Instagram

Член од
21 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
4
Сите сме свесни и знаеме дека Инстаграмот сега е ,,шема" и сме активни таму па ме интересираат неколку работи:
1. Како машките ,,стартате" (запознавате) девојки на инста (story reply, дирекно во DM или слично) ?
2. Како женските сакаат да бидат т.е очекуваат да бидат стартани (запознаени) од некое машко?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.702
Поени од реакции
14.621
1. Ѝ срцкаш слика. Ако ти срцни назад, тогаш:
2. Ѝ риплајнуваш со оганче или срце на стори. Ако ѝ се допадне:
3. Ѝ пишуваш во DM: zdr ybavice, kakosi? Ако ти врати:
4. Ѝ праќаш дикпик.

Чоек нормален си?
 

The Magus

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.356
Поени од реакции
10.575
Dva magicni zbora:


-Zdravo kakosi
Zdravo kakosi е соууу најнтин најнтимИРЦ.

Сега на сите им е јасно дека не не интересира како е другиот, туку дали му/и се ебе со рандом будала од нет:icon_lol:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.863
Поени од реакции
5.293
Te imam oodamna na ig a ti nemam pisano pa vikam cek da vidime koj sme sto sme

Реченица која може да предизвика прекин на моментална врска или брак, па препорачливо е да се користи со соодветна консултација со лекар или фармацевт.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.347
Поени од реакции
6.505
Бро имаш јаки фори само не ги кажувам на сите хехх, има една што ја дознав за пишуење од прва на инстаграм а тоа е - Sp = шо праиш уствари значело.

Шала на страна неам фидбек од цурите шо им пишуем на инста, мислам дека не им чини нетот нешо, нема шанси да е нешо друго хехе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom