Jean Michel Jarre

  • Креатор на темата StormRage
  • Време на започнување
S

StormRage

Гостин
Решив да отворам тема пошо никој немаше отворено за Jean Michel Jarre... тој е пионерот на денешната електронска музика... свири уште од 1977 се до денес и има 54 албуми од нив Oxygene е најпознат2008 се работи на Oxygene: New Master Recording... па што мислите за човеков...



 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Мастер!
Ќе го гледаме за некој месец во живо :vozbud: (во Белград, не кај нас :pos:)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Шо да мислиме за чоекот, нема шо да се мисли, легенда у електронската музика, после Kraftwerk.

На 8-ми ноември не се испушта у Белград Жан Мишел.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Исклучиво добар музичар - вистински уметник. Иначе со неговата музика се запознав случајно, таткоми има еден албум негов :helou:
 
П

Паган-др

Гостин
The Great вие со генерации електронска музика слушате а? :)
Иначе за чоеков стварно е легенда. Да можев ке одев у Белград ама неможам...Стварно е добар....
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
CAR. Ima vreme,a i nadez do noemvri deka ke go slusham vo zivo kaj shto lupa na laseri i na red drugi aparatchinja napraveni specijalno za nego.

BTW: Imam 2 DVD.Ednoto od Moskva drugoto od Peking - Forbiden city.
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Свака му част на човеков јас имам слушано неколку негови албуми (и тоа од чичко ми се) и навистина ми се допаѓа
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Уфф, одлично звучи Oxygen.. имам слушано нешто од тоа, повеќе дела беа така? part 4 беше она што сите треба да го знаат...
 
S

StormRage

Гостин
Уфф, одлично звучи Oxygen.. имам слушано нешто од тоа, повеќе дела беа така? part 4 беше она што сите треба да го знаат...
13 дела се... 4 сите го знаат...(во новиов албум имат неколку измеѓу делови од Oxygene)
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Многу помалку му се од 54 албума... Како и да е сите му ги имам и го обожавам. Омилени албуми ми се Oxygene 1-6, Oxygene 7-13, Magnetic fields, и најновиот, Teo & Tea.

Омилени траки ми се Oxygene 2, 4, 8 10 i 12 Fresh News, Teo & Tea Magnetic fields 2, Calypso 1, Second Rendez-Vous и equinoxe 4 &5
 
Член од
29 март 2019
Мислења
29
Поени од реакции
27
Zdravo do site, bi sakal da znam koe e znacenjeto na logoto od albumot equnoxe, ako nekoj znaj neka kazi pozz.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
Zdravo do site, bi sakal da znam koe e znacenjeto na logoto od albumot equnoxe, ako nekoj znaj neka kazi pozz.
На омотот од албумот се набљудувачите. Нѐ набљудуваат нас, светот, иднината, минатото...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom