JAWS - програма за помош на слепи лица

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од Mountain Wolf, 4 август 2018.

 1. Mountain Wolf

  Mountain Wolf

  Член од:
  13 јули 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Доколку ја знаете оваа програма, дали ќе сакате ве молам да ми кажете од каде можам да преземам верзија за JAWS со поддршка за македонски јазик? Ве молам пратете линк. БЛАГОДАРАМ!
   
 2. PsychoalieN

  PsychoalieN Омлет мастеР

  Член од:
  12 јули 2009
  Мислења:
  1.677
  Допаѓања:
  1.385
  Види во организацијата ,,отворете ги прозорците,, 02/3068-630 они се регионална компанија што се занимаваат асистивна технологија највеќе за лица со оштетен вид и они вршат обука и асистенција окулу него. Инаку оригинал JAWS full version (освен ако во МКД не се добива на некој друг начин) е 1000$
   
 3. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.565
  Допаѓања:
  881
 4. Mountain Wolf

  Mountain Wolf

  Член од:
  13 јули 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Ви благодарам секако!

  на англиски не беше проблем, ги најдов на нет уште минатата недела. Ме интересираше на македонски јазик.
  Дали некој можеби знае за македонскава верзија каде може од интернет да се симне (по можност бесплатно)?
   
 5. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.010
  Допаѓања:
  972
  Сигурно има македонска верзија? На мутавиот сајт на производителот пишува 30 јазици, а кои се никаде нема. Па уште 1300$ барат за програмата. Грабеж.
   
  На PsychoalieN и Јаневски им се допаѓа ова.
 6. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.565
  Допаѓања:
  881
  Апсолутно грабеж.

  Да бара 1300$ од слепи, за овие луѓе мислам дека местото во пеколот сеуште има UNDER CONSTRUCTION знак...
   
  На PsychoalieN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mountain Wolf

  Mountain Wolf

  Член од:
  13 јули 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Благодарам, ќе стапиме во контакт.

  Дали има некој други сознанија на темава?
   

Сподели преку: