K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
ЕКСКЛУЗИВНО- Ален Амедовски: Сонот ќе стане јаве – ќе се борам за титула! Знамето што го носам е икона на мојата земја и многу ми значи!

https://ipon.mk/ексклузивно-ален-амедовски-сонот-ќе-с/

Дечкото е со бомби во рацете секоја чест, 99% истиот стил и карактер како Солдич. Горди на него! :oeoeoe:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Ќе се гледа вечер Нина ако се најде стрим :D

Со рекорд 9-5 и 33 години...

Реално do or die меч и е ова, ако изгуби нема некоја јака кариера да има..

Требаше на main card да биде, ама пред недела дена ја тргнаа :([DOUBLEPOST=1544313449][/DOUBLEPOST]Иначе фор д рекорд Нина е аутсајдер во мечов и не верувам дека ќе тепа али видиќемо
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Само што се прибрав дома, читам Нина победила на поени :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
честито за нина, влегува во топ 10.
холовеј го тепаше ортега ко џо пешчи шо го тепаше тој мафијашот во гудфелас.
тиаго и манува здравјето си го зедоја.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Бен Садик победник во турнирот во тешка категорија.Се спрема Верховен - Бен Садик трети дел.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Свака част за Нина. Одлична борба.

Иако беше супер не сум се уште убеден дека може да се носи со некои од врвов ама ај...Гадеља немаше кондиција за повеќе од една рунда..

Ама сепак, одличен напредок за Нина, можеби со уште една победа да стигне до меч за победа (y)

Него...Шевченко :cuc: :cuc: Жениште! Неверојатно е колку е добра.
Јоана е добра (иако во друг weight class се бореше) а сепак Валентина лагано ја победи.

Холовеј (y) (y) Свака му част и на него

И.....испадна дека има шанса и на следното ППВ да има македонец :D
Можеби и ќе го сменат, ама во моментов според картата за ППВ-то Александар Волкановски треба да се бори со Чад Мендес

Исто и Сајборг-Нунес ќе биде неверојатен меч на следново ППВ :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Свака част за Нина. Одлична борба.

Иако беше супер не сум се уште убеден дека може да се носи со некои од врвов ама ај...Гадеља немаше кондиција за повеќе од една рунда..

Ама сепак, одличен напредок за Нина, можеби со уште една победа да стигне до меч за победа (y)

Него...Шевченко :cuc: :cuc: Жениште! Неверојатно е колку е добра.
Јоана е добра (иако во друг weight class се бореше) а сепак Валентина лагано ја победи.

Холовеј (y) (y) Свака му част и на него

И.....испадна дека има шанса и на следното ППВ да има македонец :D
Можеби и ќе го сменат, ама во моментов според картата за ППВ-то Александар Волкановски треба да се бори со Чад Мендес

Исто и Сајборг-Нунес ќе биде неверојатен меч на следново ППВ :vozbud: :vozbud: :vozbud:
Волкановски ќе го отвори меин ивентот за новогодишната карта, мислам дека ако успее да го победи мендес ќе биди многу блиску до борба за титула.
има шанси бидејќи мендес не е ни приближно како во тие златни негови години а и беше суспендиран 2 години заради допинг што значи ќе се пази и нема да користи со цел да не ризикува втора суспензија.
мн сличен стил имаат само искуствотоо е на страната на мендес али мислам дека е возможно да победи алекс со нокаут бидејќи брадата на мендес е истрошена од толку јадење ќотек и има добри шанси да стани топ 5 во 145.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Волкановски ќе го отвори меин ивентот за новогодишната карта, мислам дека ако успее да го победи мендес ќе биди многу блиску до борба за титула.
има шанси бидејќи мендес не е ни приближно како во тие златни негови години а и беше суспендиран 2 години заради допинг што значи ќе се пази и нема да користи со цел да не ризикува втора суспензија.
мн сличен стил имаат само искуствотоо е на страната на мендес али мислам дека е возможно да победи алекс со нокаут бидејќи брадата на мендес е истрошена од толку јадење ќотек и има добри шанси да стани топ 5 во 145.
Мислам дека Волкановски и Магомедшарипов се единствените во моментов што имаат пристојна шанса сериозно да ја нападнат титулата во 145, останатиот дел од дивизијата Холовеј го има исчистено. Од првите пет со Едгар и Моикано се нема борено, ама тие веќе беа поразени од Ортега. Веројатно победникот од Мендес и Волкановски ќе биде следниот што ќе ја добие борбата за титула. Без разлика на резултатот, според мене по борбата Холовеј ќе оди во 155 затоа што има големи проблеми со cutting weight и ризикува сериозни проблеми со здравјето...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Мислам дека Волкановски и Магомедшарипов се единствените во моментов што имаат пристојна шанса сериозно да ја нападнат титулата во 145, останатиот дел од дивизијата Холовеј го има исчистено. Од првите пет со Едгар и Моикано се нема борено, ама тие веќе беа поразени од Ортега. Веројатно победникот од Мендес и Волкановски ќе биде следниот што ќе ја добие борбата за титула. Без разлика на резултатот, според мене по борбата Холовеј ќе оди во 155 затоа што има големи проблеми со cutting weight и ризикува сериозни проблеми со здравјето...
Ризиците се стално тука, но Холовеј без проблем постигна тежина и овој пат. :)
Холовеј е ѕвер, во секоја борба пласира ненормален волумен. Има одлична брада но мислам дека прима доста удари што би било ризик доколку застане пред некој хард хитер, или доколку хипотетички добие реванш со Конор.

Инаку можни се повеќе варијанти кога е Холовеј во прашање според мене...
1. Хабиб (кој е под суспензија колку што знам)
2. Фергусон
3. Конор - featherweight / lightweight (али ова борба пологична би ми била во featherweight :)
4. Ноубади

Можни победници во сите овие варијанти:
1. - Хабиб
2. - Холовеј
3. 50/50
4. "Самопоразен" :ROFLMAO:
.....

А кога сме кај тешкашите морам да кажам дека им живна дивизијата. :)
Ќе паѓаат доста интересни комбинации и реванши...

Инаку мене лично ми е мило што Дос Сантос успеа да врзе две победи последователно. Туиваса беше доста ризичен но за среќа е строго стендап фајтер, така да мобилноста на ЏДС беше клучна.
Следно го чека далеку поголем залак, очекувам Фрасис, страхотна борба за Дос Сантос.
 
Последно уредено:
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Макс покажа ненормален футворк и волумен што му дојде премногу на Ортега. Ортега неможеше ефикасно да ја префли борбата на земја. Но каква брада на Ортега секоја чест.

3. Конор - featherweight / lightweight (али ова борба пологична би ми била во featherweight :)

Не верувам Конор да може да се спушти во перолесна, многу е крупен станат со годините.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom