Kошаркарските клубови интерес или перење пари?

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.048
Поени од реакции
17.998
Интересот е да се перат пари ако нејке некој да си признае нека се разбуди по итно така било така е а најверојатно и ке остане... да не беше така зашто се растурија златни клубови во минатото(Орка Нематали Жито Врадар Никол Ферт) a конкретно МЗТ ослабе и некако се држи на рамниште на топовски месо..
Константа остана Годел од времето до денес и по тоа може да е јасно кој со помош на федерацијата ја поеба цела кошарка во државава или не, не знам факт е дека ти треба помош од горе за да опстоиш :toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Па кој не пере пари преку клубот?
Сите перат тоа е Факт.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.326
Перење пари, и тоа не само во Македонија, туку и воопшто во светот.
Интерес...единствено кај некои држави во светот кои имаат повластувања за фирмите како ослободување во определен процент од данок за оние кои вложуваат во спортот, но и тука поврзете го муабетов со перење пари. :)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
sto vi e na site PERENJE PARI vie ste ludi toa posto go sakaat sportot, a fakt e deka tie imaat poveke pari i da ne e za dzabe gi finasiraat klubovite

p.s ova samo za pred javni mediumi :pos2::pos2:


LOPOVI mame im e*am kuzne koj dalaveri gi pravat

pps. ova megu nas da ostane ve molam :uvo: :pos2:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Сите перат пари мамето нивно , еден ден и на КК Струмица ке и дојде крајот , сите го знаеме тоа но никој несака да признае ... никој не гледа реално на ситуациите сите се набиени со комплекси за своите градови и клубови ...
 
Член од
16 април 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Нормално дека е интерес ама за перење пари
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Сите перат пари мамето нивно , еден ден и на КК Струмица ке и дојде крајот , сите го знаеме тоа но никој несака да признае ... никој не гледа реално на ситуациите сите се набиени со комплекси за своите градови и клубови ...
ке дојде... на кој клуб во македонија не му дошол крајот :toe:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
zasto samo vo posiromasnite drzavi!!!! aj da pravime muabet malce za fudbal abramovic nemek ne pere pari , da ne pravam muabet za berluskoni, sekade e istoto!!!

A city park pa vie do vcera mu bevte lojalni na na sterio koga davase pari ubavo vi bese sega lopov od ednas stana
 
На врв Bottom