iPhone 6S и iPhone 6S Plus

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Многу си се напалил со пуканките фанбојче, полека малце, немора да се нервираш, твој избор е што идеш по шкартни брендови. Тоа е кога си почнал со Galaxy Chat. Ако сакаш ќе ти го дадам мојов 6ка да фатиш некои пичиња, само пази да не те зашемети, брз е многу.

А сега назад на темата.
Мојов iPhone ми има до сега паднато некои и 3-4 пати, од кои еднашка во кал. Guess what? Ништо не му е.

Еве ти доказ за Poor-Quality Design:леле хаха

Тестовиве се не миродавни, не го рестатираше телефонот не се избришани апликациите од таск менаџер не е ичистен кеш, и не е рестатиран уредот така овие пагаат во вода, првото видео на дечкото ги има зголемено анимациите затоа и така бавно ги отвара

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Многу си се напалил со пуканките фанбојче, полека малце, немора да се нервираш, твој избор е што идеш по шкартни брендови. Тоа е кога си почнал со Galaxy Chat. Ако сакаш ќе ти го дадам мојов 6ка да фатиш некои пичиња, само пази да не те зашемети, брз е многу.

А сега назад на темата.
Мојов iPhone ми има до сега паднато некои и 3-4 пати, од кои еднашка во кал. Guess what? Ништо не му е.

Еве ти доказ за Poor-Quality Design:леле хаха


Аууу а оти даваш овие шо имат малце views ? Ами овие попознативе видеа шо не ги постираш ? Нормално,нема ''попознати видеа'' кај шо лагира Самсунго на нив,хмм ? Ако ги бараме најмалите cons пиши инбокс ќе ти дадам еден тон вакви за Ајфон,само пиши.Абе не за друго,ги истрошив пуканкиве.:tapp:
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
заеби самсунг. самсунг е срање. од мобилни, телевизори, монитори се им е ѓубре. ни хардвер ни софтвер не им чине. ефтини делови, неоптимизиран софтвер полн со непотребни апликации.

и епл е срање само одличен маркетинг тим имаат и успеваат да продаваат ѓубре по неверојатно високи цени.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
заеби самсунг. самсунг е срање. од мобилни, телевизори, монитори се им е ѓубре. ни хардвер ни софтвер не им чине. ефтини делови, неоптимизиран софтвер полн со непотребни апликации.

и епл е срање само одличен маркетинг тим имаат и успеваат да продаваат ѓубре по неверојатно високи цени.
:)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
сериозно. се што е од самсунг завршува на сервис за година-две.
Кој како му се погодило, имам дома 3 лед телевизор 40 инча мака немаат веќе 3 години едниот е уклучен 24/7 фулл гасење само кога нема никој па мака нема како ке се погоди

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Кој како му се погодило, имам дома 3 лед телевизор 40 инча мака немаат веќе 3 години едниот е уклучен 24/7 фулл гасење само кога нема никој па мака нема како ке се погоди

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
до пред некоја година во сите тв и монитори ставаа несправни кондензатори, па сите се расипуваа. мислам масовна тужба имаше и од тогаш изгледа ставаат посалам кондензатори. на тв од неколку стотици евра, да ставиш најефтини шкарт кондензатори. :tapp:

а за галакси телефоните, можам да кажам дека се добри за зимно време. за 2-3 минути креват преку 50 степени па ќе ти ги греат рацете. :)
жежат не се држат.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Кој како му се погодило, имам дома 3 лед телевизор 40 инча мака немаат веќе 3 години едниот е уклучен 24/7 фулл гасење само кога нема никој па мака нема како ке се погоди

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

јас па маталка за нескафе со андроид имав не траеше долго :))))
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
до пред некоја година во сите тв и монитори ставаа несправни кондензатори, па сите се расипуваа. мислам масовна тужба имаше и од тогаш изгледа ставаат посалам кондензатори. на тв од неколку стотици евра, да ставиш најефтини шкарт кондензатори. :tapp:

а за галакси телефоните, можам да кажам дека се добри за зимно време. за 2-3 минути креват преку 50 степени па ќе ти ги греат рацете. :)
жежат не се држат.
Тотално си грешка,кондезаторите најчесто се подуваат или течат од неисправна струја слаб напон и варијациа на струјата и доведува до пукање или течење на електролитите и некогаш од старост, а за галакси еве ја користам ноте 3 мака нема ни грее ни ниш се си работи како треба сите апликации си фураат флуидно без проблем башка го имам и оверклокувано на 2.73 Ghz и мака нема исто го имав и ноте 4 и тој го клокував до 3.00ghz ни грееше ни ништо :D едино греат кога ке им направиш бенчмарк што е нормално пошто го оптеретува процесорот еве и слика


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Тотално си грешка,кондезаторите најчесто се подуваат или течат од неисправна струја слаб напон и варијациа на струјата и доведува до пукање или течење на електролитите и некогаш од старост, а за галакси еве ја користам ноте 3 мака нема ни грее ни ниш се си работи како треба сите апликации си фураат флуидно без проблем башка го имам и оверклокувано на 2.73 Ghz и мака нема исто го имав и ноте 4 и тој го клокував до 3.00ghz ни грееше ни ништо :D едино греат кога ке им направиш бенчмарк што е нормално пошто го оптеретува процесорот еве и слика


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
побарај на нет samsung bad capacitors па увери се. и по форуми има илјадници теми за проблем со самсунг монитори, со замена на кондензатори се решавани.
а за греењето не мора бенчмарк и така загреваат. цел телефон е жежок.

јас од лично искуство, а и од доста прочитани теми за проблеми со самсунг уреди, никогаш не би купил ништо од самсунг.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
побарај на нет samsung bad capacitors па увери се. и по форуми има илјадници теми за проблем со самсунг монитори, со замена на кондензатори се решавани.
а за греењето не мора бенчмарк и така загреваат. цел телефон е жежок.

јас од лично искуство, а и од доста прочитани теми за проблеми со самсунг уреди, никогаш не би купил ништо од самсунг.
Може ја немам никаков проблем со самсунг до сега, и ако сам сум сервисер повеќе има поплаки од сони и лг одколку од самсунг али да не идеме више оф топик темава е ајфон 6с

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
темава не е ајфон 6с, темава е магичниот ајфон 6с. :D
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.745
Многу си се напалил со пуканките фанбојче, полека малце, немора да се нервираш, твој избор е што идеш по шкартни брендови. Тоа е кога си почнал со Galaxy Chat. Ако сакаш ќе ти го дадам мојов 6ка да фатиш некои пичиња, само пази да не те зашемети, брз е многу.

А сега назад на темата.
Мојов iPhone ми има до сега паднато некои и 3-4 пати, од кои еднашка во кал. Guess what? Ништо не му е.

Еве ти доказ за Poor-Quality Design:леле хаха

:pos:
До кое дереџе падна форумов ејјјј :pos:
Абе затоа златен it.com.mk!За технологија ит/мобилни хардвер/софтвер само таму!Ова овде тешка дечурлана изнасобрано,не се знае ни кој пие ни кој плаќа шо се вика :D
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Експерти насекаде...:facepalm:
Ова па андроид фанбојсиве се ко Грци што кењаат на македонско видео на YouTube, не може да ги нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom