Instagram (официјална тема)

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.019
Поени од реакции
16.769
Во последно време покажува постови од пред 3 дена, па 4 саати, па 16 саати, па од пред 1 ден, па пред 30 минути... испобркан е цел. Некои ми ги покажува неколку пати. :toe:
Пробав од две апликации од мобилен и од веб, ама пак е исто...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.203
Поени од реакции
40.889
Во последно време покажува постови од пред 3 дена, па 4 саати, па 16 саати, па од пред 1 ден, па пред 30 минути... испобркан е цел. Некои ми ги покажува неколку пати. :toe:
Пробав од две апликации од мобилен и од веб, ама пак е исто...
Нова ствар им е сеа, не фукнционира веќе по време на ставање на сликите хронолошки, туку нешто како фејсбук е. Се базира врз тоа колку лајкнуваш, чии профили отвараш и слично, тие ќе ти искачаат први, без разлика дали биле порано или покасно ставени.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.019
Поени од реакции
16.769
Нова ствар им е сеа, не фукнционира веќе по време на ставање на сликите хронолошки, туку нешто како фејсбук е. Се базира врз тоа колку лајкнуваш, чии профили отвараш и слично, тие ќе ти искачаат први, без разлика дали биле порано или покасно ставени.
Живи глупости. Од прееска мотам, само постови од пред 3 дена, па оп од пред 7 саати, па 3 минути. Како што не го скролам фб, изгледа ќе прекинам и инстаграмов. (n)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
139
Поени од реакции
66
Мене повеќе ми се свиѓа вака. Премногу ги следам, па постовите на луѓево што ми се поблиски се губат низ другите. Попрактично ми е.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
697
Живи глупости. Од прееска мотам, само постови од пред 3 дена, па оп од пред 7 саати, па 3 минути. Како што не го скролам фб, изгледа ќе прекинам и инстаграмов. (n)
Мене повеќе ми се свиѓа вака. Премногу ги следам, па постовите на луѓево што ми се поблиски се губат низ другите. Попрактично ми е.
И на мене вака ми е подобро. Ми излегуваа куп непотребни луѓе од странство на кои сум им вратил Follow колку да не испаднам непријателски настроен :D
За да дојдам до новостите од профилите кои највеќе ми се допаѓаат требаше вечност, или пак требаше да ги пребарувам профилите еден по еден во Search, што јас искрено го сметам за екстремно досаден потег...

Сега колку толку ми се исчисти News Feed-от и најчесто ми ги дава профилите кои највеќе ги отварам и лајкувам на врвот.
На мене лично ми се допаѓа овој алгоритмички концепт. Одлично ги препознава интересите и побарувањата на корисниците. Се разбира, тоа е и главната намена на концептот. Instagram цели кон олеснување и поедноставување на News Feed-от..
Мислам дека е прашање на навика, а и уклучување на Post Notifications не е лоша опција доколку имате следачи кои навистина ги цените и сакате да бидете информирани кога ќе прикачат некоја нова фотка.

Како и да е, на крајот не може сите да бидат задоволни. На некого му се допаѓа, на некого не. Сепак е социјална мрежа со над 400.000.000 месечни корисници и тешко дека секој би бил задоволен од новите промени :D
 
Член од
11 август 2014
Мислења
38
Поени од реакции
6
Kога ги гледам сликите од апликацијата не се познава дека сликата е компресирана, а кога ке ја видам на пц :mad:
untitled1.PNG еве како изгледа
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.770
Поени од реакции
4.878
се остава инстаграм профил предвреме за обезбедување гласачи, не у задњи тренутак па губите, е па ќе губите бре
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
139
Поени од реакции
66
Само кај мене ли ја нема zoom опцијата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom