Kick-Boks

  170 гласови
  32,0%
 7. Muay Thai

  40 гласови
  7,5%
 8. Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  71 гласови
  13,3%
 9. Ninjitsu

  27 гласови
  5,1%
 10. Ја нема на листата

  61 гласови
  11,5%
 1. kkk666

  kkk666

  Член од:
  5 април 2010
  Мислења:
  374
  Допаѓања:
  95
  аууууууу што се десиии
   
  На bleys му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  311
  Па поголема пропаст немоеше да го снајде знаејќи како го доби минатиот меч.

   
  На dragonsky и kkk666 им се допаѓа ова.
 3. gos

  gos Wrong

  Член од:
  8 ноември 2007
  Мислења:
  715
  Допаѓања:
  56
  Vredese da stanam buden viva horhe
   
  На kkk666 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kkk666

  kkk666

  Член од:
  5 април 2010
  Мислења:
  374
  Допаѓања:
  95
  Толку од бен, џабе збореше толку. Не верувам да се врати послем оваа.
   
  На gos му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  311
  Папапа ја пензионираше цела дивизија, рип.
  бар до 3та да издржеше, ме избуши.
   
 6. kkk666

  kkk666

  Член од:
  5 април 2010
  Мислења:
  374
  Допаѓања:
  95
  Интелегентна завршница од нунез
   
 7. _BerzerkeR_

  _BerzerkeR_

  Член од:
  29 март 2013
  Мислења:
  2.801
  Допаѓања:
  2.439
  Wow страшни нокаути синоќа!

  Неколку нокаути драго проследени :D
  Нокаутот над шит талкерот Бен, а поготово нокаутот над Рокхолд. И двајцата премногу зборуваат а не се ни пола добри од тоа колку што зборуваат. Рокхолд започна војна и со Смит, омаловажуваќи го и него како и Блахович.
  Рокхолд е завршен, се здобил со скршена вилица после нокаутот, вилица која евидентно не крепи повеќе удари.

  Е сеа фалеше уште еден ваков нокаут за да комотно кажам дека уживав, а тоа е Нунес - Холм. Сакав Холм да победи, а и се надевав на тоа. Имаше добар старт и добра тактика Холм, али Нунес ја погоди во многу лоша положба во која ја спушти многу долу раката и не очекуваше таков хед кик. А претпоставувам нокаутот е уште поболен за Холм бидеќи е извршен со најмоќното нејзино оружје (хед кик).
  Нема што, Нунес е ѕверка, несомнено најдобра.
  Постои уште една опција за нејзе во овој случај откако ги збриша сите, а тоа е Шевченко која исто така победи со страшен нокаут над Џесика Ај. Би била добра борба иако имаат две соочувања позади нив.

  Џонс - Тиаго Сантос не очекував да оди на одлука. Искрено ме изненади и преформансот на Сантос, многу технички се постави. Добро тргна во прва рунда, атакуваќи по Џонс со удари по нозе, и мислам дека ќе продолжеше со истата тактика али се здоби со повреда на коленото ако не се лажам.
  Џонс е терминатор, премногу талентиран. Во секоја ситуација во која е инфериорен успева да се снајде и да воспостави контрола над истата. Премногу добар и во одбрана. Премногу добар во ин енд аут ситуациите, успеа да избегне страшни удари. Но исто така прими добри удари и покрај се, но лесно ги апсорбираше. Не секогаш е битно колку можеш да дадеш, туку колку можеш да примиш и да продолжиш напред. Џонс беше добро погоден неколкупати, но покажа дека има челична брада и голма издржливост.
  Е сеа доста поединци од нивниов MMA свет констатираа победа на Сантос.
  И покрај тоа што беше премно тесна борба јас мислам поените сепак беа на страната на Џонс.
  Роган во повеќе наврати зборува за начинот на судење од судиите во одредени ситуации (кон кој би можело да се гледа како непишано правило) и вели дека во ваква тесна борба судиите даваат повеќе поени на оној кој напаѓа и врши притисок, без разлика на бројката на удари и импактот од истите. А Џонс беше агресор во поголемиот дел од борбата.
   
  На Дим4е му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kangchenjunga

  Kangchenjunga

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  2.371
  Допаѓања:
  5.691
  Ќе се врати, ама веројатно по пауза не помала од девет месеци. И претпоставувам следниот противник ќе биде Демјан Маја (кој најави дека планира да се пензионира на крајот од 2020 год.) или сличен профил на борец...
   
 9. Kangchenjunga

  Kangchenjunga

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  2.371
  Допаѓања:
  5.691
 10. Astarot

  Astarot

  Член од:
  17 март 2017
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  325
  66646493_2307618495986171_8224349363766296576_n.jpg
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: