Instagram

Член од
5 март 2018
Мислења
10.561
Поени од реакции
10.185
То шо жениве сакет да се слекват по инстаграм за да ни исполнувет нас желби, е тажно само по себе.
Не си клавајте многу на ум, можи за жени клаваме слики да не гледаат. :pipi:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.940
Поени од реакции
11.912
То шо жениве сакет да се слекват по инстаграм за да ни исполнувет нас желби, е тажно само по себе.
Тоа е веќе друга теза, тука се согласувам.

Ама да викаш дека жените се курви шо се сликаат така додека ти баш такви сакаш да гледаш тоа е веќе друго. Жените се баш такви како што кажа, ќе го прават тоа што мажите го сакаат, утре да почнеме сите да одиме во црква на литургија и да не се вртиме на улица коа ќе помине некоја "јака" они одма ќе стават шамии и ќе дојдат по нас. Така било пред 100 години, само што тогаш мажите бил страв и трепет, оделе од дома и по една недела(кафани, јавни куќи)а жените не смееле ни да прашаат кај се, е сеа коа се сменило времето, денешните мажи кај не се ни колена на нивните предци во ниедно поле, сакаат курви у кревет а чесни по надвор, ама менталниот склоп на жената не е таков ни па ќе биде некогаш.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.913
Поени од реакции
10.279
Не знам за вас, ама јас сака да ги гледам кај што месат зелник и прават ајвар. И на youtube такви си гледам.


Абе Агда не беше нешто медицинска сестра :confused:
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
171
Поени од реакции
194
Не знам за вас, ама јас сака да ги гледам кај што месат зелник и прават ајвар. И на youtube такви си гледам.


Абе Агда не беше нешто медицинска сестра :confused:
I ti covek stana be vaka te sakam a ne gluposti po istorija da pisuvas
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.913
Поени од реакции
10.279
I ti covek stana be vaka te sakam a ne gluposti po istorija da pisuvas
Остај ќути сега ми текна и Луси е нешто медицинско лице, ова Кајгана лошо влијае на мене. Изгледа Марко Мандиќ е во право :eek:
Ја сам добар дечко, али ти ми квариш мисли ...


Ќе треба да одморам од Кајгана некое време :place:
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
652
Поени од реакции
2.280
То шо жениве сакет да се слекват по инстаграм за да ни исполнувет нас желби, е тажно само по себе.
тажно е да мислиш дека за нас го прават тоа :toe:
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
652
Поени од реакции
2.280
Pa normalno za vas incelite ne go pravat :pos: :pos: :pos: si baraat asalen mazjak
јас вака инселски од тие што сум ги имал ниту една не се средувала нешто посебно за мене. За себе се средуваа 90% од времето, ако им дадеш комплимент за тебе оди +, и малку поголема можност да мирисниш дунда таа вечер. Ама не мора да значи. Малку е глупо да мислиш дека прават било што за мажите.
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
171
Поени од реакции
194
јас вака инселски од тие што сум ги имал ниту една не се средувала нешто посебно за мене. За себе се средуваа 90% од времето, ако им дадеш комплимент за тебе оди +, и малку поголема можност да мирисниш дунда таа вечер. Ама не мора да значи. Малку е глупо да мислиш дека прават било што за мажите.
Cim za sebe se sreduvale baki ti sigg si prcal nekoi magarki nad 50 god haha se salam be ne se nerviraj hehe
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.097
Поени од реакции
24.289
За себе се средуваа 90% од времето
А бе престани да трескаш глупости жити се.
Кое е тоа средување за себе?
Ако има 0 followers ќе слика 730 слики и ќе бара 28 агли за да ја најде вистинската слика?
Ако не искача од дома, ќе се средува и шминка?
Повторувам, престани да трескаш глупости.
Социјалните мрежи луѓето ги ажурираат за да ги импресионираат другите.
Дали со свето размислување и ставови, дали со своето тело од теретана, дали со своите напрчени гзови и усни, дали од местото каде што биле, дали од јадењето што го зготвиле, не е важно.
За себе нештата вистински се прават кога не го објавуваш тоа јавно.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
652
Поени од реакции
2.280
А бе престани да трескаш глупости жити се.
Кое е тоа средување за себе?
Ако има 0 followers ќе слика 730 слики и ќе бара 28 агли за да ја најде вистинската слика?
Ако не искача од дома, ќе се средува и шминка?
Повторувам, престани да трескаш глупости.
Социјалните мрежи луѓето ги ажурираат за да ги импресионираат другите.
Дали со свето размислување и ставови, дали со своето тело од теретана, дали со своите напрчени гзови и усни, дали од местото каде што биле, дали од јадењето што го зготвиле, не е важно.
За себе нештата вистински се прават кога не го објавуваш тоа јавно.
боже петра. ало се сликаат за да се курчат, тоа нема врска со предизвикување на мажи. Колку е наивно да си мислиш дека на жена само темата маж и се врти во глава.

Јас велам се сликаат за да се покажат, за да глумат филм дека се кул, дека живеат јак богат живот, дека се поубави од некоја трета (ова го прават често), можеби и за да привлечат некој маж узпат оваа опција не е исклучена, ама е последна во листата наведени причини. Некои се сликаат и за кариера и пари од инфлуенсерски статус и брендови за гратис (ова ќе да е прва причина). Да бе изгореа овие за ебење па се слекоа да предизвикаат мажи. Поооооо каква глупост.
 

Ramlösa

тешка будала
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.347
Поени од реакции
2.095
Не треба сериозно да ги сфаќате објавите на социјалните мрежи.

Се тоа е некој вид на илузија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom