It's Always Sunny in Philadelphia!

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585

imdb

Tagline: It's "Seinfeld" on crack.

Серијава има 5 сезони, од кои имам изгледано 4. Го носат хумор значењето на сосема повисоко ниво.
Загарантирано смеење на глас, нормално ако ги сфатите тизерите, обработуваат секојдневни теми од свет и случувања или пак други филмови и серии. Главните ликови се идиоти, саркастични, расисти, нарциси итн :D

Plot: Four young friends with big egos and slightly arrogant attitudes are the proprietors of an Irish bar in Philadelphia.

Секој од актерите е феноменално одглумен и нема оставено место за грешки.

Иако е оценета со 9.6 на imdb, од мене давам чиста 10ка и влегува во одличните серии.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Хм по препорака на креаторо на темата пред некој ден ја симна 1 сезона изгледа едно 3-4 епизоди и сеа за сеа уште немам некое мислење за серијата ама не ми стое уопште лоша да ја догледам 1 сезона па ке кажеме 2-3 збора.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Јове ми ја кажа на мене серијата уште летоска, е јас ради негов атер ја погледнав :icon_cool

Супери6ка е!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ги имам излгедано сите епизоди до сега, редовно си ги симнувам :)
Интересно ми е што секој си фура свој филм, нонстоп нешто се дерат, башка несекојдневен хумор. Некако ми пречи што го внесоа Дени ДеВито во серијата, али покриваат другиве.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Леле најзакон, НАЈЗАКОН серија. Се навлеков. Сум се газела од смеење до толку што моиве дома се засекирувале. Ја изгледав првата сезона за еден ден (додуша и малку епизоди има).

Чарли ми е најзакон лик, нонстоп се дере ко ненормален, има некои фикс идеи, и душава колку е заљубен во таа келнерката (која у приватен живот му е сопруга), нешто невероватно. А у фаца е ист ко дечко ми!
И Мек е закон, цело време им љубомори на другиве.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496

Серијава има 5 сезони, од кои имам изгледано 4. Го носат хумор значењето на сосема повисоко ниво.
Загарантирано смеење на глас, нормално ако ги сфатите тизерите, обработуваат секојдневни теми од свет и случувања или пак други филмови и серии. Главните ликови се идиоти, саркастични, расисти, нарциси итн :D

Plot: Four young friends with big egos and slightly arrogant attitudes are the proprietors of an Irish bar in Philadelphia.


Зашто бе увек кога ќе побарам нешто за серијава, сите ја опишуваат дека ликовите се хм... во најмала рака со лош карактер. Да, Свит Ди, Дени де Вито и Денис се идиоти огромни, немаат осет за ништо, али другиве двајца, Чарли и Мек, не се. Баш се ок.​
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Ја фатив денес на Fox Life, првата епизода. Изгледа самошто почнуваат да ја дават. А есента продолжува инаку серијава со нова сезона.
 
?

..........

Гостин
Ја пуштив да се симнува првата епизода од првата сезона, ако е добра ке ја симнам цела прва сезона...се надевам нема да ми биде залудно арчењето на моите скромни 20гига....:)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ја пуштив да се симнува првата епизода од првата сезона, ако е добра ке ја симнам цела прва сезона...се надевам нема да ми биде залудно арчењето на моите скромни 20гига....:)
Мали се бе па и ти, по 6 епизоди од епизода, нецели 2 гига ти е сезона.

Иначе, одвај чекам да почнат со новава сезона. Серијава ми е олтајм фејворит, ги обожавам, ги обожавам. Чарли и Мек се закоооон.

Има излезено и Christmas special епизода, таа е последна, и трае подолго од обичниве епизоди.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Супер серија! Моментално сум 4та сезона, епизодите до сега беа одлични, бескомпромисни и полни со табуа. Се разбира хуморот е базиран на нив и ги исмејува. Најомилена епизода до сега ми е онаа со нацистичката униформа и епизодите со Cricket. Kој ја гледал серијата, знае дека The Gang (главните ликови) на просјачки стап го доведоа човекот. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Страшшшшшшно добар хумор, умирам од смеење на повеќето епизоди. Со нетрпение чекам до дое 6та сезона.
Иначе најмногу се смеев кога ќе се појавеа тие браќата у бањарките а посебно епизодата коа ги држеа заложници и Мек кога ја бараше "мапата" во задникот на Чарли, ПРСНАВ!

(која у приватен живот му е сопруга)
Хa! Не сум знаел... Секоја чест за нивната глума.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Најмногу солзи од мене имало на kitten mittens и кога ја запалија sweet dee кога наводно спасуваше мачиња од оган пред камера, истотака и во бунарот. :pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Најбољи хумор у задњи 10-на години без конкуренција. Нумеро уно хумористична серија. Чарли ми е идол!!!!!!! каков глас корне ејјјјјјјјј!!! епизодата со син му е крај на програмата!! :pos: :pos:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Мене најзакон ми е цела трета сезона, кога играат за да го освојат назат пабот заради пустата неписменост на Чарли, па кога ќе бидат заложници на таа чудната фамилија, а на епизодите со Најтмен и Дејмен сум умирала од смеење. Ма сите ми се закон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom