iphone

Член од
7 мај 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Na 29-ti juni oficijalno ke izleze IPhone. Cenata vo Amerika mu e 500 dolari za 4 GB i 600 dolari za 8 GB. Dali nekoj znae kolku ke mu bide cenata kaj nas? Mnogu sum zainteresiran da go kupam:zver:

Fala
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Не би брзал толку многу со купување на iPhone... Иако изгледа добро... преубаво и се тоа... сепак им е прв телефон...
 

Каменко Ненормалниот

dexter-форумџија
Член од
3 јуни 2007
Мислења
48
Поени од реакции
3
Vnuce напиша:
Не би брзал толку многу со купување на iPhone... Иако изгледа добро... преубаво и се тоа... сепак им е прв телефон...
ш0 ако им е прв телефон apple si e apple телефонцево си е ѕвер а со тие функции и таа меморија не е мн скап
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
bojan menkov напиша:
ш0 ако им е прв телефон apple si e apple телефонцево си е ѕвер а со тие функции и таа меморија не е мн скап
Кои функции? Што има iPhone-от што нема некој друг телефон, или нешто повеќе ?

Ѕирни го ова: http://www.gsmarena.com/samsung_f700-1849.php

и кажи ми дека iPhone-от е ѕвер у функции...

А, за тоа.. што ако им е прв... немаш многу искуство со овие ствари, нели? Јасно ми е .... :helou:

Уште една работа... Apple си е Apple ? Ај те молам кажи ми што толку е екстра Apple?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Повеќе е фамозен поради тоа што е мобилен уред од Apple, поради тоа што толку време е помпезно и агрсивно најавуван во јавноста. Единствено е посебен поради тач скрин контролите на менито, кои функционираат малку поинаку отколку кај сличните уреди.

Со други некои можности не се истакнува нешто посебно.
 

Каменко Ненормалниот

dexter-форумџија
Член од
3 јуни 2007
Мислења
48
Поени од реакции
3
мислам аpple си e apple zs телефонов како останатите производи од оваа фирма се истакнуваат со својот дизајн и посебно е во телефонов што во него има oколу 100 работи кој се патентирани
како екранот на добир и сл.
и прашање колку меморија има samsungot а колку iphone.
можеби не сум многи искусен во ова ама ти не си тука за да ме критикуваш
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Дека телефонов е добар.. нема збор.А и разбрав дека во Ск веке се прави листа на чекање за истиот... капар може но и не мора да се остави.Како и да е побарувачката била огромна.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
87
Поени од реакции
0
и прашање колку меморија има samsungot а колку iphone.
можеби не сум многи искусен во ова ама ти не си тука за да ме критикуваш[/quote]

Што се однесува за капацитет на меморија а не работна меморија нокиа Н91 има 4ГБ а Н91и 8ГБ така да немораш да го споредуваш со самсунг. I phone изгледа дека е добар ама како ке се покаже ќе видиме.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Vnuce напиша:
Кои функции? Што има iPhone-от што нема некој друг телефон, или нешто повеќе ?

Ѕирни го ова: http://www.gsmarena.com/samsung_f700-1849.php

и кажи ми дека iPhone-от е ѕвер у функции...

А, за тоа.. што ако им е прв... немаш многу искуство со овие ствари, нели? Јасно ми е .... :helou:

Уште една работа... Apple си е Apple ? Ај те молам кажи ми што толку е екстра Apple?
iPhone-от има Mac OS X а тој ос е доста подобар од Symbian
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
torrent напиша:
iPhone-от има Mac OS X а тој ос е доста подобар од Symbian
Не заборавај дека сепак се работи за мобилна верзија, значи исто како да се работи за сосема друг оперативен систем. Маc првпат имплементираат нивен оперативен систем во мобилен телефон, допрва ќе се бројат баговите. Ако Симбиан има долгогодишно искуство, па на секој нов модел се крпат багови, па се прават апдејти на верзиите, што останува за некој кој е почетник (во ОС за мобилни уреди).

Значи, ќе почекаме па ќе видиме како ќе се покаже.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
а од кај знаеш колку прототипови се направени пред финалниот модел но и јас да не терам сега инает ке видиме како ке се покаже
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Тотално разочараa Ајпл (Apple) ништо никаква иновација Целта им е да земат што повекје пари за џабе
Сега и потврдија дека Самсунг е стварно најдобар и по фер кон народот а и сто пати подобар и по иновативен од нив .. :$:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom