Instagram (официјална тема)

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.301
Поени од реакции
23.009
Имаше еден пост не знам од кој беше некоја шмизла и пишала "I don't want to live anymore I want to die" за некоја глупа работа и беше постот...attention whore прва класа.
И напишав само...then go and jump of a bridge and you will respawn in a different place, за 5 минути одма опомени ова она, тоа беше најблиску што бев да ме банираат.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.502
Поени од реакции
12.695
Имаше еден пост не знам од кој беше некоја шмизла и пишала "I don't want to live anymore I want to die" за некоја глупа работа и беше постот...attention whore прва класа.
И напишав само...then go and jump of a bridge and you will respawn in a different place, за 5 минути одма опомени ова она, тоа беше најблиску што бев да ме банираат.
Дај ќе те пројавам неколку пати, за се што може и ќе успееме ваљда хахахаха
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.591
Поени од реакции
7.281
Здраво дечки! Пред две три недели ми го блокираа профилот на инстаграм и еве денес ми го вратија. Успеав да искомуницирам со луѓе и да го решам проблемот. Ако на некого му треба линк каде како, бујрум.
На еден другар му го блокнаја пред месец и две недели заедно со фб профилот, причината беше дека немал 18 години па требаше да слика лична карта за потврда дека е над 18, стисна appeal и толку, еве после толку време никаков абер нема од таму.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.502
Поени од реакции
12.695
На еден другар му го блокнаја пред месец и две недели заедно со фб профилот, причината беше дека немал 18 години па требаше да слика лична карта за потврда дека е над 18, стисна appeal и толку, еве после толку време никаков абер нема од таму.
На жалост само за бизнис профили има надеж :( исто не смее да пројде поише од месец дена дека скроз те беишат така. Инаку само со чат може да се среди било кој проблем, линковите не им функционираат
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
706
Поени од реакции
1.643
Имаше еден пост не знам од кој беше некоја шмизла и пишала "I don't want to live anymore I want to die" за некоја глупа работа и беше постот...attention whore прва класа.
И напишав само...then go and jump of a bridge and you will respawn in a different place, за 5 минути одма опомени ова она, тоа беше најблиску што бев да ме банираат.
Мене на форумов @коцка ми даде опомена дека му реков на шејкспирот да се самоубие за општо добро :unsure:
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
1.089
Поени од реакции
4.338
Пламенчињата нели се веќе во мода?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.301
Поени од реакции
23.009
Мене на форумов @коцка ми даде опомена дека му реков на шејкспирот да се самоубие за општо добро :unsure:
Абе пишува такви работи као не и се живее бла бла а постот беше нешто како нијансата на ноктите не и била погодена, мрш таму у Африка да копаш по калта за дијаманти.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.325
Поени од реакции
3.023
Кои се популарни хаштази за кај нас, на пример за родители со деца и слично? Сакам да постирам нешто за детска креативна работилница ама не знам кои хаштази да ги ставам?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.709
Поени од реакции
303
Зошто некои stories ми имаат по 200+ прегледи, а некои по едвај 50-60?
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
1.089
Поени од реакции
4.338
Зошто некои stories ми имаат по 200+ прегледи, а некои по едвај 50-60?
Ако си ја споделил и на фб се сумираат прегледите. Инаку јас само на инста ставам и од 130-40 следачи ке се случи само 50-60 да погледнат.
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
116
Поени од реакции
416
претеруваат во последно со рекламите, на секое второ стори спонзорирано стори се појавува, а за постови да не правам муабет, скоро ништо од тоа што следам не ми дава... какво срање.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.709
Поени од реакции
303
На тир 200+ имаш ставено слики од коли,цвеќина и тн а на оние од 50+ се твои селфина :D:P
Хахаха, ами тоа не се знае додека не се отвори сторито, нели :giggle:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom