K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 68 11,7%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,6%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,2%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,2%

  • Вкупно гласачи
    582

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
пред два дена видов слика од веласкез и е во лоша форма. мислам дека неможи и да тренира максимално. противник како нагану му одговара на кеин бидејќи нагану нема многу кардио и нема граунд гејм но се зависи колку спремен кеин ќе биди тогаш.[DOUBLEPOST=1546066560][/DOUBLEPOST]
Pain is temporary, PRIDE is forever.
само не ми текнува кој се овие измеѓу шоган и вандерлеј
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.853
пред два дена видов слика од веласкез и е во лоша форма. мислам дека неможи и да тренира максимално. противник како нагану му одговара на кеин бидејќи нагану нема многу кардио и нема граунд гејм но се зависи колку спремен кеин ќе биди тогаш.[DOUBLEPOST=1546066560][/DOUBLEPOST]
Pain is temporary, PRIDE is forever.
само не ми текнува кој се овие измеѓу шоган и вандерлеј
И јас не ги знам.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.284
Победава на Џонс само ги расчисти сомнежите дека е д бест. Нијанса подобар во стендап, а далеку повешт на подот. Мислам дека Гус доживеа lack of knowledge на подот и не успеа да се справи со ground and pound-от на Џонс.

Џонс е чудовиште, видовте ли колку вешто прави in and out? Директ/лакт па два чекори назад надвор од рејнџот на Алекс. Тоа и му беше стратегијата како и сам кажа.

Е сега мооооооожда требаше Алекс малку поагресивно, малку со поголем притисок да го притисни до кафез али то сеа е дискутабилно колку би функционирало, пошо Џонс константно му правеше дисбаланс со кикови и директни и успеваше да го стопира Алекс во притисокот.

Сајборг вс. Нунес - непосакувано и неочекувано! :)
Верував дека Нунес има шанси против Сајборг, али не на ваков начин :) Ова беше начинот со кој очекував да загуби, а не да победи.

Ја издемолира бате начисто, свака част!
Иако во првата размена на удари изгледаше дека Сајборг ја здрма, али доби страшен контра удар и тоа беше крајот.
И двете се страшни боксери, али разликата е во тоа што Сајборг е само силна, а Нунес технички подобра.

Браво и за Киеза! Ова се дешава кога си хај левел во вештината.
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Заспав баш пред Нунес-Сајборг, сега барам снимки по нетов...
Од останати вести во светот, браво за Александар Волкановски :)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Нунес удира јако, Сајборг требаше да знае дека неможе да оди така во нејзе како што правела со другите.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.284
Нунес удира јако, Сајборг требаше да знае дека неможе да оди така во нејзе како што правела со другите.
Искрено, мислам дека Сајборг нема добра вилица. Имаше и доста експерти кои го тврдеа истото, и тоа дека на Сајборг ова и е вистински тест, дека досега немала противник како Нунес која удира јако.
Холи Холм подобро би ги поднесла овие удари, барем по тоа што го видовме во борбата со Сајборг. Прими доста јаки удари.

А во прилог на ова оди и фактот што Холм никогаш нема изгубено со КО/ТКО, така да би сакал да ја видам против Нунес.
Холм е многу агилна, а ударите со нога ѝ се гејм чеинџер.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Волкановски е Македонец роден во Австралија така? Ај нешо повеќе за момаков ако не е проблем?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Нунес против Холм или Нунес против Сајборг у 145...
Против Холм би била борба у 5 рунди.
Јас сепак би сакал повторно против Сајборг за да ја прати у пензија најгрдата жена у спортов. Ја мразам сајборг уште откако је победи Џина Карано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom