iOS 8

Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Имам ајфон 4С, дали да направам апдејт на осмица или не? Неколку мислења погоре се жалите дека е поспор телефонот па се двоумам дали да му правам апдејт. Има некоја интересна новост или се си е исто? Поздрав. :)
Сите што апдејтнале рекле дека малце е поспоро али по недела употреба не приметуваш разлика и океј ти е. Почекај, сега во понеделник ќе излезе 8.1 апдејт па да видиме тој како ќе се однесува со 4s уредите, па ако има подобрувања симни го
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.907
Сите што апдејтнале рекле дека малце е поспоро али по недела употреба не приметуваш разлика и океј ти е. Почекај, сега во понеделник ќе излезе 8.1 апдејт па да видиме тој како ќе се однесува со 4s уредите, па ако има подобрувања симни го
Ќе почекам до понеделник па ќе видам што и како ќе биде. Фала на информација.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
Пред два дена земав 4с со р-сим на вип работи.Сега има 8,0 од тој сто го земав ми рече да не стававам 8,1 зошто ќе сум требал да му мењам нов р-сим.Сакам мислење зошто немам искуство со иос.Поздрав
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Конечно ставив iOS 8.
Пријатно се изненадив кога видов дека флекси тастатурата има поддршка за македонски.
Ама нажалост нема поддршка во swift key.
Дали знае некој дали има поддршка за македонски во Swipe или во некоја друга тастатура?
 
Член од
29 август 2012
Мислења
85
Поени од реакции
18
Имам еден проблем со новиот Ајфон 5ѕ кој го купив со ајпдејтиран иос 8. На ретрика сликите со предна камера ми ги превртува. А на другите Ајфони тоа не го прави. Може ли некако да се смени тоа и дали воопшто е до новиот апдејт или до самиот телефон?
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Имам еден проблем со новиот Ајфон 5ѕ кој го купив со ајпдејтиран иос 8. На ретрика сликите со предна камера ми ги превртува. А на другите Ајфони тоа не го прави. Може ли некако да се смени тоа и дали воопшто е до новиот апдејт или до самиот телефон?
прилично сум сигурен дека и мене ми ги превртува... имам ајфон 4с ios 7
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
За што си прилично сигурен ? дека може да се смени некако? Ако да кажи ми како
И кај мене ги врти сликите но тоа е всушност вистинската форма, така и треба да изгледаат.
 
Член од
29 август 2012
Мислења
85
Поени од реакции
18
За тоа знам , ама навикнат сум на мирор слики. Прашањето ми беше зашто такви се прават сликите на Ретрика, кога никогаш тоа не случило на други Ајфони на Ретриката?
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
За тоа знам , ама навикнат сум на мирор слики. Прашањето ми беше зашто такви се прават сликите на Ретрика, кога никогаш тоа не случило на други Ајфони на Ретриката?
you are special kind of stupid
како не се случило ти кажав мене ми се случило и на многу други деца од клас им се случува тоа..
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Здраво дечки сакав да ве прашам ми треба итен одговор.
Вака стои проблемот:
Имам iPhone 5S што е блокиран на т мобиле САД, до вчера користив геве (r-sim 9.0 или нз која верзија) али бев на ios 7.0... за баксуз правив апдејт на телефонот и сега сум на iОs 8.3 и веќе чипот не ми работи. Како што прочитав на интернет имало некоја си понова верзин на r-sim 10 кој би требало да работи и со iОs 8.3 али проблемот е дали има тука кај нас и каде и како.
Ве молам сите што имате искуство во ова свера да ми пишете за да видам да средам работа утре. Поздрав
 
Член од
29 август 2012
Мислења
85
Поени од реакции
18
you are special kind of stupid
како не се случило ти кажав мене ми се случило и на многу други деца од клас им се случува тоа..
Да. ама кај сите други Ајфони може тоа да се подеси и готова работа. Но кај мене воопшто нејќе. Башка друг проблем е што телефонот нејќе да се ротира, иако не е заклучена ротацијата. Некое чаре кажувајте за вториов проблем
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Здраво дечки сакав да ве прашам ми треба итен одговор.
Вака стои проблемот:
Имам iPhone 5S што е блокиран на т мобиле САД, до вчера користив геве (r-sim 9.0 или нз која верзија) али бев на ios 7.0... за баксуз правив апдејт на телефонот и сега сум на iОs 8.3 и веќе чипот не ми работи. Како што прочитав на интернет имало некоја си понова верзин на r-sim 10 кој би требало да работи и со iОs 8.3 али проблемот е дали има тука кај нас и каде и како.
Ве молам сите што имате искуство во ова свера да ми пишете за да видам да средам работа утре. Поздрав
Има р-сим 10, ако не си завршил работа контактирај ме на ПП
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
442
Поени од реакции
96
Дали да абдејтувам на иос 8.4 дали се средија баговите со локацијата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom