K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Касно е на 26 години да се почне со тренирање кик бокс? :icon_mrgr:
Освен ако не планираш да стануваш светски шампион не е касно а и за тоа не е касно ако си екстремно талентиран и имаш здравје и воља да вежбаш неколку саата на ден :icon_lol:.

Секако не е касно, со среќа тренинзите!
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
Другари ме интересира дали некој може самостално да се бори на некој ММА турнир,без да е зачленет во некој тим?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102
Другари ме интересира дали некој може самостално да се бори на некој ММА турнир,без да е зачленет во некој тим?
Истово прашање го имам и јас прашано до наши претставници во т.н. федерации и ми рекоа дека морало или да сум член на клуб, или евентуално да имам спонзор, али мислам дека во пракса мора да си член на клуб.
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Другари ме интересира дали некој може самостално да се бори на некој ММА турнир,без да е зачленет во некој тим?
Неможе. ММА е прво бизнис па после спорт. Никој нема да инвестира пари во борци кои тренираат сами по гаражи. На пазарот се бараат добри борци од добри тимови, а и самите организатори знаат кои клубови имаат активни борци и од таму земаат. Се случува некогаш да влезат такви индивидуалци ама само како замена во последен ден колку да попунат карта, но секогаш губат.[DOUBLEPOST=1551577177][/DOUBLEPOST]4 Мај настапувам на SBC 21 и тоа ќе ми биде петта професионална борба :)
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
Неможе. ММА е прво бизнис па после спорт. Никој нема да инвестира пари во борци кои тренираат сами по гаражи. На пазарот се бараат добри борци од добри тимови, а и самите организатори знаат кои клубови имаат активни борци и од таму земаат. Се случува некогаш да влезат такви индивидуалци ама само како замена во последен ден колку да попунат карта, но секогаш губат.[DOUBLEPOST=1551577177][/DOUBLEPOST]4 Мај настапувам на SBC 21 и тоа ќе ми биде петта професионална борба :)
Stefan Pecevski?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Нека е Бог со сите нив, нека ги чуваат ангелите и во овие битки па да ни донесат победи. Памтам и Нина Ансароф доби меч на некој УФЦ евент што ќе биде наскоро, ама не паметам детали.
:oeoeoe::oleee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom