Instagram

Член од
26 декември 2020
Мислења
171
Поени од реакции
194
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.557
Поени од реакции
6.136

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.808
Поени од реакции
53.081
Ова новиве генерации сте стварно у курац. Све ви е лажно и виртуелно. Не живеете во реалност него на компјутер. Дали кога некој ви дужи пари примате виртуелни пари или мора вистински?

Така и за ова. Се фалите со виртуелни следачи. Голем кур. Дали тој секој еден следач стварно ве следи? Nope. Тој само стиснал некое копче на некој интернет сајт, за вие да се фалите овде. Дали тој губи саати секој ден и ве демне пред зградата кај што работите, чека да се појавите, чека да си одите дома? Дали виси секој ден у близина на вашето живеалиште со двоглед, со кој ќе може да гледа у стан кај вас (дур не спуштите ролетни)?
Дали се распрашува кај комшиите за вас? Дали сте морале да го пријавите у полиција заради сето тоа?

Не. Ич кур не им чуе на тие ваши "следачи". Они ништо немаат благе везе со следење. Само така виртуелно им е тоа.
Фејк сте вие нови генерации. За све, па и за ова.

Нека пише некој коа стварно ќе има следач, а не стиснал некое копче таму и одма следач бил.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.341
Поени од реакции
5.660
20210504_203451.jpg

Слабо ги шармираш со пивата и фудбалот чоли. :D
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.919

Kajgana Shop

На врв Bottom