Instagram (официјална тема)

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Добро нешто за лажни профили на инстаграм колку ги имаат направено досадно им е во животот па прават лажни профили и остај тоа имаат по 35К+ следбеници еве некој од тие не ги разбирам што сакаат која им е целта?
marijaa.mitrovska, teodora.nikolovskaa, _ivanaa_99, ivana.m_99
собираат следачи, после може да ги избиришат сликите и да го реименуваат профилот у нешто др, за маркетинг.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
а следбениците се купени или?
Веројатно не. Тие не се таму да купуваат, туку да продаваат.

Отворен профил, активен со постови/сторија, провокативни слики и собираат следачи.
Башка и тие заследуваат, па очекуваат ти да ги заследиш назад.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Епа дајте и ја сакам толку следбеници хахаха за шефот ми е не за мене
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Ако не си некој ептен познат, да се разголуваш или пак со години да се малтретираш и да имаш квалитетен контент (ова сигурно не е примарно да се соберат следбеници и да се шитне) многу тешко се прави голем број на следбеници.

Јас искуцав неколку ботови за оваа намена со различни финти (да клика во рандом време од 15 до 40 секунди), да менува различни пребарувања од дадена листа и на секое од нив да клика различно и тн), но после 50тина кликови ти прави блок од неколку часови или цел ден, а пешки не би кревал следбеници па последно да е :D
 
B

boomlakashaka

Гостин
Што би можело да е што не ми отвара никакво видео, ни на стори ни ништо само loading цело време
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
13
Поени од реакции
4
Продавам инстаграм акаунти, исклучиво макеоднска публика,итно е и доста ефитно, акаунтите се по 1к,1.200,1.400 followers за сите 3 екстра цена,пишете ми ќе се договориме за цена
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
И која е поентава продавање Инстаграм или било какви социјални профили, страници и групи?

Ќе ја продадеш со многу следачи (разбирам тој што ќе ја продаде зема пари) и тој што ќе ја купи ако ја смени целосно и име и содржина ќе има такви што ќе го одследат профилот, групата или страницата бидејќи нема да им се допадне со таква промена. Не гледам поента во сето ова.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
И која е поентава продавање Инстаграм или било какви социјални профили, страници и групи?

Ќе ја продадеш со многу следачи (разбирам тој што ќе ја продаде зема пари) и тој што ќе ја купи ако ја смени целосно и име и содржина ќе има такви што ќе го одследат профилот, групата или страницата бидејќи нема да им се допадне со таква промена. Не гледам поента во сето ова.
Ќе земе 300 денари.
 
B

boomlakashaka

Гостин
На телефон
И со вифи и со 4г пробав
Дата савер не е уклучено
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Још не ми е јасно што е разлика од ФБ, исто срање и едно и друго... ствар за безпотребно губење време.
 
T

Torchyrus

Гостин
Још не ми е јасно што е разлика од ФБ, исто срање и едно и друго... ствар за безпотребно губење време.
Не, на Инстаграм немора да читаш секакви имбецили како што го има на Фејсбук.
Првенствено апликацијата е измислена за споделување на храна (фотографии од храна), ама со тек на време се изменува (проширува), иако сеуште доста голема и експонирана е гранката со храна на Инстаграм.
Инстаграм е светлосни години пред фејсбук, ТикТок, Твитер и слични.
Си кажува самото тоа што сега ИГ го рекламира ФБ, порано беше обратно.
Да не зборувам дека има многу начини да заработуваш од него.
Зависи како гледаш на Инстаграм, некои гледа покрај губењето време таму, да прави и пари : ))) Доста пари...:D
Соодносот е некаде 95% со 5 %, тие 5 прават пари од тие 95.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom