iPhone 4 ZAGG InvisibleShield [Видео преглед]

Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
ZAGG е една од најуспешните фирми која произведува заштитна фолија за скоро секој уред. Во оваа тема јас ќе ви прикажам како тоа стои на iPhone 4. Разликата помеѓу кинеските фалц протектори е во тоа што ZAGG се многу поотпорни на гребаници, поиздржливи се и многу полесно се инсталираат. Едноставно нема никакво топче да остане на екранот или каде било, додека кај кинеските голема е веројатноста да не е прецизно исечен, да остане топче итн. Неспоредливо е кинески протектор со од ZAGG.

Следново видео гледајте го во 720p HD за најдобар квалитет.

Еве кратко видео креирано од мене како изгледа тоа:

 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ех, ги гледав овие "маркиве" од заштитни фолии, маски итн во странство - им дише мозокот бе, 30-40 евра да дадам за заштитна фолија? :devil3:

И после идеш у Џамбо таму и наоѓаш слични за 1.5 евро, па сигурно не се овие 30 пати подобри. Плус, и така самиот телефон е scratch resistant, па освен ако не планираш да го носиш константно во џеб со клучеви и скршено стакло - не ти требаат вакви фолии и додатни трошоци.
И ривјуто не го бива, ама честито iPhone 4. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
има да се купи тука негде?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
A да демонстрираш дека не се оштетува?
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
^ И тоа наскоро ќе направам, но прво чекам од ZAGG да ми пратат резерва. Инаку нема шо повеќе да кажам за ревјуто. Кратко и јасно е. :)

Инаку не е 30-40 евра, туку 15 евра со попуст и тоа заштита за целиот телефон. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Muabetov e ko kupi nova kola i drzi gi najlonite na sedistata. ili so novo tv dalinskoto vo najlonce i ne go vadi
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ех, ги гледав овие "маркиве" од заштитни фолии, маски итн во странство - им дише мозокот бе, 30-40 евра да дадам за заштитна фолија? :devil3:

И после идеш у Џамбо таму и наоѓаш слични за 1.5 евро, па сигурно не се овие 30 пати подобри. Плус, и така самиот телефон е scratch resistant, па освен ако не планираш да го носиш константно во џеб со клучеви и скршено стакло - не ти требаат вакви фолии и додатни трошоци.
И ривјуто не го бива, ама честито iPhone 4. :)
Јас нарачав фул заштита за Галакси С, од сите страни да се обвитка, ме кошта некои 640 денари до врата до дома.

Да идам во мобилара за 300 денари треба да купам некој сечен протектор што ќе ми го штити само екранот и прашање е дали ќе го штити:)

има да се купи тука негде?
Нарачај преку нивниот сајт. Безедно е и вршат испорака до дома:)

Muabetov e ko kupi nova kola i drzi gi najlonite na sedistata. ili so novo tv dalinskoto vo najlonce i ne go vadi
Нема врска твојот муабет. Најлонот се гледа и е груба обивква, ова е невидлива... фолијата се лепи и не се ни познава дека ја има. Прочитај го насловот ако ништо друго...
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Јас нарачав фул заштита за Галакси С, од сите страни да се обвитка, ме кошта некои 640 денари до врата до дома.

Да идам во мобилара за 300 денари треба да купам некој сечен протектор што ќе ми го штити само екранот и прашање е дали ќе го штити:)Нарачај преку нивниот сајт. Безедно е и вршат испорака до дома:)Нема врска твојот муабет. Најлонот се гледа и е груба обивква, ова е невидлива... фолијата се лепи и не се ни познава дека ја има. Прочитај го насловот ако ништо друго...
А колку време се чека да ти ја испорачат? И како се смета тоа колку ќе те кошта? Еве на пример јас ако нарачам за мојов телефон кошта $6.25 и плус испорака ако знаеш колку ќе испадне?
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Има 3 вида за испорака. Најефиниот shipping мислам дека беше 2+ доларчиња и пристигнува за едно 2-3 недели.

Како и да е на сите продукти можеш да си земеш повеќе попуст со внесување на ZAGG Coupon code. Кодовите може секаде се најдат. :)
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Губи мрежа со овие странични налепници?
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Мислев на губењето мрежа кога ке го покриеш тоа од страна, али ок. Како е насловот на псната иначе ? ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom