Kаква конзола за игри поседувате?

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Bas da ti kazam, podobro kupi si PC od 1200$ otkolku nekoja konzola. :)
 

STARTER

Urbana ninja
Член од
31 август 2007
Мислења
904
Поени од реакции
40
Па не би рекол дека скапо PC е подобро од некоја конзола, пошто пц-то не су купува за игри, за 3-4 години и најјакото пц ке има проблеми со игрите, затоа златно сони или х-бокс, впрочем тоа им е намерата
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Sony Playstation 2

А најкасно за година дена ќе купам и Sony Playstation 3 :vozbud:

Цената е моментално 40.000ден. ама ќе поефтини :zlo:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
а ти разбираш дека најновата игра што е за компјутер нема уште таква графичка кај нас излезена???Абе другар ако ти е за играње земи си плејстејшн 3 и играј!
онтопик-дома имам X-BOX плејстејшн 2 кое не го користам мн мн освен за краш:pos2:и компјутерот што највеќе го користам и за играње и за се!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Па за играње ми е мене бе. А за играње се знае, плејстејшн царува :)

Компјутерот ми е за друга намена, понекад ќе изиграм некоја стратегија или кантерче ќе плеснам, ама тоа е тоа :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.493
Моментално не поседувам никаква, но не би ми сметало sonyPS3:zlo:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Koga bi mi dale PS3 i nVidia 8800 Ultra, bi ja zel GPU iako nemam PC (AGP e mojot) koj ke ja poddrzuva.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
Imam PS1 i PS2 a bi sakal i trojka hehe. Samo mnogu skapi kaj nas, vo Bugarija se 1000 leva a toa e okolu 30.000 den. za model so 60 gb hard disk
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
128
Имам ПС2 и Гејмбој Адванс. Друго све ми е на емулација. Обливион, сакаш да ми кажеш дека ако ти даваат да бираш меѓу PS3 и 8800 ултра ке ја избереш ултрата иако ке ти фаќа прашина дур не фркнеш уште 1000 евра за асален ПЦ? Браво друже, М$ и Нвидија те издресирале добро, како и остатокот од глупите американци на планетава. И графиката во игрите не е воопшто битна, кога ли ке го разберете тоа?
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
0
abe i pc vrsi rabota za igri ama ne e kako nekoja konzola najprvo igrite izleguvaat za konzola a potoa za pc a za konzola se znae deka igrata ke se igra bez problemi a za pc ne se znae dali sekoja igra ke raboti
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.332
Конзола? никаква, тоа не е играње, тоа е емулација на играње, се знае PC-то е незаменлива играчка машина
 
На врв Bottom