Финтици за запознавање преку Instagram?

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Да не знае некој инста од Мелинда Гејтс, сакам да и пратам нешто. Само подискретно, можи и во пп да не види Бодирама, оти ако прати тој, немам шанси. Фала.
Значи веќе немаш шанси.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.541
Некои бараа објаснување за оцените за изгледот при бирањето партнер на инстаграм. Еве убаво објаснето со графикони и паралели :icon_mrgr:

И еве го одговорот за милион долари :pos:
dsadasas.png
 
Последно уредено:
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
Зошто темава за Инстаграм е во љубов и секс? :confused:

Ај коа веќе влегов да кажам нешто на цуриве wannabe инфлуенСЕРКИ.
Па пичкавиматерина нели ви е срам/глупо/бедно/додај по желба, да заследувате луѓе и кога ќе ве прифатат и побараат да ве следат ќе ги прифатите и после ги отследувате за да си билдате фоловерси?
Па боље пиши ми у порака може ли да ме заследиш па ако сакам да ти напраам услуга ќе те заследам отколку вакви бедотии да прајте. Ова ми се деси со една и за малку не ја отерав у трилепе па си доби само блок.

Не правете бе цигански работи маме му ебам! :tapp:
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Кае ебачо Аспарух да дај мислење на темава за понежнио пол и совети на сите beta males?
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
752
Поени од реакции
1.007
You never have to worry about finding a seat because you always have my face. - Незнам зошто, ама ваков тип на pick-up lines имам најмногу успех.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
752
Поени од реакции
1.007
Да, ама ако си во Амурика
Не, немора да значи.

Пред да се засилиш со ваков pickup-line, треба така да ја анализираш самата девојка. Дали ќе го најди смешно/храбро/ептен директно таквото пуштање итн, обично ми работи на алтернативки, типични тотки и чупенца со daddy issues <3333
 
Последно уредено:

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
You never have to worry about finding a seat because you always have my face. - Незнам зошто, ама ваков тип на pick-up lines имам најмногу успех.
Шо вели @Zippertrax, кај нас нема шанси то да ти успеј, че мисли дека си шлакнат. Западниве pick up lines не успеваат кај нас, не сме ние на то ниво дојдени уште.

Еве ти pick up line јак, Can I have your or your mother's phone number? Why? Because either way I'm going to be your daddy!
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
752
Поени од реакции
1.007
Шо вели @Zippertrax, кај нас нема шанси то да ти успеј, че мисли дека си шлакнат. Западниве pick up lines не успеваат кај нас, не сме ние на то ниво дојдени уште.

Еве ти pick up line јак, Can I have your or your mother's phone number? Why? Because either way I'm going to be your daddy!
Да, ама не ми се на мета таквите, баш ги избегнувам тие со балканско/нашко размислување и на нив нема шанси да ти успеј ваков тип на пуштање, токму така како што пишавте ќе те помислат шлакнат/несалам.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
ова веќе држи вода за нашиве простори,
пред некоја година другар и го пиша ова на една на инстаграм после само 2-3 реченици муабет, типкава си се изнасмеа со хехенца и на крај излегоа неколку пати и тоа беше.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Да, ама не ми се на мета таквите, баш ги избегнувам тие со балканско/нашко размислување и на нив нема шанси да ти успеј ваков тип на пуштање, токму така како што пишавте ќе те помислат шлакнат/несалам.
Да! Не знам дали би успеало на алтернативки како шо спомна, односно да речам на мала група на жени шо постојат, и дали воопшто постојат, оти од лично искуство никогаш не сум се запознал СК со такви женски (сакав не добив можност), и заради то шо не сум запознаен со такви женски, за мене не постојат такви како на запад. Субјективно е на барам да се сложиш со мене, чисто од моја перспектива кажувам.

Странство сум немал проблем, еве другар мој шо работи во Хрватска пред некој ден се запозна со Украинка, просечно чупе, уба преубо си тераат. Од брат му женска му, му пишува "лесни се Украинкиве? Одма ја кандиса?" оти знам каква личност е ми се згади то шо го прочитав, а не ѝ е прв пат така да речи за Украинки, Русинки или општо Западов.

ова веќе држи вода за нашиве простори,
пред некоја година другар и го пиша ова на една на инстаграм после само 2-3 реченици муабет, типкава си се изнасмеа со хехенца и на крај излегоа неколку пати и тоа беше.
Му успеа оти го бендисала, ако не те бендиса, ако сакаш до Марс појди и врати се, пак че ти ги удри клоците.

Мора да се има предвид, од било кој пол машки или женски, ако не те бендисува пред сѐ физички едната страна, џабе е сѐ другото.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
752
Поени од реакции
1.007
Да! Не знам дали би успеало на алтернативки како шо спомна, односно да речам на мала група на жени шо постојат, и дали воопшто постојат, оти од лично искуство никогаш не сум се запознал СК со такви женски (сакав не добив можност), и заради то шо не сум запознаен со такви женски, за мене не постојат такви како на запад. Субјективно е на барам да се сложиш со мене, чисто од моја перспектива кажувам.

Странство сум немал проблем, еве другар мој шо работи во Хрватска пред некој ден се запозна со Украинка, просечно чупе, уба преубо си тераат. Од брат му женска му, му пишува "лесни се Украинкиве? Одма ја кандиса?" оти знам каква личност е ми се згади то шо го прочитав, а не ѝ е прв пат така да речи за Украинки, Русинки или општо Западов.


Му успеа оти го бендисала, ако не те бендиса, ако сакаш до Марс појди и врати се, пак че ти ги удри клоците.

Мора да се има предвид, од било кој пол машки или женски, ако не те бендисува пред сѐ физички едната страна, џабе е сѐ другото.

Ако е убав, тогаш е харизматичен, ако е грд, тогаш е манијак :D :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom