Kонвертирање на 8мм филм

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.125
Поени од реакции
1.872
Дали може некаде во Македонија да се конвертира Супер 8 филм во дигитален формат и доколку може колку би чинело.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
Дали може некаде во Македонија да се конвертира Супер 8 филм во дигитален формат и доколку може колку би чинело.
Aко се тие шо мислам (касетите со филм) би требало кај овие шо снимат свадби, распрашај се таму некои покрај снимања и сликања на свадби нудат и префрлање на стари снимки на свадби од ВХС, Мини ДВИ (за овие знам сигурно) па ожеби и од супер 8
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.125
Поени од реакции
1.872
Aко се тие шо мислам (касетите со филм) би требало кај овие шо снимат свадби, распрашај се таму некои покрај снимања и сликања на свадби нудат и префрлање на стари снимки на свадби од ВХС, Мини ДВИ (за овие знам сигурно) па ожеби и од супер 8
Вака изгледа една ролна
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
Вака изгледа една ролна
За ова - тешко, не знам дали негде Македонија има, евентуално во некоја државна институција, скоро ги префрлија на Манаки филмовите на ДВД... јас мислав на ваква осумка
8mm_cassette_front.jpg
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.211
Поени од реакции
1.021
Imas proektor za da gi gleas?ako imas ondak pusti ja snimkata i snimaj so kamera.ako nemas ondak baraj po ovie sho prefrlat vhs na dvd,mozno e nekoj da ima nekoj projektor za da pusti 8mm film.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom