iPhone 6S и iPhone 6S Plus

Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Пак зборуваш небулози не сакам да офтопикуваме до толку али еве па ке ти кажам дека до година ајфон 7 ке има 2 GB рам и тогаш епл ке го престават тоа маестрално и дека сега требало :) тогаш треба да ве прашаме зошто 2 GB рам па нели ајос работи одилично на 1 GB рам. 2015 година сме испагаат со смешен хардвер веќе 5 години, а што е тоа што ја сум читал од нет дека ајос нема вистински мултитаскинг па го видов вчера бледа копија на андорид, тек сега го добија мултитаскигот во 2015 година зверови
Во истава тема на повеќе наврати споменуваш дека iphone 6s има 1гб рам, меѓутоа 6s веќе има 2 гб рам, иако apple од тоа не направија воопшто никаква помпа. А точно е дека ios работи одлично и со 1 гб рам. Инаку јас сум андроид корисник и сериозно размислувам за префрлање на иос.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Во истава тема на повеќе наврати споменуваш дека iphone 6s има 1гб рам, меѓутоа 6s веќе има 2 гб рам, иако apple од тоа не направија воопшто никаква помпа. А точно е дека ios работи одлично и со 1 гб рам. Инаку јас сум андроид корисник и сериозно размислувам за префрлање на иос.
Е добро де не објавиа тогаш дека е 2GB рам, иначе нели ios е одличен не му треба 2Gb рам :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
17
Поени од реакции
39
Дечки, барам совет :) . Сакам да купам Ајфон 6с плус 64гб спејс греј. Барав и во Т-Мобиле и во АЈстајл, ама рекоа дека немаат и не знаат кога ќе донесат. Ако може да ме советувате каде можам да го набавам освен во Вип и Оне?
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Дечки, барам совет :) . Сакам да купам Ајфон 6с плус 64гб спејс греј. Барав и во Т-Мобиле и во АЈстајл, ама рекоа дека немаат и не знаат кога ќе донесат. Ако може да ме советувате каде можам да го набавам освен во Вип и Оне?
Ledikom
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.406
Am câteva tonuri de sonerie pe 7 plus pe care le-am achiziționat de la magazinul iTunes. Dacă achiziționez un iPhone 8 Plus și restaurez noul telefon dintr-o copie de rezervă, tonurile de apel se vor afișa? Mulțumiri
Sigur ca da.
Multumesc pentru vizitarea.
La revedere.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom