Instagram

Член од
26 декември 2020
Мислења
171
Поени од реакции
194
Ова новиве генерации сте стварно у курац. Све ви е лажно и виртуелно. Не живеете во реалност него на компјутер. Дали кога некој ви дужи пари примате виртуелни пари или мора вистински?

Така и за ова. Се фалите со виртуелни следачи. Голем кур. Дали тој секој еден следач стварно ве следи? Nope. Тој само стиснал некое копче на некој интернет сајт, за вие да се фалите овде. Дали тој губи саати секој ден и ве демне пред зградата кај што работите, чека да се појавите, чека да си одите дома? Дали виси секој ден у близина на вашето живеалиште со двоглед, со кој ќе може да гледа у стан кај вас (дур не спуштите ролетни)?
Дали се распрашува кај комшиите за вас? Дали сте морале да го пријавите у полиција заради сето тоа?

Не. Ич кур не им чуе на тие ваши "следачи". Они ништо немаат благе везе со следење. Само така виртуелно им е тоа.
Фејк сте вие нови генерации. За све, па и за ова.

Нека пише некој коа стварно ќе има следач, а не стиснал некое копче таму и одма следач бил.
Bugarofil4e ne e ubo da ljubomoris grev e
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.560
Поени од реакции
10.182
Tetkite nishto ne te naucile.....

Kje si klaish crven karmin i fotki od ustata... de napucena, de si ja grickash, de oblizuvash.. pa zemash banana jadesh... senzualno kako kurtizanite porano....
Друго нешто, српско нешто да си порачаш :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 294404

Слабо ги шармираш со пивата и фудбалот чоли. :D
Шо да прам бе другар, одсега само по купачи ќе се сликам
Автоматски споено мислење:

На големо маваш ти затоа така, од овие 521 што ги пратиш 500 се фудбалери. Ама ај гајле ти е битно Симе Врсајко ти има мавнато фолоу бек
Сериозно ?? Не знаев, убо дете е Симе :)
 

Govinda

Јоги, Боги, Роги
Член од
20 април 2014
Мислења
4.800
Поени од реакции
5.503
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.083
Поени од реакции
2.571
Se ova ti vazi za 90% od populacija.... se e nagon za prezivuvanje...i program za parenje...

Tuku dali ti Botko koga bi go nadminal toj nagon, bi se realiziral da ne kazam doshol na vrvot na piramidata na Maslov, seushte kje pishuvash na kajgana?
Тие надминувања на нагони и искачувања по пирамидата на Маслов се наративчиња што си ги кажуеш у глава.

Модулите за преживување не се само некои примитивни инстинкти ко нагон за парење и слично. Природната селекција не довела само до појава на нагони, туку до сѐ што ти се дешава во умот. Твојата потреба да искачуеш пирамиди и да се реализираш спиритуално постои поради природната селекција. Ако таквото размислување не го подобруваше опстанокот, немаше да постои низ сите култури. Можеби истото е артефакт од други модули што го подобруваат опстанокот и самото по себе нема еволутивна функција, ама веројатно е првата опција.
Автоматски споено мислење:

даедалус намерно пишува вакви постови да психички не истошти
И после, откако ќе ви ги тргнам дефанзивните механизми, да влијаам со моите сублиминални поруки да ме следите на Инста.
Автоматски споено мислење:

Ова новиве генерации сте стварно у курац. Све ви е лажно и виртуелно. Не живеете во реалност него на компјутер. Дали кога некој ви дужи пари примате виртуелни пари или мора вистински?

Така и за ова. Се фалите со виртуелни следачи. Голем кур. Дали тој секој еден следач стварно ве следи? Nope. Тој само стиснал некое копче на некој интернет сајт, за вие да се фалите овде. Дали тој губи саати секој ден и ве демне пред зградата кај што работите, чека да се појавите, чека да си одите дома? Дали виси секој ден у близина на вашето живеалиште со двоглед, со кој ќе може да гледа у стан кај вас (дур не спуштите ролетни)?
Дали се распрашува кај комшиите за вас? Дали сте морале да го пријавите у полиција заради сето тоа?

Не. Ич кур не им чуе на тие ваши "следачи". Они ништо немаат благе везе со следење. Само така виртуелно им е тоа.
Фејк сте вие нови генерации. За све, па и за ова.

Нека пише некој коа стварно ќе има следач, а не стиснал некое копче таму и одма следач бил.
Доста се опираш. Ела у матриксот.
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.919
Тие надминувања на нагони и искачувања по пирамидата на Маслов се наративчиња што си ги кажуеш у глава.

Модулите за преживување не се само некои примитивни инстинкти ко нагон за парење и слично. Природната селекција не довела само до појава на нагони, туку до сѐ што ти се дешава во умот. Твојата потреба да искачуеш пирамиди и да се реализираш спиритуално постои поради природната селекција. Ако таквото размислување не го подобруваше опстанокот, немаше да постои низ сите култури. Можеби истото е артефакт од други модули што го подобруваат опстанокот и самото по себе нема еволутивна функција, ама веројатно е првата опција.
Автоматски споено мислење:


И после, откако ќе ви ги тргнам дефанзивните механизми, да влијаам со моите сублиминални поруки да ме следите на Инста.
Автоматски споено мислење:


Доста се опираш. Ела у матриксот.
Sho mislish... evolucijava si tera ponatamu?
Ja mislam da, prirodata si pravi fajn tjuning, socijalniot moment go oteravme u k, pa mozebi sega istata inteligencija sho gi dizajnira krilata na peperutkite mutira kaj nas geni... mozebi?

Зоки бе истроши се на филозофија темите сеа и тука ли ќе се брукаш?
Da.
 

Govinda

Јоги, Боги, Роги
Член од
20 април 2014
Мислења
4.800
Поени од реакции
5.503
Тие надминувања на нагони и искачувања по пирамидата на Маслов се наративчиња што си ги кажуеш у глава.


Доста се опираш. Ела у матриксот.
Лакјчето ти е за овоа :D
Остај го мајмуно. Он си има еден исти луп у главата.
Чарето се знае. Кажи како да те заследеме сите ние тука. ;)
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.919
Само еден од аутистичните ликови на кајгана форум. Не ти требаат такви фолоувери.
Ti da nemash slucajno poikje foloweri od Bodi... na pornhub? On gi znae tajnite, ima da ja inicira instantno....ti sho... taka strazosan?

:love:
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.083
Поени од реакции
2.571
Sho mislish... evolucijava si tera ponatamu?
Ja mislam da, prirodata si pravi fajn tjuning, socijalniot moment go oteravme u k, pa mozebi sega istata inteligencija sho gi dizajnira krilata na peperutkite mutira kaj nas geni... mozebi?
Не иде тоа така ко шо кажуеш, а овој на клипов тресе глупости.

Прво, Аспергер не е дијагноза у ДСМ 5, сеа све е спектар на аутизмот. Дали постои Аспергер ко засебен феномен, не е јасно - ДСМ си ги мења класификациите според сумњиви критериуми.

Аутизмот не е новата форма на еволуирамиот уберменш. Тој е застапен кај ист процент од популацијата цело време, а и веројатно не е генетски пренослив - така што нема повеќе луѓе да стануваат аутисти поради тоа што ќе се адаптираат на новото доба без социјализирање. Причините за појавата на аутизмот се комплицирани, ама веројатно се комбинација од генетски, пренатални и други околински несоцијални фактори. Така што не се пренесуе генетски и природната селекција нема да напраи поише аутисти.

Аутистите се соочуваат со потешкотии. Интернетот е прокси за социјализација во кое аутистите исто така имаат сериозни проблеми. И проблемите на луѓето со аутизам не се сведуваат само на социјализацијата, тие имаат палета од когнитивно афективни проблеми (зависно од тоа каде се на спектарот). Аутистите не се покреативни, ниту попаметни, ниту бутур. Повеќето студии го покажуваат спротивното и ова ти го пишав еднаш. Аутизмот не е некоја личносна особина на луѓе што лошо се социјализираат, ама се методични и паметни - туку е посериозно растројство.

Селективните примери што ги дава ликов, ајде што се предрасуди на потврдување, туку и не се знае дали сите што ги наброја биле аутисти. Ова е исто ко да речеш дека шизофренијата е еволуција на човештвото бидејќи сеа сите се параноични за COVID-19, а потоа да дадеш неколку примери за генијалци со шизофренија.

Мислам дека SJW од све успеваат да напраат некаква дарба. Психопатијата е дарба, ова е дарба, она е дарба. Сеа луѓето со растројства се само различни и ако кажеш дека растројствата не се добра работа, ти си само невротипичен шовинист кој, фуковски, се наметнуе како помоќен пошто е нормален. :D И многумина денеска се идентификуваат ко аусис пошто прочитале на quora два параграфа у кои се пронашле и сакаат да се посебни снегулки - а не се. Ова само го кочи прогресот за наоѓање лек, подобар третман и слично. Тоа не значи дека луѓето со растројства треба да бидат потценувани и повредувани, ама немаат супермоќи и не се подобри од луѓето без растројства.

Не знам каква интелигенција ги тјуна гените. Природната селекција е слеп процес кој се одвива по алгоритам. Можда сето тоа е дел од размислите и волјата на некој пантеистички бог, ама не би знаел.

И ај да не го тупиме, темава е за Инста.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
350
Поени од реакции
608
Ова новиве генерации сте стварно у курац. Све ви е лажно и виртуелно. Не живеете во реалност него на компјутер. Дали кога некој ви дужи пари примате виртуелни пари или мора вистински?

Така и за ова. Се фалите со виртуелни следачи. Голем кур. Дали тој секој еден следач стварно ве следи? Nope. Тој само стиснал некое копче на некој интернет сајт, за вие да се фалите овде. Дали тој губи саати секој ден и ве демне пред зградата кај што работите, чека да се појавите, чека да си одите дома? Дали виси секој ден у близина на вашето живеалиште со двоглед, со кој ќе може да гледа у стан кај вас (дур не спуштите ролетни)?
Дали се распрашува кај комшиите за вас? Дали сте морале да го пријавите у полиција заради сето тоа?

Не. Ич кур не им чуе на тие ваши "следачи". Они ништо немаат благе везе со следење. Само така виртуелно им е тоа.
Фејк сте вие нови генерации. За све, па и за ова.

Нека пише некој коа стварно ќе има следач, а не стиснал некое копче таму и одма следач бил.
Вакви следачи како што опиша никој нормален не сака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom