Kуќи опседнати од духови?

Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
eve link za ivana roth, inaku ima mnogu videa, moze da vidi koj saka.
http://www.youtube.com/watch?v=BjD2UO1K1_E&feature=related
Штета што видеото е на странцуски јазик:) али се снајдов, најдов други видеа... интересно...
--- надополнето: 25 јануари 2012 во 16:33 ---
Ивана Рот е мртвото девојче?
Па, сеуште не, бар така мислам;) или можеби ме лажат....:)
 
Член од
25 јануари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
9
abe pisav za Ivana Roth, linkot sto go ostaviv e za toj sto ima account so takvo ime, a ne deka devojceto se vika taka. na italijanski jazik e da, no sekako na net mozete da ja najdete storijata i na drugi jazici.


inaku zboruvav i so lugje koi rabotele na ljubljanksa, vo skopje, vo tie kancelarii sto se naogjaat blisku do objektot, mi kazaa deka ima cuvari i denje i nokje, taka da ne znam kako bi se obidele da vlezete i vnatre (mozebi ke ve pustat ako im kazete deka ste brkaci na demoni :P )
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
abe pisav za Ivana Roth, linkot sto go ostaviv e za toj sto ima account so takvo ime, a ne deka devojceto se vika taka.. /quote]
Еј, во иднина немој вака, срце ќе ме стегне, почнав да си поставувам прашања за своето постоење:D И ти демнач така да си знаеш... :pos:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
abe pisav za Ivana Roth, linkot sto go ostaviv e za toj sto ima account so takvo ime, a ne deka devojceto se vika taka. na italijanski jazik e da, no sekako na net mozete da ja najdete storijata i na drugi jazici.


inaku zboruvav i so lugje koi rabotele na ljubljanksa, vo skopje, vo tie kancelarii sto se naogjaat blisku do objektot, mi kazaa deka ima cuvari i denje i nokje, taka da ne znam kako bi se obidele da vlezete i vnatre (mozebi ke ve pustat ako im kazete deka ste brkaci na demoni :P )
Да кажеме дека сме пратени од некоја невладина организација и дека имаме сертификат за истерување на духови (ќе земеме некои безвеза реквизити,јинг-јанг,свеќи,некој стар апарат што свири) :pos:
Ако не ни удрат ќотек ќе направиме сторија и ќе ја обајвиме тука на кајгана со фотографии:LOL:
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Да кажеме дека сме пратени од некоја невладина организација и дека имаме сертификат за истерување на духови (ќе земеме некои безвеза реквизити,јинг-јанг,свеќи,некој стар апарат што свири) :pos:
Ако не ни удрат ќотек ќе направиме сторија и ќе ја обајвиме тука на кајгана со фотографии:LOL:
Ни дење ни ноќе немаат веќе чувари, само аларми имаат. А за тоа сертификатот сите ќе се изнасмеат, подобро представи се како да си од К-15 :pos:
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
36
Поени од реакции
37
za selo alinci koga ke dojde 19 jas ke bidam tamu,
no za mariovo i vojnicite mozes li da bides poprecizen zatoa sto mariovo ne e selo nego region koj zafaka edna pettina od makedonia,pa ako mozes maaaalku poprecizno,da mi kazes
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Абе ако не пробаме нема да знаеме нели? :) Фино е да се проба да се влезе, па сега боже мој ако не ни успее .Фино е што се создава екипа која навистина сака да оди и да види што навистина се случува таму ;)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Абе ако не пробаме нема да знаеме нели? :) Фино е да се проба да се влезе, па сега боже мој ако не ни успее .Фино е што се создава екипа која навистина сака да оди и да види што навистина се случува таму ;)
Немојте да мислите дека секој ден се случува нешто. Треба да се начека вистинскиот момент, а тоа е многу тешко.
 
Член од
25 јануари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
9
ako. sakate da registrirate paranormalna aktivnost-duh na primer (zvuk i slika) kako sto pravat na sf filmovite, ke vi treba magnetofonce, kamera koja snima na lenti, ako se sekjavate na onie starite so kaseti vnatre, zatoa sto imam citano deka takvite pojavi mozele da se fatat (zarobat) so elektromagnetno pole, odnosno magnetnite lenti sto gi ima vo uredite koi gi navedov pogore. ako tolku ste zainteresirani, vo red ke odime da vidime sto se slucuva tamu. veligden ovaa godina se pagja na 15 april, a nekoj prethodno rece deka mesec dena (20-30 dena mislam deka pisuvase) pred veligden se slucuvalo nesto. odlucete vie koga ke odite, pa viknete

inaku cuv deka iako ima alarmi, sepak eden do dvajca ima sto go povremeno doagjaat za da vrsat nadzor nad objektot.

inaku DEMNAC me iznasmea so nevladinata organizacija :D
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Немојте да мислите дека секој ден се случува нешто. Треба да се начека вистинскиот момент, а тоа е многу тешко.
точно. затоа март ќе одиме , оној период кога се случуваат лудории :vozbud:
Редно е да се докаже дека не сме сами и дека такви работи постојат, иако народов македонски на се има одговор, јас верувам, сум видела и сакам повторно да видам.немам проблем со тоа...
 
Член од
13 ноември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
20
i jas sum so vas
bas me raduva sto sme vo porast
znaci imase efekt postot od haudi deka treba da se poddrzuvame site nie koj go gledame ona sto obicnite smrtnici ne go gledaat siguren sum deka ne ima niz cela makedonija i treba da se drzime zaedno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom