Kаква конзола за игри поседувате?

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Те изгореле, според правилникот за данок треба да платиш 33% (18% ддв и + 15% царина) на тоа што си го купил (без поштарина зошто имам видено пред мене како на едни им наплатиле царина и данок на поштарина) така да друг пат ако нешто ти направат проблем можеш да им го кажеш тоа или да покренеш жалба/обвинение врз царениците или најпаметно да си ги испринташ членовите од правилникот и да им ги однесеш, ова мене ми има успеано и ми имаат ослободено од царина неколку пати. Инаку вака ќе ти наплаќаат многу повеќе пари. Секој пакет со помала вредност од 45 еура или со некомерцијална вредност законски стои дека не се плаќаат.
Хех, памет за друг пат :) . Мамицата нивна :) со тие пари уште две игри за ПС3 ќе си купев.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Imam PS2, Nintendo Wii, Nintendo DS i edna stara PS1(malata)koja ja koristam samo za Crash Bash :)

PS3 sega momentalno kosta 399 Evra ama ne mislam da davam tolku pari sega za sega zatoa sto imam premnogu igri za PS2 a tie ne se kompatibilni so PS3 so 80 Giga.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Momentalno imam PS2.A imam i laptop ama za igri ne go koristam.I imam edno prasanje.So e podobro XBOX ili PS3 i so e poevtino?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Momentalno imam PS2.A imam i laptop ama za igri ne go koristam.I imam edno prasanje.So e podobro XBOX ili PS3 i so e poevtino?
Чим прашуваш за поевтино купи си Xbox360 (хакнат нормално). Многу поевтино ќе поминеш. Но ако си спремен да даваш по 40 евра за оригинал игри, тогаш ПС3.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
Xbox-ovite mnogu se rasipuvale, imaat nekoja fabricka mana. Nad 30% od vkupno proizvodstvo
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Xbox-ovite mnogu se rasipuvale, imaat nekoja fabricka mana. Nad 30% od vkupno proizvodstvo
Зависи како ќе ти се погоди. Мене првиот ми рикна, сега вториот добар беше али откажа ДВД читачот. Купив нов, сега се е во ред. Но има луѓе кои што немале никакви проблеми.
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
100
Поени од реакции
13
Playstation 3 уште не е хакнат? Значи, ако купам PS3 ќе треба да купувам и оригинални игри? Нема да можам да режам игрици? (ќе си купам Blue Ray режач ако треба, само нека може)...
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Playstation 3 уште не е хакнат? Значи, ако купам PS3 ќе треба да купувам и оригинални игри? Нема да можам да режам игрици? (ќе си купам Blue Ray режач ако треба, само нека може)...
Not possible yet, sorry!
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
100
Поени од реакции
13
Тогаш... да купам Xbox? Или да почекам хак за PS3? Инаку сега си играм на PC и супер ми е :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ако имаш јак PC не ти треба конзола (освен ако не си Gears Of War, Halo, MGS4, Final Fantasy ) фан. Исто така ако немаш HDTV не купувај конзола, тапа е без HDTV. Хак за ПС3 тешко дека ќе излезе во наредниве 2-3 месеци, и почнав да се сомневам дека ќе излезе воопшто.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Моментално немам никаква :( , али планирам РЅ2 да земам, многу ми прави мерак...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom