JAWS - програма за помош на слепи лица

Член од
13 јули 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Доколку ја знаете оваа програма, дали ќе сакате ве молам да ми кажете од каде можам да преземам верзија за JAWS со поддршка за македонски јазик? Ве молам пратете линк. БЛАГОДАРАМ!
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Доколку ја знаете оваа програма, дали ќе сакате ве молам да ми кажете од каде можам да преземам верзија за JAWS со поддршка за македонски јазик? Ве молам пратете линк. БЛАГОДАРАМ!
Види во организацијата ,,отворете ги прозорците,, 02/3068-630 они се регионална компанија што се занимаваат асистивна технологија највеќе за лица со оштетен вид и они вршат обука и асистенција окулу него. Инаку оригинал JAWS full version (освен ако во МКД не се добива на некој друг начин) е 1000$
 
Член од
13 јули 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ви благодарам секако!

на англиски не беше проблем, ги најдов на нет уште минатата недела. Ме интересираше на македонски јазик.
Дали некој можеби знае за македонскава верзија каде може од интернет да се симне (по можност бесплатно)?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Сигурно има македонска верзија? На мутавиот сајт на производителот пишува 30 јазици, а кои се никаде нема. Па уште 1300$ барат за програмата. Грабеж.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
Сигурно има македонска верзија? На мутавиот сајт на производителот пишува 30 јазици, а кои се никаде нема. Па уште 1300$ барат за програмата. Грабеж.
Апсолутно грабеж.

Да бара 1300$ од слепи, за овие луѓе мислам дека местото во пеколот сеуште има UNDER CONSTRUCTION знак...
 
Член од
13 јули 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Види во организацијата ,,отворете ги прозорците,, 02/3068-630 они се регионална компанија што се занимаваат асистивна технологија највеќе за лица со оштетен вид и они вршат обука и асистенција окулу него. Инаку оригинал JAWS full version (освен ако во МКД не се добива на некој друг начин) е 1000$
Благодарам, ќе стапиме во контакт.

Дали има некој други сознанија на темава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom