K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од DJ_DEXTER, 28 април 2005.

?

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 1. Karate

  26 гласови
  4,9%
 2. Taekwondo

  33 гласови
  6,2%
 3. Judo

  8 гласови
  1,5%
 4. Aikido

  36 гласови
  6,8%
 5. Boks

  59 гласови
  11,2%
 6. Kick-Boks

  170 гласови
  32,1%
 7. Muay Thai

  38 гласови
  7,2%
 8. Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  71 гласови
  13,4%
 9. Ninjitsu

  27 гласови
  5,1%
 10. Ја нема на листата

  61 гласови
  11,5%
 1. _BerzerkeR_

  _BerzerkeR_

  Член од:
  29 март 2013
  Мислења:
  2.672
  Допаѓања:
  2.311
  Адесања би бил совладан само од добар граплер, во стендап борба не гледам кој би го победил (или можеби Витејкер).

  Дечкото има добра техника, дистанс менаџмент а и голема самодоверба, поготово после борбата со Силва.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  2.792
  Не го потценувај Гастелум :)
   
  На _BerzerkeR_ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: