Instagram (официјална тема)

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
468
Поени од реакции
465
Здраво, дали некој од вас има информација колку чини огласување на бизнис кај инстаграм инфлуенсерите во Македонија?
Секоја информација е добредојдена
Зависи колку ги следат. Од 20 до 60тина евра
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.336
Поени од реакции
2.511
Фала за одоговорот! Од 20-60€ за кој временски период?
Роберто Навали на инста ти е од 1800/2000 денари за 3 сториња па нагоре. За пост е поскапо и ретко објавува.
Другите што се сличен стил на профил, се тука негде слични со цени.

Имам контактирано и 2 девојчиња со околу 20 25К, у ваздух летаат по 100 евра за објава бараат.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
28
Поени од реакции
27
Зависи колку ги следат. Од 20 до 60тина евра
Фала за одоговорот! Од 20-60€ за кој временски период?
Роберто Навали на инста ти е од 1800/2000 денари за 3 сториња па нагоре. За пост е поскапо и ретко објавува.
Другите што се сличен стил на профил, се тука негде слични со цени.

Имам контактирано и 2 девојчиња со околу 20 25К, у ваздух летаат по 100 евра за објава бараат.
Супер, фала ти!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.557
Поени од реакции
12.804
Имам кредит што доделува инстаграм за промоција, а не можам да направам на видео. Некој да ми објасни зошто и како? :)
 
Член од
5 март 2011
Мислења
814
Поени од реакции
811
Linkot shto go stavaat na storinjata ne mi funkcionira kako da go resham problemot
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.298
Поени од реакции
3.797
Имам кредит што доделува инстаграм за промоција, а не можам да направам на видео. Некој да ми објасни зошто и како? :)
И јас имав кредит од фб за промоција и ме поебаа. Џабе дадов 50€ за да добијам кредит од 30€ кога на крај не ми го дадоа.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.557
Поени од реакции
12.804
И јас имав кредит од фб за промоција и ме поебаа. Џабе дадов 50€ за да добијам кредит од 30€ кога на крај не ми го дадоа.
Јас на едниот акаунт кига ќр ми дадат супер ми е, 2-3 дена промоција :)
А деугиот сакав баш ива видео и не мо дава видеото да го промовирам.
Како тоа не ти го дале? :( проба да им пишеш? Уствари не враќаат…
 
Член од
10 март 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo decki, imam problem, instagram mi go disable-na profilot, e sea fintava e sho mi bese linknat so fb, pa mi turnaa i fb. Prativ zalba, due to covid we cant review the appeal. Smeniv brojce, email, naprajv nov Ig, otvoriv, po 5 min disable i toj. Sumnjam na device ban, se slucuva to? Da treba da smenam telefon? Ne stanuva zbor za spodelen hejt, ili nesto drugo so e violating ig terms, chare?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.557
Поени од реакции
12.804
Zdravo decki, imam problem, instagram mi go disable-na profilot, e sea fintava e sho mi bese linknat so fb, pa mi turnaa i fb. Prativ zalba, due to covid we cant review the appeal. Smeniv brojce, email, naprajv nov Ig, otvoriv, po 5 min disable i toj. Sumnjam na device ban, se slucuva to? Da treba da smenam telefon? Ne stanuva zbor za spodelen hejt, ili nesto drugo so e violating ig terms, chare?
дали им пиша на инстаграм или на фб да се пожалиш? инстаграм нема никад да ти вратат, фб има троа повеќе шанси. инаку немам искуство со блокнати профили вака како тебе, не знам да ти дадам совет
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.045
Поени од реакции
268
Мене ми беше disable пред една година. Па праќав мејлови на Инста, па се сликав со некој код, па праќав... За среќа, се смилуваа и ми го вратија.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
258
Zdravo decki, imam problem, instagram mi go disable-na profilot, e sea fintava e sho mi bese linknat so fb, pa mi turnaa i fb. Prativ zalba, due to covid we cant review the appeal. Smeniv brojce, email, naprajv nov Ig, otvoriv, po 5 min disable i toj. Sumnjam na device ban, se slucuva to? Da treba da smenam telefon? Ne stanuva zbor za spodelen hejt, ili nesto drugo so e violating ig terms, chare?
напрај си Telegram
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.557
Поени од реакции
12.804
Здраво дечки! Пред две три недели ми го блокираа профилот на инстаграм и еве денес ми го вратија. Успеав да искомуницирам со луѓе и да го решам проблемот. Ако на некого му треба линк каде како, бујрум.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.467
Поени од реакции
23.692
Здраво дечки! Пред две три недели ми го блокираа профилот на инстаграм и еве денес ми го вратија. Успеав да искомуницирам со луѓе и да го решам проблемот. Ако на некого му треба линк каде како, бујрум.
Абе ние мислиме да ги деактивираме :pos:
Мене многу досаден ми стана, на страна тоа шо премногу фејк контент се постира.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.557
Поени од реакции
12.804
Абе ние мислиме да ги деактивираме :pos:
Мене многу досаден ми стана, на страна тоа шо премногу фејк контент се постира.
Ја за работа го користам така да мене ми требит шудапраа :D

сакаш да ти кажам како да те блокираат? :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom