Instagram

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од Rickyyy, 28 март 2015.

 1. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.276
  Допаѓања:
  4.720
  На еден фб профил можеш (мислам) да поврзеш еден инстаграм профил.
  И сам пишуваш дека профилот што ти треба е на меилот кај што не го знаеш пасот...а да го дознаеш? Имаш шанси? Прати таму форгот мај пасворд ресетирај го и влези си во инста :)


  Цела тема ја прелистав и освен асид (што веќе го следам) и други два профила (што не постојат) никој друг не пишал кој е на инстаграм....
   
  Последно уредено: 14 ноември 2017
 2. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  18.513
  Допаѓања:
  58.448
  Ти имаш пишано? :smirce: :kafence:
   
  Scirea, коцка, wot и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.276
  Допаѓања:
  4.720
  Неќу да ме следите може :cool:
   
  На Scirea и Џонтра Волта им се допаѓа ова.
 4. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  18.513
  Допаѓања:
  58.448
  А ти нас може, а? :cautious:
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 5. iphone help

  iphone help

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  85
  дали некој знае како да ги избришам сите following со неколку кликови?


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 6. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.276
  Допаѓања:
  4.720
  не се знае тоа, прво да ве видам :sneaky: не правам фалоу за фалоу
   
 7. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  1.613
  Допаѓања:
  2.194
  Kako moze da se doznae koj me odsledil od instagram i da vidam na koi licnosti sum pratil pokana a ne me prifajkat ili seuste im stoi pratena pokanata ?
   
 8. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  692
  Допаѓања:
  190
  Unfollowers од PlayStore.
   
 9. фетГај1

  фетГај1

  Член од:
  6 ноември 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  4
  Симни си Unfollowers for Insta, одлично програмче од Play Store, можеш да видиш кој те следи кој не, кој ти тргнал фолоу и ред други работи.. Исто така има опција со 1 клик да чисти по 20 following. Но. да те предупредам бидејќи Инстаграм знае да блокира ако примети дека си одследил повеќе од 100-200 following во час или повеќе од (>1000) на ден :)
  --- Споено дупло мислење, 21 ноември 2017 во 02:20 ---
  "Unfollowers" - free app. од Play Store. Одлична за такви работи, а за пратени покани стварно не знам, иако мислам дека постои и такво нешто али искрено неам прочепкано..
   

Сподели преку: