K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Бољи фотошоп скилс има од Мелита. Гледај ја на јутјуб :sramezliv:

Посебно постари видеа :pov:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Не сакам да делувам како болен патриот (пошо не сум), али не знам зошто ги форсирате толку?

Според мене не би требало тоа да е само поради македонското знаме и потекло кое го имаат, пошо и онака никаде не го застапуваат, си го застапуваат Австралиското и Америчкото. Ако грешам еве слободно реагирајте...


А ова да, ова е за респект!
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Не сакам да делувам како болен патриот (пошо не сум), али не знам зошто ги форсирате толку?

Според мене не би требало тоа да е само поради македонското знаме и потекло кое го имаат, пошо и онака никаде не го застапуваат, си го застапуваат Австралиското и Америчкото. Ако грешам еве слободно реагирајте...


А ова да, ова е за респект!
За Волкановски си во право, но како и да е мене ми е мило тоа што е Македонец. А за Нина грешиш, многу често објавува по нешто Македонско има тетоважа знамето на МК на стомакот и види ја сликава од претпоследниот меч...
FB_IMG_1546700500257.jpg
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Report: UFC signs Macedonian fighter, Bellator MMA veteran Alen Amedovski

The Ultimate Fighting Championship has signed its first Macedonian fighter and his name is Alen Amedovski.

Amedovski is still undefeated and is riding an eight-fight winning streak. The 30-years old has fought his last couple of bouts under the Bellator MMA banner, collecting two victories, both by KO. The first victory came by smashing Irishman Will Fleury at Bellator 203; the second by sending to the canvas Ibrahim Mane at Bellator 211 in just 12 seconds.

The American Top Team Rome representative announced the news on his social media accounts.

“This is my journey. I knew that I couldn’t end my days working in a factory. I couldn’t just be satisfied by this life. I wake up every day and my only thought, after my son and wife, is just one: MMA. I’ve slept on the mats; I’ve eaten just with five Euros a day, when I had them. I’ve invested everything on myself; I’ve sacrificed everything. I was always away from my son and wife and I knew that those moments were never coming back. No one wanted to believe in me. No one, except myself!”

Even tough Amedovski has Macedonian roots, he has fought all of his pro bouts in Italy.

The Las Vegas-based company has yet to announce the event in which the Macedonian fighter will debut or the opponent he will lock horns with.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Ги гледаше ли некој синоќешните борби?

Сехудо вс. Дилашо - дискутабилен тко, многу дискутабилен.
Мислам дека прерано беше стопирана борбата и не му се даде шанса на ТЈ да се исправи на нозе.
А јасно се гледаше дека имаше обиди во тоа.

Падна, но не беше поради некаков удар.
Сехудо успеа некако да го турни и отпосле му се товари со удари над него. Да, го зашемети потоа со еден удар но не беше сериозен, така да - early stoppage!

Како и да е, ова за Сехудо беше повеќе од борба за титула или индивидуална борба, ова беше борба за целата категорија која Вајт многупати имаше изјавено дека сака да ја збриши. А сега после ова не знам дали ќе има храброст и како ќе го оправда тоа...

Одличен перформанс од каубоецот такоџе!
Евидентна е борба помеѓу него и МекГрегор. Но исто така во игра се и други борци кои се спремни да се соочат со Сероне пред Конор (Кевин Ли со твит му достави понуда).
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Ги гледаше ли некој синоќешните борби?

Сехудо вс. Дилашо - дискутабилен тко, многу дискутабилен.
Мислам дека прерано беше стопирана борбата и не му се даде шанса на ТЈ да се исправи на нозе.
А јасно се гледаше дека имаше обиди во тоа.

Падна, но не беше поради некаков удар.
Сехудо успеа некако да го турни и отпосле му се товари со удари над него. Да, го зашемети потоа со еден удар но не беше сериозен, така да - early stoppage!

Како и да е, ова за Сехудо беше повеќе од борба за титула или индивидуална борба, ова беше борба за целата категорија која Вајт многупати имаше изјавено дека сака да ја збриши. А сега после ова не знам дали ќе има храброст и како ќе го оправда тоа...

Одличен перформанс од каубоецот такоџе!
Евидентна е борба помеѓу него и МекГрегор. Но исто така во игра се и други борци кои се спремни да се соочат со Сероне пред Конор (Кевин Ли со твит му достави понуда).
Definitivno perfekten prekin od sudijata. TJ zborese deka fatil single ustvari deckoto se vlecese po zemja a Cejudo imase odlicna kontrola od turtle i go minirase so levata celo vreme.
Uste 10 minuti da gi ostavese TJ nemase da mrdne, ednostavno Cejudo ima svetlosni godini podobro borenje i podobra top controla od TJ, a kako sto gledam i u stand up go izdominira.

Premnogu cisti primeni bez adekvatna odbrana. Besprekoren prekin.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Definitivno perfekten prekin od sudijata. TJ zborese deka fatil single ustvari deckoto se vlecese po zemja a Cejudo imase odlicna kontrola od turtle i go minirase so levata celo vreme.
Uste 10 minuti da gi ostavese TJ nemase da mrdne, ednostavno Cejudo ima svetlosni godini podobro borenje i podobra top controla od TJ, a kako sto gledam i u stand up go izdominira.

Premnogu cisti primeni bez adekvatna odbrana. Besprekoren prekin.
Реваншот ќе покажи колку е подобар.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Не сакам да делувам како болен патриот (пошо не сум), али не знам зошто ги форсирате толку?

Според мене не би требало тоа да е само поради македонското знаме и потекло кое го имаат, пошо и онака никаде не го застапуваат, си го застапуваат Австралиското и Америчкото. Ако грешам еве слободно реагирајте...


А ова да, ова е за респект!
Па нема везе тоа, коа може да се лигавиме као пациенти на Конор,Хабиб и компанија, зашто да не ги изреспектираме и овие кои сепак имаат македонски корени. Иначе да, се слагам дека Волкановски као да не сака баш да го потенцира тоа, као да ќе му донесе некои проблеми. За разлика од него Ансароф, а посебно Даниел Стефановски и тоа како ја потенцираат Македонија.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Jovan ‘Stinger’ Stojanovski Chiang Rai to Canada

https://www.chiangraitimes.com/jovan-stinger-stojanovski-chiang-rai-to-canada.html

FB_IMG_1548610036708.jpg FB_IMG_1548610047816.jpg

Јован Стојановски, Македонец кој живее во Тајланд одамна и е тренер по Маи Таи таму, пред тренерска кариера се има борено на најголемите турнири и стадиони во Тајланд. Ако добро памтам одржа семинар во Скопје 2013-та, или па требаше да одржи.

https://youtu.be/eviGGWjcrgU
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Жозе Алдо ѕвер! Дајте му на човекот реванш со Конор! :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Касно е на 26 години да се почне со тренирање кик бокс? :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom