iPhone 6 и iPhone 6 Plus

Дали ќе премините на iphone 6

  • Да

    Гласови: 8 15,7%
  • Не

    Гласови: 43 84,3%

  • Вкупно гласачи
    51
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
Моментално користам и јас iphone 6 plus , тоа се багови нека не те плашат веќе ги фиксираат со апдејти . Ако преминувате на 6 тогаш нека биде plus и заборавете го 4,7 . Искуството е сосема поинаку на 6 plus поготово space grey моделот . :) Apple watch немам коментар и не планирам да коментирам или давам конкретно мислење тотално болна одлука што само има некој помодарски кич што не вреди ни 100 долари да фрлите а не 500 минимум . :vozbud:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Колку пари испаѓа од оне да се земе со договор 6ка 16гб?
Конкретно http://one.mk/iPhone_6.html
Тоа од 799 денари на 24 рати иде?
799 денари ти е претплатата .....доколку го земиш на рати ке ти иде некаде над 22 000 + 800 денари претплата значи 3000 + месечно под услов да не надминиш од претплатата .
Таа претплата ти е на 24 000 во кеш плус 799 денари претплата на 24 месеци .......
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Kakva e procedurata za servis? Go zemav pred 2 nedeli od ONE ama zabelezav deka klapa maskata na dolniot desen kjos. Utre planiram da go nosam vo salon ama kako so slusnav cela pratka imaat so ovoj problem. Dali nekoj imal slicno iskustvo so iphone 6 ili so ONE?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
76
Поени од реакции
21
Ме интересира дали знај некој како е можно цената на ајфон 6 во ледиком да е 36 000 а во вип тмобиле оне преку 45 000. Сакам да купам 6ка па предложете од кај е најпаметно и нормално најефтино
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.474
Поени од реакции
40.363
Ме интересира дали знај некој како е можно цената на ајфон 6 во ледиком да е 36 000 а во вип тмобиле оне преку 45 000. Сакам да купам 6ка па предложете од кај е најпаметно и нормално најефтино
земи го у ледиком, т мобиле се апаши стандард. Исто ти е како да си го зел у тмобиле, добиваш и гаранција и се, само поефтино и нема да ти биде заклучен само на нивна мрежа туку ќе можеш да користиш картички од било кој оператор.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
201
Поени од реакции
32
земи го у ледиком, т мобиле се апаши стандард. Исто ти е како да си го зел у тмобиле, добиваш и гаранција и се, само поефтино и нема да ти биде заклучен само на нивна мрежа туку ќе можеш да користиш картички од било кој оператор.
Оваа ледиком продавница каде се наоѓа..? дали има варијанта за на рати да го земеш телефонот без претплата такви работи...?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Оди кај мобеликс ако живееш близу К.Вода


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
значи само во скопје ја има пошто јас сум од струмица , фала во секој случај
Оди кај Зоран Заев да ти помогне ако ветува хахаха мала шега.....
Туку гледај на интернет види за ледиком и за мобеликс и види што има и јавувај се по телефон дали има на лагер што-како и ако имаш роднини во скопје или немаш барем помини во скопје насабајлечки и ако ти се допаѓа купи и потоа прошетај низ скопје и таман прочепкај нов телефонче за мерак ...ќе се снајдеш ;)
А има и член на форумов @krale се вика и тој држи мобилара за ајфони и него че контектираш по ПП :)


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
201
Поени од реакции
32
Оди кај Зоран Заев да ти помогне ако ветува хахаха мала шега.....
Туку гледај на интернет види за ледиком и за мобеликс и види што има и јавувај се по телефон дали има на лагер што-како и ако имаш роднини во скопје или немаш барем помини во скопје насабајлечки и ако ти се допаѓа купи и потоа прошетај низ скопје и таман прочепкај нов телефонче за мерак ...ќе се снајдеш ;)
А има и член на форумов @krale се вика и тој држи мобилара за ајфони и него че контектираш по ПП :)


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
хехе подалеку од политика :D не бре често доаѓам накај ск а и ќе видам прво на нет што има како има . поз
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Знае ли некој колку чини отклучување на iPhone 6? Од америка ми е земен...
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
под 100тка не е било кој оператор.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom